Tenisová raketa Artengo TR990 Power Lite 270 g červeno-černá

2 299 Kč

8582770

Raketa pro zkušené hráčky a hráče hledající dobře ovladatelnou raketu na razantní odpaly.

TR990 POWER Lite (270 g) je nejlehčí raketa ze série Power. Díky tomu je velmi ovladatelná, ale díky technologii MPO je zároveň i stabilní a razantní.

Barva:

Černá / Šarlatově červená

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

VÝKON

Tuhost rakety a výpletový vzorec 16 × 19 zvyšují razanci.

Ovladatelnost

Raketa váží 270 g a má nižší švihovou hmotnost, aby byla ovladatelnější.

TECHNICKÉ ÚDERY

Výplet 16 × 19 s plochou 645 cm² usnadňuje odpaly s rotací.

STABILITA

Technologie MPO nabízí kompromis mezi ovladatelností a stabilitou při odpalu.

Technické informace

Hmotnost (bez výpletu)

270 gramů. Stejně jako vyvážení a délka má i hmotnost vliv na setrvačnost rakety, a tím i její ovladatelnost, stabilitu a schopnost přenášet energii úderu do míče (neboli razanci). Čím je raketa těžší, tím lépe přenáší energii do míče, ale bude také hůře ovladatelná. Naopak čím je lehčí, tím je ovladatelnější, ale rovněž hůře přenáší energii.

Vyvážení (bez výpletu)

32 cm. Vyvážení popisuje vzdálenost těžiště od spodní hrany rukojeti rakety. Měří se v cm. Čím je tato hodnota vyšší (tzn. raketa je vyvážená do hlavy), tím je raketa razantnější a stabilnější při dopadu, ale hůře ovladatelná. Naopak čím je tato hodnota nižší (a raketa je tzv. vyvážená do ruky), je raketa ovladatelnější, ale méně razantní a stabilní.

Plocha výpletu

645 cm². Plocha výpletu odpovídá ploše hlavy rakety v cm². Má dopad na toleranci chyb a razanci rakety. Čím je plocha výpletu vyšší, tím je raketa razantnější a tolerantnější, ale poskytuje horší pocit kontroly míče. Naopak čím je plocha výpletu menší, tím raketa poskytuje lepší pocit kontroly míče, ale je méně razantní a tolerantní.

Tuhost

68 Ra. Tato hodnota popisuje tuhost raketa, tzn. odpor proti deformaci při dopadu míče. Čím je raketa tužší (tj. hodnota RA vyšší), tím méně se při dopadu deformuje. Dochází tak k minimálním ztrátám energie při dopadu, která se pak díky výpletu přenáší do míče. Proto se často uvádí, že tužší rakety bývají razantnější.

Švihová hmotnost (bez výpletu)

SW = 250. Švihová hmotnost (neboli swingweight) popisuje zejména ovladatelnost rakety a její schopnost předávat energii míči (razanci). Čím je švihová hmotnost vyšší, tím je raketa razantnější, ale zároveň se hůře ovládá. Naopak čím je švihová hmotnost nižší, tím je raketa ovladatelnější, ale méně razantní. Má za výsledek velkou ztrátu hmotnosti, vyvážení a délky rakety.

Délka

68,5 cm. Jedná se o délku rakety od spodní hrany rukojeti až po vršek hlavy. Měří se v cm. Čím je raketa delší, tím vyšší razanci poskytuje, ale hůře se ovládá. Naopak čím kratší, tím ovladatelnější je, ale poskytuje nižší pocit razance.

Profil

Elipsa: 25 / 25 / 23 mm.

Technologie MPO

MPO (Mass Polarization Optimization): technologie rozmístění hmoty uvnitř rakety, která přináší ideální kombinaci ovladatelnosti a stability při odpalu. Tato technologie rovněž přispívá ke snížení odchylek v hmotnosti a vyvážení raket o 40 %. Vlastnosti rakety se tak více blíží specifikacím a jsou vhodnější pro zamýšlené užití.

HMC

High Modulus Carbon, vysoce kvalitní grafit, dodává raketě tuhost.

Výplet

Výplet: Polyesterový monofilament s průměrem 1,30 mm.Napětí: 23 kg +/- 2 kg.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Výplet 55% Karbonové vlákno , 45% Epoxidová pryskyřice Racket handle 50% Ocel, 50% Polyethylen Bumper Grommet 100% Polyamid Grip 100% Polyuretan Racket String 100% Polyester Racket end cap 100% Polyamid

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Nevystavujte prudkým změnám teplot.

TESTY

Rakety jsou testovány v laboratoři i v praxi. Tato raketa byla testována stovky hodin našimi inženýry a následně technickými partnery a tenisovými kluby se státním osvědčením. Testovali: Steve Darcis (38. hráč ATP v singlu k 22/05/2017), Oliver Marach (2. hráč ATP v deblu k 28. 5. 2018), techničtí partneři Artengo a další profesionální hráči.

Obrázky

Tenisová raketa Artengo TR990 Power Lite 270 g červeno-černá
Tenisová raketa Artengo TR990 Power Lite 270 g červeno-černá
Tenisová raketa Artengo TR990 Power Lite 270 g červeno-černá
Tenisová raketa Artengo TR990 Power Lite 270 g červeno-černá
Tenisová raketa Artengo TR990 Power Lite 270 g červeno-černá
Tenisová raketa Artengo TR990 Power Lite 270 g červeno-černá
Tenisová raketa Artengo TR990 Power Lite 270 g červeno-černá

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi