Svrchní nepromokavé cyklistické kalhoty Gravel

1 999 Kč
8644146

Nepromokavé svrchní kalhoty pro cyklisty, kteří se vydávají na bikepacking nebo expedice a nenechají se odradit nepřízní počasí.

Vynikající ochrana nohou v nepříznivém počasí! Chrání před deštěm, větrem a chladem, takže jsou ideální na dlouhé cesty v zimních a podzimních měsících.

Otázky a odpovědi

Barva:

Antracitově šedá

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

VODĚODOLNOST

Membrána s vodním sloupcem 15 000 mm chrání před silným deštěm.

Skladnost

Snadno se složí do vlastní kapsičky, takže v brašně zaberou minimum místa.

PRODYŠNOST

Materiál odvádí vlhkost od těla (hodnota RET < 6).

VOLNOST POHYBU

Dobrá volnost pohybu pro šlapání.

Technické informace

Kapsa

Poté, co jsme navrhli nepromokavou bundu RC900, jsme se rozhodli doplnit ji nepromokavými kalhotami, abychom zákazníkům nabídli kompletní oděv, který je ochrání před deštěm, bude prodyšný, skladný, sportovní, přizpůsobený delšímu sezení v sedle a pohodlný při jízdě i při pauzách.
Při vývoji těchto svrchních kalhot jsme se tedy řídili stejnými nároky jako při výrobě bundy: vynikající poměr nepromokavosti a prodyšnosti, skladnost a sportovní střih umožňující dlouhé šlapání.

Skladnost

Naším cílem bylo navrhnout sportovní, nepromokavé, prodyšné a skladné svrchní kalhoty, které se budou hodit na jednodenní vyjížďky i delší expedice a budou mít přiléhavý střih umožňující pohodlné šlapání. Kalhoty se dají složit do vlastní nepromokavé kapsy a uložit do batohu či cyklistické brašny. I když batoh či brašna promokne, kalhoty zůstanou suché. Hmotnost kalhot ve velikosti M: 328 g. Velikost M po složení: 17 × 14 × 8 cm.

Střih

Přiléhavý střih umožňuje pohodlné šlapání bez tření kalhot o sedlo či brašny. Proto jsou kalhoty ideální na nošení přes kraťasy nebo elastické kalhoty, podle ročního období, a na jízdu v chladném nebo deštivém počasí.

Prodyšnost

Aby v kalhotách nedocházelo k přílišnému pocení v oblasti pánve a podkolenních jamek, rozhodli jsme se využít vzduchu proudícího pří jízdě kolem cyklisty a vybavili jsme je zipy na místech, která jsou nejméně vystavená odstřikující vodě – podél holení a na vnitřní části stehen. Díky těmto zipům může pod kalhotami volně proudit vzduch.

Prodyšnost materiálu (RET)

Abychom stanovili prodyšnost materiálu, měříme jeho odpor proti odpařování RET (testem dle normy ISO 11092).
Čím je tato hodnota nižší, tím materiál snáze propouští vlhkost a tím je také prodyšnější.
• RET < 6: extrémně prodyšný materiál, určený na intenzivní sportování.
• RET 6 až 12: velmi prodyšný materiál, vhodný na středně náročný sport. • RET 12 až 20: středně prodyšný materiál , při námaze není pohodlný.
• RET > 20: málo prodyšný materiál, nevhodný na sport.

Nepromokavost materiálu

Nepromokavost materiálu se měří pomocí vodního sloupce a je vyjádřena v mm (test dle normy ISO 811). Čím je hodnota vyšší, tím je tkanina vůči vodě odolnější. Nepromokavost kalhot 900: 15 000 mm před vypráním, 10 000 mm po 10 vyprání.

Nepromokavost svrchních kalhot

Nepromokavost výrobku nezávisí jen na jeho materiálu, ale také na jeho střihu a zpracování. Proto jsou všechny švy těchto kalhot podlepené a zipy jsou nepropustné a vybavené ochrannou klopou.

Membrána nebo zátěr?

Tyto kalhoty jsou vyrobené z 3vrstvého materiálu s membránou. Membrána je velmi tenký plastový potah (z polyuretanu), díky kterému je materiál nepromokavý a zároveň prodyšný. Je měkčí, lehčí, odolnější a prodyšnější než materiál se zátěrem.
Zátěr je tenká vrstva z vnitřní strany látky, díky které voda nepronikne dovnitř. Je levnější než membrána a je nutné jej chránit podšívkou.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní materiál 100% Polyester Membrána 100% Polyuretan

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Skladujte na suchém místě.

TESTY

Výrobek jsme testovali v laboratoři (sprchový test) i přímo v terénu na dlouhých vyjížďkách v deštivém a chladném počasí.

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - velmi šetrný postup

Nebělte bělicími prostředky

Nesušte v bubnové sušičce

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Obrázky

Svrchní nepromokavé cyklistické kalhoty Gravel
Svrchní nepromokavé cyklistické kalhoty Gravel
Svrchní nepromokavé cyklistické kalhoty Gravel
Svrchní nepromokavé cyklistické kalhoty Gravel
Svrchní nepromokavé cyklistické kalhoty Gravel
Svrchní nepromokavé cyklistické kalhoty Gravel
Svrchní nepromokavé cyklistické kalhoty Gravel
Svrchní nepromokavé cyklistické kalhoty Gravel
Svrchní nepromokavé cyklistické kalhoty Gravel

VIDEO

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi