Sportovní hodinky HR 500 bílé

1 299 Kč −23%
999 Kč
*Od 14. 1. 2022 až do vyčerpání zásob

Hodinky pro běžce na získání informací o kalorické spotřebě a měření tepové frekvence na zápěstí.

Najděte si tempo, zklidněte dech, spalte více kalorií a trénujte kardio!

Otázky a odpovědi
Barva: Bílá / Černá
Doručení domů
Dostupné
Bezplatné vyzvednutí za 1 hodinu na prodejně
Naše služby:
  • Výměna a vrácení do 90 dnů zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 2500 Kč (standardní zásilky)

Klíčové vlastnosti

Měření parametrů

Snímač tepové frekvence na zápěstí (bpm a % MTF), stopky, kalorická spotřeba.

Koučink

Automatické (pohodlí, vytrvalost, odolnost) a ruční nastavení intenzity.

Dobrá viditelnost

Čitelný displej i na slunci.

Výdrž

2,5 dne v režimu kardio, 30,5 dne v režimu hodinek.

VODĚODOLNOST

Vodotěsné do 5 ATM. Vhodné na povrchové plavání.

Pohodlí

Pulsmetr na zápěstí pohodlně měří tepovou frekvenci.

Konektivita

Tepovou frekvenci lze propojit s aplikací Decathlon Coach.

Technické informace

Proč běhat s pulsmetrem?

Tepová frekvence se měří v bpm (tepy za minutu). Čím intenzivnější je trénink, tím rychleji tluče srdce, a tím je i hodnota bpm vyšší. Na základě vaší tepové frekvence vám hodinky sdělí, v jaké fázi tréninku se nacházíte: zahřátí, komfort, vytrvalost, odolnost, maximální výkon. Každá tato fáze má jiný vliv na vaše tělo: pohodlí při sportu, úbytek váhy, větší odolnost.

Pulsmetr na zápěstí

Snímač tepové frekvence na zápěstí umožňuje zjednodušit hodinky a učinit jejich nošení pohodlnější. Naše oddělení výzkumu a rozvoje už déle než 4 roky testuje různé způsoby měření tepové frekvence na zápěstí.
Optický snímač je pohodlnější a zajišťuje vyšší spolehlivost přenosu.

Pro dýchání bez obtíží

Také často na konci tréninku sotva popadáte dech? Hodinky HR 500 vám umožní nalézt si takové tempo, aby se váš tep nepohyboval v prahových hodnotách. Ve zóně komfort si můžete při běhu povídat. Ve vytrvalostní zóně je výkon vyšší, ale dýcháte bez obtíží. V zóně odolnosti se zadýcháte po několika minutách.

Spalování kalorií

Běháte, abyste zůstali štíhlí? Zóna komfort je nejzajímavější, protože při ní spalujete především tuk a omezuje se při ní zadýchávání. V rámci této zóny se vaše tělo nenachází ve stresu. Má tak čas na spalování kalorií, které přeměňuje na energii pro svaly.

Kde hledat tréninkové programy

Tepovou frekvenci tréninků lze okamžitě zasílat do aplikace Decathlon Coach. Decathlon Coach je bezplatnou aplikací do mobilního telefonu, která řídí vaše tréninky.

Jak jsou vypočítávány zóny mého úsilí?

Zóny úsilí jsou vypočítávány automaticky na základě rezervní tepové frekvence (RTF = maximální tepová frekvence - tepová frekvence při odpočinku). Maximální tepová frekvence je stanovena na základě vašeho věku a pohlaví. Ve výchozím nastavení je tepová frekvence odpočinku 70 bpm. Zahřátí: < 60 % vaší RTF.
Pohodlí60 až 70 % vaší RTF. Výdrž: 70 až 80 % vaší RTF.
Odolnost80 až 90 % vaší RTF.
Vysoká odolnost: 90 až 100 % vaší RTF.

Pulsmetr na zápěstí: jak to funguje?

Při sportu, a tedy i při běhu, bije vaše srdce rychleji. Průtok krve žilami se zrychluje. Zelené světlo na spodní straně umožní hodinkám HR 500 číst průtok krve a tím i vaši tepovou frekvenci. Tento snímač je zcela zabudovaný v hodinkách. Nepotřebujete žádný kardio pás.

Je optický snímač méně přesný než hrudní pás?

Testy ověřovaly přesnost optického snímače na +/-2 bpm. Měření je pomalejší při intervalovém tréninku. Stejně jako řada běžců sdílíme názor, že výhody snímače tepové frekvence na zápěstí (pohodlí, jednoduchost, hmotnost atd.) přesahují jeho nevýhody.

Jak správně nosit hodinky HR 500?

Pro optimální měření tepové frekvence noste hodinky HR 500 za vyčnívající kostí na zápěstí.
Snímač musí být v kontaktu s kůží pásek je tedy nutné řádně utáhnout. Výkon kardio optiky se zhorší, bude-li náramek příliš volný. Více naleznete v instruktážním videu na konci stránky.

Funguje kardio optika hodinek HR 500 pro všechny typy pleti?

Technologie kardio snímače hodinek HR 500 je koncipovaná pro všechny barvy pleti a jakoukoliv míru ochlupení. U tmavé nebo tetované kůže je přenos světla kůží slabší. Snímač se proto přizpůsobí tak, že dodává více světla a upravuje tak citlivost světelného snímače. V případě jakýchkoliv problémů se obraťte na náš tým.

Hodí se kardio optika hodinek HR 500 na všechny sporty?

Technologie kardio snímače hodinek HR 500 je optimální k provozování sportovních aktivit s opakovaným pohybem, jako jsou běh, chůze nebo jízda na rotopedu. U sportů s nesynchronizovanými pohyby, jako jsou fitness sporty, posilování, raketové a kolektivní sporty, mohou nastat chyby v měření.

Manuální nastavení kardio zón

Pokud si přejete trénovat v konkrétní tepové zóně, můžete si ji ručně nastavit v hodinkách (v bpm či % max. TF). Grafický ukazatel na displeji a zvukový signál vás upozorní, jakmile se ocitnete mimo zónu. Do hodinek také můžete zadat přímo hodnoty tepové frekvence při odpočinku a maximální námaze, pokud je znáte.

Porovnání tréninků

Hodinky HR 500 vám umožňují prohlédnout si shrnutí posledních tréninků. U každého tréninku je uveden čas běhu, průměrná tepová frekvence a spálené kalorie.

Výdrž a dobíjení

Hodinky HR 500 vydrží 2,5 dne v režimu kardio a 30,5 dne v režimu hodinek. Dobíjí se USB kabelem, který je součástí balení.

Rozměry

Užitný průměr displeje: 25 mm. Síla: 14 mm. Hmotnost: 34,4 g.

Záruční servis

Výrobky DECATHLON mají dvouletou záruku. V případě jakýchkoli dotazů se na nás obraťte. Najdete zde rady pro správné použití výrobku, tj. návody, nejčastější dotazy a instruktážní videa.

Omezení při používání

Hodinky jsou určeny na sportovní a rekreační použití. Nejedná se o lékařský přístroj. Zobrazované údaje mají informativní charakter a neměly by být využívány v rámci léčby nemoci. Tepovou frekvenci nedoporučujeme měřit pod vodou.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Potítko 90% Silikon, 10% Nerezová ocel Kostra 70% Akrylonitrilbutadienstyren, 20% Nerezová ocel, 10% Polymethylmethakrylát Deska 70% PCBA, 30% Měď

TESTY

Kalenji testuje všechny své výrobky ve spolupráci se skupinou uživatelů v podmínkách, pro které byly výrobky navrženy. Testy jsou prováděny pod dohledem odborníků. Díky těmto testům mohou produktoví manažeři, technici i ostatní pracovníci Kalenji týmu navrhovat dokonale funkční výrobky, s nimiž jsou uživatelé naprosto spokojeni.

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi