ECODesign
Media 0
Media 1
Media 2

Spodní fleecové rukavice na horskou turistiku MT 100 černé

79 Kč
8655817

Tyto odolné spodní rukavice z recyklovaného polyesteru ruce dostatečně zahřejí i v chladném počasí.

Fleecový materiál je odolný a hřejivý, ideální volba na jaro nebo podzim.Vylepšili jsme střih, aby vám padly ještě lépe.

Otázky a odpovědi
Barva: Černá
Velikost: průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

HŘEJIVOST

Gramáž fleecu: 160 g/m². Hřejivost: 1/5.

PRODYŠNOST

Polyesterové vlákno odvádí vlhkost a udržuje ruce suché.

Zručnost

Rukavice nebrání prstům v pohybu. Pozn.: Nejsou vhodné na dotykové displeje.

RYCHLÉ SCHNUTÍ

Díky fleecovému materiálu rukavice rychle schnou.

ECODESIGN

Díky barvení vlákna již při jeho vzniku snižujeme dopad na životní prostředí.

Technické informace

Jak se zjišťuje hodnota doporučené minimální teploty?

Všechny naše rukavice jsme laboratorně testovali na termické ruce. Minimální teploty (doporučená a limitní) vzešly ze studie, během které bylo 23 účastníků při chůzi vystaveno teplotám od 5 °C do -20 °C a větru o rychlosti 10 km/h. Komfort při zjištěných teplotách je zaručen pouze při aktivní chůzi.Fleecové rukavice Trek 100 dostaly na stupnici hřejivosti známku 1 z 5.
Doporučená teplota: 8 °C.
Limitní teplota: 3 °C.

Jak chránit ruce před chladem?

Ochranu rukou proti chladu můžete optimalizovat principem vrstvení. Tedy když si pod rukavice natáhnete ještě tenké spodní rukavice, budou vás před zimou chránit dvě vrstvy vzduchu místo jedné. Je ale nutné zvolit správnou velikost rukavic (ne příliš těsné). Těsné rukavice zpomalují proudění krve v prstech, které je ale zahřívá.

Jak udržet ruce v teple díky vhodnému oblečení?

Tělo při námaze vytváří teplo, které tepelně izolované oblečení dokáže udržet. Pokud zvolíte nevhodné oblečení, tělo se ochladí a krevní oběh zpomalí, zejména v končetinách, protože tělo se bude soustředit na to, aby v teple udrželo trup se životně důležitými orgány. Vaše oblečení tedy hraje zásadní roli při udržení těla (a rukou) v teple.

Co u rukavic značí obratnost?

Manipulovatelnost u rukavic odpovídá tomu, jak snadno se v rukavicích manipuluje s předměty. Naše spodní rukavice byly testované v laboratoři a obdržely známku od 1 do 5. Čím vyšší známka, tím je manipulace s předměty snazší (tím více se podobá manipulaci holýma rukama).
Za snadnost manipulace s předměty získaly rukavice známku 4 z 5. Zejména se testovalo, jak obtížné je v rukavicích zapnout a rozepnout zip.

Doplňující informace k udržitelnému rozvoji

Klasické barvení textilu je náročné na spotřebu vody a použitou vodu zároveň nelze nijak dál využít. Abychom snížili dopad výrobku na životní prostředí, rozhodli jsme se pro hromadné barvení a integraci barevných pigmentů již při výrobě vláken.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní materiál 100% Polyester

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Ukládejte na suchém a čistém místě.

TESTY

Naše vývojové středisko se nachází na úpatí hory Mont Blanc ve francouzském Horním Savojsku. Naši vývojáři během celého roku navrhují a vyvíjejí vzhledově zajímavé, jednoduché a funkční výrobky. Ty jsou následně podrobovány těm nejnáročnějším testům. Jsme totiž přesvědčeni, že jen díky testování v praxi můžeme výrobky neustále vylepšovat.

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - běžný postup

Nebělte bělicími prostředky

Nesušte v bubnové sušičce

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi