SUBEA

Šnorchlovací sada (maska a ploutve) Easybreath 500

899 Kč
Kód : 8646025

Tato sada se skládá z masky Easybreath a ploutví, které jsou uloženy do transportní tašky. Vynikající sada pro milovníky šnorchlování!

Sada pro uživatele, kteří chtějí sladěnou šnorchlovací sadu masky Easybreath a ploutví 500. Sada je ideální na prázdniny k moři.

Barva: Modrá / Inkoustová modrá

 • 36/37 10 zbývá
 • 38/39 10 zbývá
 • 40/41 10 zbývá
 • 42/43 10 zbývá
 • 44/45 10 zbývá
 • 46/47 10 zbývá

  Naše služby:

  • Výměna a vrácení do 365 dní zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 1700 Kč
   (nevztahuje se na produkty marketplace a nadrozměrné zásilky)

  Klíčové vlastnosti

  USNADNĚNÍ DÝCHÁNÍ

  Celoobličejová maska s úpravou proti zamlžování umožňuje dýchání nosem i ústy.

  SNADNÉ POUŽITÍ

  Ploutve s krátkým listem umožňují snadné vkročení do vody.

  OCHRANA PROTI ZAMLŽOVÁNÍ

  Exkluzivní koncepce proudění vzduchu zabraňuje zamlžování.

  ZORNÉ POLE

  Širokoúhlé zorné pole s efektem 180 °.

  VODĚODOLNOST

  Šnorchl se systémem Dry-Top, který brání vniknutí vody do šnorchlu.

  Technické informace

  Kontrola masky před použitím

  Před každým použitím zkontrolujte stav masky Easybreath, a především masky vašich dětí:
  Uchopte šnorchl a pohybujte s ním zprava doleva, plovák by se měl zcela plynule pohybovat. Zkontrolujte stav a správné umístění těsnění. Zkontrolujte, zda jsou přítomny všechny ventily, že nejsou deformované a že dobře doléhají. Lícnice musí dokonale přiléhat na masku. Masku nikdy nepoužívejte bez šnorchlu.

  Co dělat, když se maska zamlžuje?

  Pokud se maska zamlžuje v úrovni očí, zopakujte výše popsané 4 postupy, správně si masku nasaďte a zkontrolujte, že máte její správnou velikost. Pokud problém přetrvává, nepoužívejte jí a obraťte se na nejbližší prodejnu Decathlon.

  Bezpečnost při šnorchlování

  Šnorchlování je snadnou a zábavnou aktivitou vhodnou pro celou rodinu. Dýchání přes šnorchl může být náročnější než klasické plavání. Pokud se cítíte unavení, špatně se vám dýchá či máte závrati, sejměte masku a vyjděte z vody.
  Výrobek nedoporučujeme používat, pokud trpíte kardiovaskulárním onemocněním (infekce plic, angína, astma, hypertenze, srdeční onemocnění atd.). V případě pochybností se obraťte na svého lékaře.

  Jaká je velikost masky Easybreath v sadě s ploutvemi?

  V sadách s ploutvemi velikosti 36/37 až 40/41 je maska vel. S/M; v sadách s ploutvemi velikosti 42/43 až 46/47 je maska vel. M/L.

  Maska Easybreath se prodává ve 3 velikostech (vyhovuje 90 % uživatelů).
  Dětem od 6 do 10 let vyberte velikost XS.
  Od 10 let a na drobné obličeje je vhodná velikost S/M. Na velký obličej vybírejte velikost M/L.

  Co je Easybreath?

  Maska Decathlon Easybreath 500 je druhou generací šnorchlovacích masek vyvinutých společností Decathlon.
  Má stejné vlastnosti jako předchozí model: zorné pole 180 °, ochrana proti zamlžení, snadné nasazení. Navíc je maska pevnější, lícnice pohodlnější a dýchání je oproti masce Easybreath o 20 % méně namáhavé. Další inovací je koncovka se systémem Dry-top-release. Díky ní už nebudete mít pocit, že se nemůžete nadechnout, když se přes masku přelije vlna.

  Na jakém principu funguje maska Easybreath?

  Čerstvý vdechovaný vzduch směřuje nejdříve na sklo, než je vdechnutý ústy či nosem. Tento neustálý přívod čerstvého vzduchu zabraňuje zamlžování.
  Vzduch obohacený o vlhkost a CO₂ je následně vypouštěn z masky přes kanálky a rám masky. Tak dochází k pravidelné výměně vzduchu. Vstupující a vystupující vzduch jsou od sebe odděleny tak, abyste vždy vdechovali jen čerstvý vzduch.

  Je možné se potápět s maskou Easybreath 500?

  Maska Easybreath 500 není vhodná k potápění. V masce Easybreath je mnohem více vzduchu než v klasické potápěčské masce. Z tohoto důvodu maska od hloubky 1 m nepříjemně tlačí na obličej. Při nádechovém potápění je nutné snižovat tlak v masce, což s maskou Easybreath nelze.

  Proč raději zvolit Easybreath než klasickou masku?

  Masku Easybreath si zpravidla vybírají ti uživatelé, kteří se nechtějí potápět se šnorchlem do velké hloubky. Šnorchlovací maska Easybreath je ideální na šnorchlování na hladině. Zajišťuje přirozené dýchání nosem a ústy a také široké zorné pole.

  Můžu používat masku Easybreath 540, pokud mám vousy?

  Vousy zabraňují správnému přilnutí lícnice k pokožce obličeje. U uživatelů s vousy tak nemůžeme zaručit nepropustnost masky. Nejlepším způsobem, jak zajistit nepropustnost masky, je si vousy oholit. Dalším řešením je aplikace hutné pomády, například vazelíny.

  Jak funguje systém Dry top bránící vniknutí vody do šnorchlu?

  Byl vyvinut k tomu, aby do šnorchlu za žádných okolností (ve vlnách, peřejkách, při přílišném sklonění hlavy) nevtékala voda. V masce je umístěn plovák, který při potopení vyplave a uzavře vzduchový otvor. Při vynořování vždy vydechněte, aby se plovák uvolnil.

  Je možné do masky Easybreath nosit dioptrické brýle?

  Většina obrouček brýlí brání správné přilnavosti lícnice. Proto je obtížné masku Easybreath používat s dioptrickými brýlemi.
  Subea vyvinula dioptrická skla, která snadno pomocí přísavky umístíte do masky. Můžete si tak zvolit dioptrie pro každé sklo (od -1 do -6) a nakombinovat je dle potřeby.

  Na co si dávat pozor při používání masky Easybreath 500?

  Pozor na písek. Masku Easybreath 500 nepokládejte na písek, který může sklo snadno poškrábat. Pokud se na masku dostane písek, nesnažte se připevňovat šnorchl k masce silou. Masku i šnorchl nejprve opláchněte. Stejně tak může písek blokovat ventil ve šnorchlu. V takovém případě šnorchl důkladně vypláchněte, použijte klíč k uvolnění bójky ve ventilu a opět celý šnorchl vypláchněte vodou.

  Je možné opravit rozbitou masku Easybreath 500?

  Prodlužte životnost své masky Easybreath. Některé prodejny Decathlon vám nabízejí poprodejní servis. Zakoupit také můžete náhradní díly (pásky, kryty, šnorchly, ventilky), a to online i v prodejnách.
  Pásek 8316952, ventil 8363399, šnorchl 8506099, bílý kryt 8520085.

  Ploutve

  Botička ploutve může být zcela uzavřená, anebo otevřená a zajištěná nastavitelným páskem.
  Plochá část ploutve, zvaná list, je u těchto ploutví krátká, a zajišťuje tak účinné záběry ploutví ve vodě.
  Malá vychytávka: ploutve lze sepnout (pomocí klipsu na každé ploutvi) a snáze je přenášet.

  Rozměry sady (vel. 42/43)

  Délka: 53 cm.
  Šířka: 21 cm.
  Tloušťka: 20 cm.

  Hmotnost

  36/37 : 1.203 kg
  38/39 : 1.26 kg
  40/41 : 1.318 kg
  42/43 : 1.415 kg
  44/45 : 1.49 kg
  46/47 : 1.593 kg

  Koncepce a technologie výrobku

  Složení

  Konstrukce 55% Styren ethylen butadien styren , 45% Polypropylen Balení 100% Polyester Lícnice 100% Silikon Rám 100% Polypropylen Šnorchl 100% Polykarbonát-Akrylonitril-Butadien-Styren Maska 100% Polykarbonát-Akrylonitril-Butadien-Styren

  RADY PRO SKLADOVÁNÍ

  Uchovávejte na suchém a větraném místě, chraňte před světlem.

  Pokyny pro uživatele

  Nevhodná do 10 let, nádechové potápění a intenzivní plavání.

  Pokyny k údržbě

  Po použití opláchněte čistou vodou.. Nepoužívejte papírové utěrky či utěrky s obsahem silikonu – mohlo by dojít k poškrábání skel. Vhodné nejsou ani dezinfekční prostředky, aceton či jiné čističe, které by mohly poškodit skla brýlí či jejich úpravu.. Sušte na suchém a odvětraném místě.

  Návod k použití

  Více informací o tomto výrobku naleznete ZDE

  Hodnocení zákazníků

  Načítání

  Otázky a odpovědi