Šnorchlovací sada (maska a ploutve) Easybreath 500

899 Kč

8646025

Sada pro uživatele, kteří chtějí sladěnou šnorchlovací sadu masky Easybreath a ploutví 500. Sada je ideální na prázdniny k moři.

Tato sada se skládá z masky Easybreath a ploutví, které jsou uloženy do transportní tašky. Vynikající sada pro milovníky šnorchlování!

Barva:

Modrá / Inkoustová modrá

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

USNADNĚNÍ DÝCHÁNÍ

Celoobličejová maska s úpravou proti zamlžování umožňuje dýchání nosem i ústy.

SNADNÉ POUŽITÍ

Ploutve s krátkým listem umožňují snadné vkročení do vody.

OCHRANA PROTI ZAMLŽOVÁNÍ

Exkluzivní koncepce proudění vzduchu zabraňuje zamlžování.

ZORNÉ POLE

Širokoúhlé zorné pole s efektem 180 °.

VODĚODOLNOST

Šnorchl se systémem Dry-Top, který brání vniknutí vody do šnorchlu.

Technické informace

Bezpečnost při šnorchlování

Šnorchlování je snadnou a zábavnou aktivitou vhodnou pro celou rodinu. Dýchání přes šnorchl může být náročnější než klasické plavání. Pokud se cítíte unavení, špatně se vám dýchá či máte závrati, sejměte masku a vyjděte z vody.
Výrobek nedoporučujeme používat, pokud trpíte kardiovaskulárním onemocněním (infekce plic, angína, astma, hypertenze, srdeční onemocnění atd.). V případě pochybností se obraťte na svého lékaře.

Jaká je velikost masky Easybreath v sadě s ploutvemi?

V sadách s ploutvemi velikosti 36/37 až 40/41 je maska vel. S/M; v sadách s ploutvemi velikosti 42/43 až 46/47 je maska vel. M/L.

Maska Easybreath se prodává ve 3 velikostech (vyhovuje 90 % uživatelů).
Dětem od 6 do 10 let vyberte velikost XS.
Od 10 let a na drobné obličeje je vhodná velikost S/M. Na velký obličej vybírejte velikost M/L.

Co je Easybreath?

Maska Decathlon Easybreath 500 je druhou generací šnorchlovacích masek vyvinutých společností Decathlon. Má stejné vlastnosti jako předchozí model: zorné pole 180°, ochrana proti zamlžení, snadné nasazení. Navíc je maska pevnější, lícnice pohodlnější a dýchání je oproti masce Easybreath o 20 % méně namáhavé. Další inovací je koncovka se systémem Dry-top-release. Díky ní už nebudete mít pocit, že se nemůžete nadechnout, když se přes masku přelije vlna.

Na jakém principu funguje maska Easybreath?

Čerstvý vdechovaný vzduch směřuje nejdříve na sklo, než je vdechnutý ústy či nosem. Tento neustálý přívod čerstvého vzduchu zabraňuje zamlžování.
Vzduch obohacený o vlhkost a CO₂ je následně vypouštěn z masky přes kanálky a rám masky. Tak dochází k pravidelné výměně vzduchu. Vstupující a vystupující vzduch jsou od sebe odděleny tak, abyste vždy vdechovali jen čerstvý vzduch.

Je možné se potápět s maskou Easybreath 500?

Maska Easybreath 500 není vhodná k potápění. V masce Easybreath je mnohem více vzduchu než v klasické potápěčské masce. Z tohoto důvodu maska od hloubky 1 m nepříjemně tlačí na obličej. Při nádechovém potápění je nutné snižovat tlak v masce, což s maskou Easybreath nelze.

Proč raději zvolit Easybreath než klasickou masku?

Masku Easybreath si zpravidla vybírají ti uživatelé, kteří se nechtějí potápět se šnorchlem do velké hloubky. Šnorchlovací maska Easybreath je ideální na šnorchlování na hladině. Zajišťuje přirozené dýchání nosem a ústy a také široké zorné pole.

Můžu používat masku Easybreath 500, pokud mám vousy?

Vousy zabraňují správnému přilnutí lícnice k pokožce obličeje. U uživatelů s vousy tak nemůžeme zaručit nepropustnost masky. Nejlepším způsobem, jak zajistit nepropustnost masky, je si vousy oholit. Dalším řešením je aplikace hutné pomády, například vazelíny.

Jak funguje systém Dry top bránící vniknutí vody do šnorchlu?

Byl vyvinut k tomu, aby do šnorchlu za žádných okolností (ve vlnách, peřejkách, při přílišném sklonění hlavy) nevtékala voda. V masce je umístěn plovák, který při potopení vyplave a uzavře vzduchový otvor. Při vynořování vždy vydechněte, aby se plovák uvolnil.

Je možné do masky Easybreath nosit dioptrické brýle?

Většina obrouček brýlí brání správné přilnavosti lícnice. Proto je obtížné masku Easybreath používat s dioptrickými brýlemi.
Subea vyvinula dioptrická skla, která snadno pomocí přísavky umístíte do masky. Můžete si tak zvolit dioptrie pro každé sklo (od -1 do -6) a nakombinovat je dle potřeby.

Na co si dávat pozor při používání masky Easybreath 500?

Pozor na písek. Masku Easybreath 500 nepokládejte na písek, který může sklo snadno poškrábat. Pokud se na masku dostane písek, nesnažte se připevňovat šnorchl k masce silou. Masku i šnorchl nejprve opláchněte. Stejně tak může písek blokovat ventil ve šnorchlu. V takovém případě šnorchl důkladně vypláchněte, použijte klíč k uvolnění bójky ve ventilu a opět celý šnorchl vypláchněte vodou.

Je možné opravit rozbitou masku Easybreath 500?

Prodlužte životnost své masky Easybreath. Některé prodejny Decathlon vám nabízejí poprodejní servis. Zakoupit také můžete náhradní díly (pásky, kryty, šnorchly, ventilky), a to online i v prodejnách.
Pásek 8316952, ventil 8363399, šnorchl 8506099, bílý kryt 8520085.

Ploutve

Botička ploutve může být zcela uzavřená, anebo otevřená a zajištěná nastavitelným páskem.
Plochá část ploutve, zvaná list, je u těchto ploutví krátká, a zajišťuje tak účinné záběry ploutví ve vodě.
Malá vychytávka: ploutve lze sepnout (pomocí klipsu na každé ploutvi) a snáze je přenášet.

Rozměry sady (vel. 42/43)

Délka: 53 cm.
Šířka: 21 cm.
Tloušťka: 20 cm.

Hmotnost

36/37 : 1.203 kg
38/39 : 1.26 kg
40/41 : 1.318 kg
42/43 : 1.415 kg
44/45 : 1.49 kg
46/47 : 1.593 kg

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Konstrukce 55% Styren ethylen butadien styren , 45% Polypropylen Balení 100% Polyester Lícnice 100% Silikon Rám 100% Polypropylen Šnorchl 100% Polykarbonát-Akrylonitril-Butadien-Styren Maska 100% Polykarbonát-Akrylonitril-Butadien-Styren

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Uchovávejte na suchém a větraném místě, chraňte před světlem.

Pokyny pro uživatele

Nevhodná do 10 let, nádechové potápění a intenzivní plavání.

Pokyny k údržbě

Po použití opláchněte čistou vodou.. Nepoužívejte papírové utěrky či utěrky s obsahem silikonu – mohlo by dojít k poškrábání skel. Vhodné nejsou ani dezinfekční prostředky, aceton či jiné čističe, které by mohly poškodit skla brýlí či jejich úpravu.. Sušte na suchém a odvětraném místě.

Návod k použití

Více informací o tomto výrobku naleznete ZDE

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi