Šnorchlovací maska Easybreath 900

1 099 Kč

8528540

Šnorchlovací maska Easybreath 900 umožňuje vyrovnat tlak v uších a také umožňuje potápění do hloubky několika metrů.

Měkká část zorníku masky Easybreath 900 vám umožní se potápět do hloubky až 3 m a objevovat podmořský svět.

Barva:

Tmavě petrolejová / Černá

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

VYROVNÁNÍ

Maska umožňuje vyrovnání tlaku v uších a ponor na nádech až do 3 m.

USNADNĚNÍ DÝCHÁNÍ

Celoobličejová maska umožňuje přirozené dýchání ústy i nosem.

ZORNÉ POLE

Širokoúhlé zorné pole s efektem 180°.

OCHRANA PROTI ZAMLŽOVÁNÍ

Díky exkluzivnímu systému proudění vzduchu nedochází k zamlžení zorníku.

VODĚODOLNOST

Systém „dry-top“ minimalizuje vnikání vody do šnorchlu.

ODVOD VODY

Výpustný ventil ve spodní části masky odvádí při zvednutí hlavy vodu ven.

ANATOMICKÁ PŘIZPŮSOBIVOST

2 velikosti s lícnicí ze silikonu, která je pohodlná a zvyšuje vodotěsnost.

Technické informace

Kontrola masky před použitím

Před každým použitím zkontrolujte stav masky Easybreath, a především masky vašich dětí.
Uchopte šnorchl a pohybujte s ním zprava doleva, kulička by se měla zcela plynule pohybovat. Zkontrolujte stav a správné umístění těsnění. Zkontrolujte, zda jsou přítomny všechny ventily, že nejsou deformované a že dobře doléhají. Lícnice musí dokonale přiléhat na masku. Masku nikdy nepoužívejte bez šnorchlu.

Co dělat, když se maska zamlžuje?

Pokud se maska zamlžuje v úrovni očí, zopakujte výše popsané 4 postupy, správně si masku nasaďte a zkontrolujte, že máte její správnou velikost. Pokud problém přetrvává, nepoužívejte jí a obraťte se na nejbližší prodejnu Decathlon.

Bezpečnost při šnorchlování

Šnorchlování je snadnou a zábavnou aktivitou vhodnou pro celou rodinu. Dýchání přes šnorchl může být náročnější než klasické plavání. Pokud se cítíte unavení, špatně se vám dýchá či máte závrati, sejměte masku a vyjděte z vody.
Výrobek nedoporučujeme používat, pokud trpíte kardiovaskulárním onemocněním (infekce plic, angína, astma, hypertenze, srdeční onemocnění atd.). V případě pochybností se obraťte na svého lékaře.

Co je maska Easybreath 900?

Model Easybreath 900 má stejné vlastnosti jako Easybreath 500 (úprava proti zamlžení, zorné pole, panoramatické vidění, snadné nasazení, šnorchl dry top), navíc je vybavena o novinku: technologii „nose-access“. Pružná část na úrovni nosu umožňuje vyrovnat tlak v uších a ponořit se hluboko bez rizika poškození ušních bubínků.
Všechny technologie masky Easybreath a navíc možnost ponoru.

Proč má maska Easybreath pružnou část na úrovni nosu?

I přes malý objem masky stoupá okolní tlak při ponoru či při krátkých ponorech na nádech (jen do hloubky 3 metry). Tento tlak způsobuje nepříjemný pocit v uších. V takovém případě stačí tlak kompenzovat tím, že si stlačíte nos a zároveň jím vydechnete, aby se vzduch dostal do uší.
Okolní tlak také může přitisknout masku k obličeji. Pokud je vám to nepříjemné, stačí vydechnout ústy či nosem do masky, aby se vrátila do původní pozice.

Na jakém principu funguje maska Easybreath?

Čerstvý vdechovaný vzduch směřuje nejdříve na sklo, než je vdechnutý ústy či nosem. Tento neustálý přívod čerstvého vzduchu zabraňuje zamlžování.
Vzduch obohacený o vlhkost a CO2 je následně vypouštěn z masky přes kanálky a rám masky. Tak dochází k pravidelné výměně vzduchu. Vstupující a vystupující vzduch jsou od sebe odděleny tak, abyste vždy vdechovali jen čerstvý vzduch.

Proč není maska Easybreath uzpůsobená na potápění?

Celoobličejovou masku Easybreath zvolte, pokud hledáte výrobek, v němž budete pohodlně dýchat a jenž zajistí široký úhel pohledu.
Šnorchlovací maska Easybreath od Decathlonu je ideální pro uživatele, kteří chtějí podmořský svět pozorovat z hladiny a potápět se chtějí jen na nádech do malé hloubky.

Jakou velikost masky Easybreath 900 zvolit?

Maska Easybreath 900 je v prodeji ve 2 velikostech a sedí až 90 % uživatelům.
Od 10 let a na drobné obličeje je vhodná velikost S/M. Na velký obličej vybírejte velikost M/L.
Při výběru v prodejně si přiložte masku na obličej. Mezi bradou a spodním okrajem masky nesmí být mezera.

Můžu používat masku Easybreath 900, pokud mám vousy?

Vousy zabraňují správnému přilnutí lícnice k pokožce obličeje. U uživatelů s vousy tak nemůžeme zaručit nepropustnost masky. Nejlepším způsobem, jak zajistit nepropustnost masky, je si vousy oholit. Dalším řešením je aplikace hutné pomády, například vazelíny.

Jak funguje systém dry-top, který zamezuje vniknutí vody do šnorchlu?

Byl vyvinut k tomu, aby do šnorchlu za žádných okolností (ve vlnách, peřejkách, při přílišném sklonění hlavy) nevtékala voda. V masce je umístěn plovák, který při potopení vyplave a uzavře vzduchový otvor. Při vynořování vždy vydechněte, aby se plovák uvolnil.

Je možné do masky Easybreath nosit dioptrické brýle?

Většina obrouček brýlí brání správné přilnavosti lícnice. Proto je obtížné masku Easybreath používat s dioptrickými brýlemi.

Na co si dávat pozor při používání masky Easybreath 900?

Pozor na písek. Masku Easybreath 900 nepokládejte na písek, který může sklo snadno poškrábat. Pokud se na masku dostane písek, nesnažte se připevňovat šnorchl k masce silou. Masku i šnorchl nejprve opláchněte. Stejně tak může písek blokovat ventil ve šnorchlu. V takovém případě šnorchl důkladně vypláchněte, použijte klíč k uvolnění bójky ve ventilu a opět celý šnorchl vypláchněte vodou.

Je možné opravit rozbitou masku Easybreath 900?

Prodlužte životnost své masky Easybreath. Některé prodejny Decathlon vám nabízejí poprodejní servis. Zakoupit také můžete náhradní díly (pásky, kryty, šnorchly, ventilky), a to online i v prodejnách.
Pásek 8316952, ventil 8363399, šnorchl 8577515, bílý kryt 8520085.

Rozměry masky

Výška: 29 cm.
Šířka: 18 cm.
Tloušťka: 12 cm.

Ekologická výroba 1/2

Díky recyklovaným plastovým materiálům (rám, ryt brady, šnorchl) přispíváme ke snižování využití přírodních zdrojů, materiál si však uchovává svoji kvalitu i odolnost. Recyklovaný plast představuje 29 % hmotnosti výrobku.

Ekologická výroba 2/2

Barvení materiálu velmi často spotřebovává mnoho vody a také produkuje spoustu odpadní vody. Pro snížení dopadu na životní prostředí jsme se rozhodli pro dvě akce.
U pásku masky barvíme jen polovinu vláken (pásek představuje 5 % výrobku). U transportní tašky používáme technologii barvení, kdy jsou barevné pigmenty integrovány do vlasce při spřádání (3 % hmotnosti výrobku).

Záruka

Náhradní díly potřebné k opravě výrobku v prodeji po dobu 2 let.

Hmotnost

0.634 kg

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Lícnice 100% Silikon Maska 90% Polykarbonát , 10% Styren ethylen butadien styren Šnorchl 100% Polykarbonát Rám 100% Polypropylen

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Uchovávejte na suchém a větraném místě, chraňte před světlem.

Pokyny pro uživatele

Nevhodná do 12 let, nádechové potápění a intenzivní plavání.

Pokyny k údržbě

Po použití opláchněte čistou vodou.. Brýle čistěte pomocí vhodných doplňků: mikrovláknového hadříku nebo čisticího spreje (z nabídky značky ORAO).. Sušte na suchém a odvětraném místě.

Návod k použití

Více informací o tomto výrobku naleznete ZDE

Obrázky

Šnorchlovací maska Easybreath 900
Šnorchlovací maska Easybreath 900
Šnorchlovací maska Easybreath 900
Šnorchlovací maska Easybreath 900

VIDEO

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi