Sněžnice 305 Ride s malým rámem tyrkysové

3 299 Kč

Sněžnice určené pro pravidelné turisty, aby se jim nohy nebořili do sněhu nebo neklouzali po ledu.

Sněžnice Ride: pružné, rychlé a jednoduché nazouvání zejména díky novému systému předního utažení Flex. Určeno pro osoby o hmotnosti: 30–80 kg. Velikost: od 37 do 45.

Barva: Tyrkysová
Doručení domů
Dostupné
Bezplatné vyzvednutí za 1 hodinu na prodejně
Naše služby:
  • Výměna a vrácení do 90 dnů zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 2500 Kč (standardní zásilky)

Klíčové vlastnosti

PŘILNAVOST

1 přední drapák a 6 hrotů.

ANATOMICKÁ PŘIZPŮSOBIVOST

Velikost S: 55 × 20,5 cm. Nosnost: 30–80 kg, vel. 37–45.

DRŽENÍ NA TĚLE

Utažení vpředu páskem a kolem kotníku ráčnovou přezkou.

SNADNÉ POUŽITÍ

Zvedání paty Easy Ascent je součástí vázání. Poskytuje pohodlí při výstupu.

MOŽNOST NASTAVENÍ

Lock Adjustment: paměťový systém nastavení velikosti!

Technické informace

Jak správně používat sněžnice?

Před nazutím: jedna sněžnice je levá, druhá pravá. Ujistěte se, že si je nasazujete správně. Navede vás piktogram na rámu sněžnice. Nastavení: správné nastavení a utažení sněžnic je důležité pro bezpečnou chůzi. 1) Noha musí doléhat k zarážce (přední i zadní), aby bylo zaručeno optimální zpevnění. 2) Popruhy nebo přezky (v závislosti na modelu) musejí být maximálně utažené.

Výběr sněžnic dle hmotnosti uživatele

Sněžnice se standardně vybírají dle hmotnosti uživatele (můžete připočíst i hmotnost batohu). Jedině tak se nebudete propadat příliš hluboko. Jedná se o tzv. vztlak. Sněžnice se vyrábí v několika velikostech a provedeních, aby co nejlépe odpovídaly různým požadavkům uživatelů. Naše doporučení:
hmotnost 15–50 kg: dětský model; 40–80 kg: malý až střední rám; 60–120 kg: velký rám.

Podpatěnka pro snazší chůzi

Doporučujeme si pořídit sněžnice s podpatěnkou, která výrazně usnadňuje stoupání a chůze je tak mnohem pohodlnější. Podpatěnka je pohyblivá a slouží ke zvýšení opory paty. Používá se při stoupáních a na příkrých svazích, kde vlastně zmenší sklon, proto je chůze méně namáhavá a tedy energeticky méně náročná.

Hole pro větší stabilitu

Pro větší stabilitu doporučujeme při chůzi na sněžnicích používat hole. Zejména pokud plánujete túru do zvlněného terénu (stoupání, klesání...) nebo v prašanu, ve kterém je chůze obecně mnohem náročnější. Pokud máte na výběr mezi několika velikostmi talířků, zvolte tu větší, hole se pak nebudou zapichovat tak hluboko do sněhu.

Na sněžnice zvolte prodyšné oblečení

Často máme tendenci se na turistiku, zvlášť v zimě, obléci příliš, protože se bojíme, že nám bude zima. Na sněžnicích se však člověk rychle zpotí. Vyzkoušejte proto raději pravidlo 3 vrstev. Díky vrstvení oblečení se dá lépe regulovat hřejivost dle aktuální námahy: když je vám teplo, nějakou vrstvu si sundejte a znovu oblékněte, až když se udělá chladněji, nebo si uděláte pauzu. Když je vám moc teplo, potíte se příliš a oblečení vlhne a rychleji se pak ochladí, jakmile se námaha sníží.

Pravidlo 3 vrstev oblečení

Na zimní turistiku, či jakoukoliv jinou aktivitu v zimě, doporučujeme dodržovat pravidlo tří vrstev:

1. vrstva: funkční spodní prádlo odvádí vlhkost od pokožky, aby zůstala suchá.
2. vrstva: musí být hřejivá a zároveň odvádět pot (fleecová mikina, svetr).
3. vrstva: musí ochránit před vnějšími vlivy jakými jsou déšť, sníh a vítr.
Oblečení by mělo být prodyšné, aby se mohla odpařovat vlhkost.

Jak se na sněžnice obout?

Na sněžnice potřebujete vyšší hřejivou obuv, která je zároveň nepromokavá i prodyšná. Upřednostněte také boty s přilnavou podrážkou, která se hodí na úseky, po kterých nemůžete jít na sněžnicích (např. po parkovišti, pokud je málo sněhu apod.).

Nezapomínejte na bezpečnost!

Pokud se vydáváte do volného terénu, pořiďte si mapy, kompas a/nebo GPS a také nezapomeňte na lavinový vyhledávač, lopatu a lavinovou sondu. Tato „svatá trojice“ vám může zachránit život v případě zavalení lavinou, příp. můžete vy někomu zachránit život tím, že jej rychle z laviny vyhrabete. Nezapomeňte si před odchodem také zopakovat zásady bezpečného pohybu v horách.

Záruka

Na tento výrobek se vztahuje dvouletá záruka od data prodeje uvedeného na účtence. Poškozený výrobek v záruční lhůtě zdarma vyměníme za nový. Záruka se vztahuje na všechny vady výrobku, s výjimkou vad vzniklých běžným opotřebením nebo způsobených nestandardním zacházením.

Koncepce a technologie výrobku

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Po použití opláchněte, ukládejte na suchém místě.

Pokyny pro uživatele

Nejsou určeny na alpinismus a na ledovcové túry.

Pokyny k údržbě

Po použití opláchněte čistou vodou.. Sušte na suchém a odvětraném místě.

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání