SKLUZNÝ VOSK LF 12 COMBI -12/+1

339 Kč −17%
279 Kč
*Od 23. 1. 2021 až do vyčerpání zásob 4 650 Kč/kg

Skluzný vosk SWIX udržuje skluznici v dobré kondici a zlepšuje skluz. Ideální do teplot od -12 °C do +1 °C.

Tři vosky s obsahem fluorovaných hydrokarbonů a s malým procentem fluorokarbonu s nízkým bodem tání.

Velikost: průvodce velikostí
60g
Doručení domů
Dostupné
Bezplatné vyzvednutí za 1 hodinu na prodejně

Klíčové vlastnosti

Kvalita skluzu

Kvalita skluzu

Balení obsahuje LF 6 20 g, LF 7 20 g, LF 8 20 g.

Technické informace

Proč běžky voskovat?

Při běhu na lyžích se pohybujete skluzem a pouze po skluznici, proto je naprosto zásadně důležité skluznici lyží dobře udržovat, jedině tak si vždy budete moci užít tu nejlepší jízdu. Vosk snižuje odpor (tření) a zlepšuje skluz, tím se zvyšuje kompatibilita skluznice s aktuálními sněhovými vlastnostmi (teplota vzduchu, struktura sněhu...). Běžky si můžete navoskovat sami, případně můžete navoskování přenechat profesionálům v některém z lyžařských servisů.

Kdy je potřeba běžky navoskovat?

Po koupi doporučujeme lyže dobře namazat, aby měly optimální skluz. Doporučujeme lyže navoskovat několikrát, aby mohla skluznice vosk dobře „nasát“.
Pak je třeba běžky pravidelně mazat v závislosti na četnosti tréninků a jejich intenzitě či abrazivitě sněhu při posledním výjezdu. S dalším navoskováním rozhodně nečekejte, až se vaše skluznice zabarví do běla!

Jak vybrat správný vosk?

Tajemství správného navoskování spočívá ve výběru produktů, které jsou nejvhodnější pro aktuální meteorologické podmínky. Výdrž navoskování se odvíjí od trvání a četnosti vašich vyjížděk, ale také na kvalitě a struktuře sněhu a teplotě vzduchu. Přičemž referenční hodnotou je právě teplota vzduchu, podle té vybíráte tu správnou „barvu“ vosku. Každá „barva“ odpovídá jiné ideální teplotě vzduchu.

Jaký je rozdíl mezi vosky s označením CH, LH a HF?

CH = tradiční vosky na bázi hydrokarbonu.
Doporučeno na: údržbu, pravidelné použití. ----
LH a HF = nová, výkonnější, generace vosků. Odpuzují vodu díky hydrofobní fluorové příměsi. LF – nízký obsah fluoru: vhodný na tréninky a delší či celodenní výjezdy. HF – vysoký obsah fluoru. Vysoce výkonný vosk ideální na závodní použití.

Jak běžky mazat?

Před voskováním skluznici očistěte bronzovým kartáčem.
Poté v souvislé vrstvě a za pomoci žehličky aplikujte vosk na část skluznice určenou pro skluz (u běžek na klasiku špička a patka, u běžek na bruslení celá délka skluznice). Přebytečný vosk z vodicího žlábku a zbytku skluznice stáhněte pomocí plastové škrabky. Nakonec skluznici začistěte nylonovým kartáčem.
=> Video návody můžete najít na našem YouTube kanále Inovik.

Koncepce a technologie výrobku

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Na konci sezóny je třeba běžky navoskovat, nikoliv vosk odstraňovat. Jen tak zůstane skluznice chráněna po celou dobu skladování.

Pokyny pro uživatele

Teplota uvedená u vosků SWIX = teplota vzduchu.

Hodnocení zákazníků

Načítání