Sada na překážkovou dráhu

599 Kč

8613238

Sada obsahuje několik pěnových dílů, které umožňují bezpečné zdolávání překážkové dráhy.

Vytvářejte pro dítě různé varianty dráhy, rozvíjejte skoky, držení rovnováhy, míření a házení. Stimulujte jemnou motoriku a samostatnost dítěte.

Barva:

Limetková / Paví zeleň / Tmavě petrolejová

Online objednávka
Dostupné
Rezervace na prodejně - bezplatné vyzvednutí od 1 hodiny

Klíčové vlastnosti

Rozvoj psychomotoriky

Napomáhá rozvíjet skoky, hody, míření, rovnováhu.

OCHRANA PROTI NÁRAZŮM

Pro dítě zcela bezpečná pomůcka.

KOMBINOVATELNOST

Nabízí spoustu zábavných aktivit pro dítě od 1 do 6 let.

ODOLNOST VŮČI TAHU

Testy v laboratoři: test opotřebení a dlouhé životnosti.

Technické informace

Postavte si vlastní trasu

Tato sada dítěti umožňuje vymyslet si vlastní dráhu na trénink motorických dovedností. Dítě bude moci skákat z kruhu do kruhu, naučit se točit kruh kolem paže, rozvíjet rovnováhu tím, že bude chodit po kamenech bez dotyku se zemí, házet kruhy na kužel, rolovat kruhy po zemi. Nabízí nekonečný počet kombinací pro rozvoj psychomotorického rozvoje dítěte a jeho představivosti.

Certifikace

Tato sada vyhovuje předpisům pro hračky určené pro děti do 3 let. Příznivé účinky byly potvrzeny odborníkem na rozvoj psychomotoriky dítěte.

Údržba a čištění

Výrobek skladujte vertikálně nebo horizontálně. Čistěte vodou a nepoužívejte chemické čisticí prostředky. Na výrobek nepokládejte těžké předměty.

Fáze nabývání rovnováhy při chůzi

Před čtvrtým rokem života se dítě učí pohybu do určitého směru, kdy si postupně osvojuje chůzi, při níž pohybuje nohama vedle sebe. Ve čtyřech letech je již dítě schopno chůze po podložce o šířce chodidla a půl tak, že dává nohu před nohu.
V 6 letech je již dítě schopno pokládat nohu před nohu (patu před špičku) na podložce o minimální šířce jeho chodidla.

Psychomotorický vývoj

Psychomotorický vývoj dítěte vychází z genetických, motorických a psychických předpokladů. Na psychomotoriku dítěte mohou mít vliv různé pomůcky napomáhající zlepšovat motoriku.
Motorika dítěte se skládá z několika sfér: tělesné konstrukce, dynamické koordinace, rovnováhy, koordinace ruka-oko, jemné motoriky a představu prostoru a času.

Tělesná konstrukce

Tělesná konstrukce je představou, kterou má dítě o svém těle. Ta mu umožňuje provádět přesnější pohyby, vnímat své tělo a získat sebedůvěru. Vzniká nejdříve pomocí vjemů a pohybů (tělo vnímá, tělo jedná), následně je tělo zobrazováno a povídá se o něm (obrázek panáčka). Čím je dítě aktivnější, tím má přesnější představu své tělesné konstrukce, a tím i lépe koná.

Koordinace ruka-oko

Koordinace ruka-oko zahrnuje veškeré činnosti umožňující zaměřit celým tělem či jeho částí: u nejmladších se jedná o kopírování trajektorie, následně zaměření velkým předmětem na velký cíl, nejdříve rukama, pak nohama, a to až k osvojení jemné motoriky prstů: brnkání na klavír, navlékání korálků, písmo.

Představa prostoru a času

Představa prostoru a času zahrnuje vše, co umožňuje dítěti se orientovat v čase (před/po, rytmické aktivity, den/noc, roční období apod.) a v prostoru (před/za, nad/po, vpravo/vlevo apod.).

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Pěna 100% Pěna EVA Balení 100% Polyester

Pokyny pro uživatele

Nepoužívejte venku.

Obrázky

Sada na překážkovou dráhu
Sada na překážkovou dráhu
Sada na překážkovou dráhu
Sada na překážkovou dráhu
Sada na překážkovou dráhu

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi