SUBEA

Regulátor tlaku SCD 500 INT 232 barů

3 999 Kč
Buďte první, kdo napíše hodnocení
Kód : 8551563

Regulátor tlaku INT s vyváženým prvním stupněm na potápění do 40 metrů.

Anatomicky tvarovaný náustek vyvinutý ve spolupráci s ortodontisty. Ergonomické deflektory omezují rušivý účinek bublin na minimum. Pro zvýšení komfortu je první stupeň vyvážený.

JEDNOTNÁ VELIKOST
Online objednávka

Rezervace na prodejně - bezplatné vyzvednutí od 1 h

Získejte +399 bodů za nákup tohoto produktu  

  Naše služby:

  • Výměna a vrácení do 365 dní zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 1700 Kč
   (nevztahuje se na produkty marketplace a nadrozměrné zásilky)

  Klíčové vlastnosti

  USNADNĚNÍ DÝCHÁNÍ

  Vyvážený pístový 1. stupeň do vod +10 °C. Klapka zamezuje neustálému přítoku.

  POHODLÍ V ÚSTECH

  Dvouhustotní náustek s otočnou hlavou pro snížení tlaku na čelist.

  UNIVERZÁLNÍ VYUŽITÍ

  Vyvážený první stupeň určený do vod nad 10 °C.

  NÍZKÁ HMOTNOST

  Celková hmotnost: 1285 g.

  Technické informace

  Vyvážený první stupeň pro snadné dýchání

  První stupeň potápěčského regulátoru Subea SCD 500 je vyroben z pochromované mosazi a je vybaven vyváženým pístem.
  Stálý střední tlak v druhém stupni zajišťuje vyvážený a stálý výkon po celou dobu potápění. První stupeň je vybaven vyváženým pístem a otočnou hlavou, která usnadňuje dýchání bez ohledu na hloubku. Má 2 vysokotlaké výstupy (HP 7/16'') a 4 středotlaké výstupy (LP 3/8).

  Druhý stupeň a snadné dýchání

  Druhé stupně mechanicky reprodukují přirozené dýchání. Významně snižují stres a zajišťují vyšší bezpečnost, neboť dodávají dostatečné množství vzduchu bez přílišné námahy.
  Hydrodynamické otvory usnadňují nadechování. Tvar klapky zabraňuje neustálému přítoku směsi.

  Vydechování: lepší viditelnost a méně hluku

  Ergonomické deflektory při výdechu odvádějí proud vzduchových bublin podél tváří, aby zvuk proudu potápěče nerušil a bubliny nepronikaly před masku. Více pohodlí a větší radost z potápění.

  Regulátory tlaku Subea: jedinečný anatomicky tvarovaný náustek

  Náustek dobře drží v ústech díky svému exkluzivnímu tvaru, křidélkům v úrovni patra, opoře jazyka a také díky různé hustotě a síle materiálu přizpůsobené velikosti úhlu, který svírají čelisti při zavření úst. Náustek SCD 500 je dvouhustotní, což znamená, že na dásně nasedá pružnější materiál a zajišťuje pohodlí v ústech.

  Certifikace regulátoru tlaku

  Regulátor je certifikovaný dle normy EN250:2014. Testy jsou prováděné společností Rina v italském Janově (certifikace č. 0474). Testy probíhají na přístroji, který simuluje dýchání potápěče. Při testech je simulován tlak v 50m hloubce, s plicní ventilací vzduchu 2,5 l (nádech/výdech), ventilací plic 62,5 l/min, tedy při 25 cyklech nádechu a výdechu za minutu, a to při teplotě 10 °C nebo 4 °C při potápění v chladných vodách.

  Certifikace a měření ventilace plic

  Regulátory tlaku Subea SCD 500 s vyváženým prvním stupněm jsou certifikované na použití v teplé vodě (nad +10 °C). Regulátor tlaku INT je certifikovaný na 232 barů. Výsledky certifikačních testů pro ventilaci plic (simulace tlaku v 50 m hloubky a teplotě vody 8 °C): tlak od 50 do 200 barů: 1,4 J/l.
  Ventilace plic měří energii (v joulech) pro získání 1 l vzduchu.

  Hmotnost a délka hadice

  Hmotnost prvního stupně: 935 g.
  Hmotnost druhého stupně: 200 g.
  Hmotnost hadičky: 150 g.
  Celková hmotnost: 1 285 g.
  Délka hadice: 75 cm.

  Rady k údržbě

  Při čištění a promazávání regulátoru tlaku nepoužívejte rozpouštědla ani výrobky na parafínové bázi. Nepoužívejte aerosolové spreje, protože mohou poškodit plastové součástky.

  Kontrola regulátorů tlaku

  Každé dva roky Subea doporučuje provést kontrolu regulátoru tlaku a jednou za rok kontrolu vizuální. Tyto kontroly musí provést autorizovaný servis Subea. Kontrolu navíc také doporučujeme provést po velmi intenzivní sezóně (více než 100 ponorů), či po dlouhodobém uskladnění. https://support.decathlon.fr/plongee-fr-tp_20687

  Záruka

  2

  Hmotnost

  1.285 kg

  Koncepce a technologie výrobku

  Složení

  Hlavní materiál: 100.0% Mosaz Tělo: 15.0% Polyuretan , 2.0% Polyvinylchlorid , 2.0% Mosaz , 50.0% Polyamid , 21.0% Pryskyřice , 10.0% Nerezová ocel

  RADY PRO SKLADOVÁNÍ

  Uchovávejte mimo dosah zdrojů ozonu. Skladujte na suchém místě mimo dosah zdrojů tepla a přímého slunečního záření.

  TESTY

  Naším technickým partnerem je centrum Planet Ocean (pětihvězdičkové potápěčské centrum Padi), které bylo Decathlonem založeno v Centru vodních sportů ve francouzském městě Hendaye. Centrum celoročně používá vybavení Subea.
  Jeho instruktoři se podílejí na vývoji potápěčských výrobků Subea: společně s našimi designéry, produktovými manažery a inženýry výrobky vytvářejí a za pomoci potápěčů v centru (od začátečníků až po instruktory) celoročně testují jejich životnost.

  Schváleno

  Všechny regulátory tlaku rovněž nezávisle na značce Subea testovala v praxi (při statických, dynamických a biomechanických pokusech) organizace DAN Europe.
  *DAN Europe (Divers Alert Network Europe) je mezinárodní nezisková zdravotnická a výzkumná organizace pečující o bezpečí a zdraví potápěčů.

  Pokyny k údržbě

  Sušte na suchém a větraném místě.
  Po použití opláchněte v čisté vodě.

  Návod k použití

  Potápějte se s certifikovaným instruktorem. Nepotápějte se sami.

  Hodnocení zákazníků

  Otázky a odpovědi