Regulátor tlaku SCD 100 se třmenem (INT) a nevyváženým prvním stupněm

3 299 Kč

Regulátor tlaku Subea pro začátečníky a školy potápění. Tento nevyvážený regulátor tlaku je vhodný do teplých i studených vod.

Anatomicky tvarovaný náustek vyvinutý ve spolupráci s ortodontisty. Ergonomické deflektory omezují rušivý účinek bublin na minimum.

Otázky a odpovědi
Barva: Černá
Doručení domů
Dostupné
Bezplatné vyzvednutí na prodejně

Klíčové vlastnosti

Usnadnění dýchání

Usnadnění dýchání

Nevyvážený první stupeň do vod (<10 °C). Klapka zabraňuje neustálému přítoku.

Pohodlí v ústech

Pohodlí v ústech

Anatomický jednohustotní náustek vyvinutý ve spolupráci s ortodontisty.

Univerzální využití

Univerzální využití

Nevyvážený první stupeň určený do vod nad +4 °C.

Nízká hmotnost

Nízká hmotnost

Celková hmotnost: 1040 g.

Technické informace

Nevyvážený pístový první stupeň do teplých i studených vod

Regulátor Subea SCD 100 je díky své spolehlivosti, odolnosti a snadné údržbě vhodný pro potápěčské školy. Nevyvážený pístový první stupeň vhodný do teplých i studených vod. Se vzrůstající hloubkou vzrůstá i náročnost dýchání.
Má 1 vysokotlaký výstup (HP 7/16'') a 4 středotlaké výstupy (LP 3/8).

Druhý stupeň a snadné dýchání

Druhé stupně mechanicky reprodukují přirozené dýchání. Vysoce kvalitní druhé stupně napomáhají ke snížení stresu a zlepšují bezpečnost potápěče, jelikož usnadňují přísun dostatečného objemu vzduchu bez přílišné námahy.
Hydrodynamické otvory usnadňují nadechování. Tvar klapky zabraňuje neustálému přítoku směsi.

Výdech: lepší viditelnost a méně hluku

Ergonomické deflektory při výdechu odvádějí proud vzduchových bublin podél tváří, aby zvuk proudu potápěče nerušil a bubliny nepronikaly před masku. Více pohodlí a větší radost z potápění.

Regulátory tlaku Subea: jedinečný anatomicky tvarovaný náustek

Regulátor byl vyvinut tak, aby byl v ústech co nejpohodlnější. Na vývoji náustku se proto podíleli ortodontisté. Náustek dobře drží v ústech díky svému exkluzivnímu tvaru, křidélkům v úrovni patra, opoře jazyka a také díky různé hustotě a síle materiálu přizpůsobené velikosti úhlu, který svírají čelisti při zavření úst.

Certifikace regulátoru tlaku

Regulátor je certifikovaný dle normy EN250:2014. Testy jsou prováděné společností Rina v italském Janově (certifikace č. 0474). Testy probíhají na přístroji, který simuluje dýchání potápěče. Při testech je simulován tlak v 50m hloubce, s plicní ventilací vzduchu 2,5 l (nádech/výdech), ventilací plic 62,5 l/min, tedy při 25 cyklech nádechu a výdechu za minutu, a to při teplotě 10 °C nebo 4 °C při potápění v chladných vodách.

Certifikace a měření ventilace plic

Regulátor tlaku Subea SCD 100 je vybaven vyváženým membránovým prvním stupněm certifikovaným pro použití v teplých vodách (teploty nad 10 °C) a ve studených vodách (pod 10 °C). Regulátor tlaku je certifikovaný při 232 barech.

Výsledky certifikačních testů pro ventilaci plic (simulace tlaku v 50 m hloubky a teplotě vody 4 °C): tlak od 50 do 200 barů: 1,53 J/l. Tlak nad 110 barů: 1,86 J/l. Tlak pod 50 barů: 1,88 J/l.

Hmotnost a délka hadice

Hmotnost prvního stupně: 660 g.
Hmotnost druhého stupně: 200 g.
Hmotnost hadičky: 150 g.
Celková hmotnost: 1 040 g.
Délka hadice: 75 cm.

Rady k údržbě

Při čištění a promazávání regulátoru tlaku nepoužívejte rozpouštědla ani výrobky na parafínové bázi. Nepoužívejte aerosolové spreje, protože mohou poškodit plastové součástky.

Kontrola regulátorů tlaku

Každé dva roky Subea doporučuje provést kontrolu regulátoru tlaku a jednou za rok kontrolu vizuální. Tyto kontroly musí provést autorizovaný servis Subea.
Kontrolu navíc také doporučujeme provést po velmi intenzivní sezóně (více než 100 ponorů), či po dlouhodobém uskladnění.

Záruka na výrobky

Na výrobky Subea-Tribord poskytujeme dvouletou záruku (dle platných právních norem v dané zemi) počínaje koupí výrobku a dvouletou záruku (dle platných právních norem v dané zemi) počínaje zjištěním vady výrobku v souladu se zárukou na skryté vady.
Naše výrobky jsou určeny pro rekreační sportovní vyžití, nikoli pro profesionály.
Záruka se nevztahuje na vady způsobené nárazem v důsledku nesprávného zacházení nebo běžného opotřebení.

Záruka

Dostupnost nezbytných náhradních součástek: 10 let.

Hmotnost

1.04 kg

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Základna 100% Mosaz Tělo 75% Polyamid 12, 15% Mosaz, 5% Silikon, 5% Ocel

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Uchovávejte mimo dosah zdrojů ozonu. Skladujte na suchém místě mimo dosah zdrojů tepla a přímého slunečního záření.

TESTY

Naším technickým partnerem je centrum Planet Ocean (pětihvězdičkové potápěčské centrum Padi), které bylo Decathlonem založeno v Centru vodních sportů ve francouzském městě Hendaye. Centrum celoročně používá vybavení Subea.
Jeho instruktoři se podílejí na vývoji potápěčských výrobků Subea: společně s našimi designéry, produktovými manažery a inženýry výrobky vytvářejí a za pomoci potápěčů v centru (od začátečníků až po instruktory) celoročně testují jejich životnost.

Schváleno

Všechny regulátory tlaku rovněž nezávisle na značce Subea testovala v praxi (při statických, dynamických a biomechanických pokusech) organizace DAN Europe.
*DAN Europe (Divers Alert Network Europe) je mezinárodní nezisková zdravotnická a výzkumná organizace pečující o bezpečí a zdraví potápěčů.

Návod k použití

Více informací o tomto výrobku naleznete ZDE

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi