Prut na lov kaprů Xtrem-9 390

1 899 Kč −10%
1 699 Kč
*Od 28. 1. 2023 až do vyčerpání zásob
8350176

Prut pro rybáře na náhozy na daleké vzdálenosti.

Pevný karbonový blank se špičkovou akcí umožňují náhozy na velké vzdálenosti. Prut stvořený na daleké náhozy.

Otázky a odpovědi
Online objednávka
Dostupné
Rezervace na prodejně - bezplatné vyzvednutí od 1 hodiny

Klíčové vlastnosti

AKCE PRUTU

Špičková akce zabraňuje pružnosti prutu a předurčuje jej k dalekým náhozům.

VZDÁLENOST

Výkon 3,75 lb umožňuje odhozy olůvek o hmotnosti 130 g na minimálně 150 m.

VÝKON

100% karbonové HM vlákno z něj činí velmi odolný prut.

DOBRÁ VIDITELNOST

Díky technologii Moon Concept je špička viditelná i v noci pomocí UV čelovky.

Technické informace

Technický popis

Špičková akce. Výkon: 3,75 lb, délka 3,90 m. Složený prut dosahuje délky jen 2,01 m. Počet dílů: 2. Hmotnost: 460 g. Očka Seaguide 50 mm, 30 mm, 20 mm, 16 mm, 12 mm a 12 mm ve špičce.
Trojpatková očka odolná vůči oděru o pletenku, nastavitelný naviják. Špička Moon Concept se při kontaktu s UV zářením (doporučujeme UV čelovku) rozsvítí.

Akce prutu

Rychlá špičková akce. Špičková akce prutu Xtrem9 390 zajišťuje prohnutí jeho poslední třetiny až ke špičce. Prohnutí je menší, jelikož je prut vybaven pevným tělem. Akce prutu je tak nižší, což znamená, že se méně ohýbá při souboji s velkými rybami. Jeho výhodou je, že umožňuje velmi daleké náhozy.

Odhozová zátěž

Odhozová zátěž prutu se určuje na základě 2 kritérií: jeho schopnosti odolat tlaku, např. při souboji s rybou, schopnosti odhozu určité zátěže na určitou vzdálenost. Odhozová zátěž 3,75 lb umožňuje nához až 130 g na vzdálenost minimálně 150 m a zajišťuje pokoření všech druhů ryb.Pruty o délce 11 až 13 stop jsou určené na rybolov na dlouhou vzdálenost.

Výběr prutu na základě velikosti

Říká se, že s dlouhým prutem odhodíte zátěž daleko. Skutečnou roli při náhozu však hraje vaše postava (a vaše těžiště). Například pokud měříte 170 cm, bude pro vás obtížnější rybařit s 13palcovým prutem než s 12palcovým. Prut totiž přemisťuje pozici vašeho těžiště. S delším prutem tak budete muset vyvinout větší námahu.

Blank prutu

Blank označuje hlavní část rybářského prutu, který je vyroben z karbonu či ze sklolaminátu. U některých modelů z nabídky naleznete termín karbon HM (Haut Module). Tuny uváděné u modulu karbonu představují poměr mezi pevností a hmotností. Čím je hodnota vyšší, tím je blank lehčí a odolnější.

Perfektní vyvážení pro daleké odhozy (1. část)

Pro daleké náhozy je třeba: správné vybavení i techniku. Co se týče materiálu, je vhodné se vybavit: 1. Prut s odhozovou zátěží 3,25 až 3,75 lb. 2. Naviják: je důležité vybavit cívkou na dalekou vzdálenost, který usnadňuje odvíjení vlasce.

Perfektní vyvážení pro daleké odhozy (2. část)

3. Výběr vlasce či šňůry ponecháváme zcela na vás. Přesto je třeba zvolit vlasec či šňůru o malém průměru (např. 28 mm), díky němuž odhodíte na delší vzdálenost. 4. Důležité je mít 3 m návazce ze šňůry 30 cm. Jelikož je šňůra neprůtažná, veškerá rychlost odhozu je vstřebávána prutem.

Upozornění

Před odhozem zkontrolujte spojku prutu. Nesprávně propojený spoj na trn je hlavní příčinou prasklého prutu. Nához suchého návazce zvyšuje riziko přetržení vlasce. Před náhozem proto návazec navlhčete.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Konstrukce 100% Karbonové vlákno

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Před uložením se ujistěte, že je prut zcela suchý. Životnost prutu prodloužíte tím, že před uložením do pouzdra z prutu odstraníte olůvka.

Pokyny pro uživatele

Nepoužívejte v blízkosti elektrického vedení a za bouřky.

TESTY

Pruty procházejí laboratorními testy i testy v praxi, aby byla zajištěna jejich spolehlivost i funkční vlastnosti. Každý díl je pečlivě vybrán tak, aby vyhověl technickým požadavkům testujících osob.

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi