Prut na lov kaprů Xtrem-9 270

1 799 Kč

Prut pro kapraře, kteří hledají skladný prut na vyhledávání a lov kaprů z lodi.

Odhozová zátěž prutu a jeho odolnost usnadňují lov ryb tam, kde je zapotřebí mít skladný prut.

Otázky a odpovědi
Doručení domů
Dostupné
Bezplatné vyzvednutí za 1 hodinu na prodejně
Naše služby:
  • Výměna a vrácení do 90 dnů zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 2500 Kč (standardní zásilky)

Klíčové vlastnosti

Akce prutu

Špičková akce zabraňuje pružnosti prutu a předurčuje jej k dalekým náhozům.

Vzdálenost

Výkon 3 lb umožňuje odhozy olůvek o hmotnosti až 100 g na střední vzdálenost.

Razance

100% karbonové HM vlákno z něj činí velmi odolný prut.

Dobrá viditelnost

Díky technologii Moon Concept je špička viditelná i v noci pomocí UV čelovky.

Technické informace

Délka prutu

Velikost 9 stop (270 cm). Pruty o délce 9 až 10 stop jsou používány na lov kaprů z lodi, aktivní rybolov či tam, kde je zapotřebí kratší prut. Složený prut dosahuje délky jen 140 cm. Počet dílů: 2. Hmotnost: 325 g.

Akce prutu

Rychlá špičková akce. Špičková akce prutu Xtrem-9 270 zajišťuje prohnutí jeho poslední třetiny až ke špičce. Prohnutí je menší, jelikož je prut vybaven pevným tělem. Akce prutu je tak nižší, což znamená, že se méně ohýbá při souboji s velkými rybami. Jeho výhodou je, že umožňuje velmi daleké náhozy.

Velikost oček

Očka Seaguide 40 mm, 30 mm, 20 mm, 16 mm a 12 mm ve špičce. Lehká a velmi odolná očka Seaguide. V navijáku můžete používat pletenku a být si jisti, že očka zůstanou nepoškozená. Očka jsou ideální, pokud na pletenku lovíte často. Uchycení oček: je vybaven trojpatkovými očky, která jsou pevná a odolají i prudkým odhozům.

Odhozová zátěž

Odhozová zátěž prutu se určuje na základě 2 kritérií: jeho schopnosti odolat tlaku, např. při souboji s rybou, schopnosti odhozu určité zátěže na určitou vzdálenost. Odhozová zátěž 3 lb umožňuje nához až 100 g na vzdálenost minimálně 100 m a zajišťuje pokoření velkých druhů ryb.

Navíc

1. Inovace: lepší viditelnost prutu v noci. Špička Moon Concept se při kontaktu s UV zářením (doporučujeme UV čelovku) rozsvítí. 2. Sedlo navijáku: nastavitelné kovové sedlo navijáku umožňuje perfektně vyvážit prut a naviják.

Typ spojky

Trnová spojka: spodní díl (silnější) je vybaven trnem, který se zasune do horního dílu. Spoj na trn sjednocuje akci prutu. Upozornění: před odhozem zkontrolujte spojku prutu. Nesprávně propojený spoj na trn je hlavní příčinou prasklého prutu.

Výběr prutu na základě velikosti

Říká se, že s dlouhým prutem odhodíte zátěž daleko. Skutečnou roli při náhozu však hraje vaše postava (a vaše těžiště). Například pokud měříte 170 cm, bude pro vás obtížnější rybařit s 13palcovým prutem než s 12palcovým. Prut totiž přemisťuje pozici vašeho těžiště. S delším prutem tak budete muset vyvinout větší námahu.

Blank prutu

Blank označuje hlavní část rybářského prutu, který je vyroben z karbonu či ze sklolaminátu. U některých modelů z nabídky naleznete termín karbon HM (Haut Module). Tuny uváděné u modulu karbonu představují poměr mezi pevností a hmotností. Čím je hodnota vyšší, tím je blank lehčí a odolnější.

Údržba

Každodenní údržba je velmi snadná: pruty stačí omýt vlažnou vodou se saponátem, následně je opláchnout a řádně vysušit zejména v místě spojů. Správnou údržbou odstraníte ze spojů zrnka písku, která mohou pruty poškodit.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Konstrukce 100% Karbonové vlákno

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Před uložením se ujistěte, že je prut zcela suchý. Životnost prutu prodloužíte tím, že před uložením do pouzdra z prutu odstraníte olůvka.

Pokyny pro uživatele

Nepoužívejte v blízkosti elektrického vedení a za bouřky.

TESTY

Pruty procházejí laboratorními testy i testy v praxi, aby byla zajištěna jejich spolehlivost i funkční vlastnosti. Každý díl je pečlivě vybrán tak, aby vyhověl technickým požadavkům testujících osob.

Podobné produkty

Obrázky

Prut na lov kaprů Xtrem-9 270
Prut na lov kaprů Xtrem-9 270

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi