Prut na lov kaprů Xtrem-5

949 Kč −5%
899 Kč
*Od 5. 1. 2023 až do vyčerpání zásob
8350166

Teleskopický prut pro kapraře, který chce své pruty snadno přenášet.

Odhozová zátěž rozloženého prutu umožňuje náhozy na střední vzdálenosti. Semiparabolická akce usnadňuje odhoz a zamezuje vyklouznutí úlovku.

Otázky a odpovědi
Doručení domů
Dostupné
Bezplatné vyzvednutí za 1 hodinu na prodejně

Klíčové vlastnosti

AKCE PRUTU

Semiparabolická akce zajišťuje střední pružnost a usnadňuje odhoz.

VZDÁLENOST

Výkon 3 lb umožňuje odhozy olůvek o hmotnosti až 100 g na stovky metrů.

VÝKON

40 % sklolaminát a 60 % karbon na lov středně velkých ryb.

SNADNÝ PŘENOS

Ideální na rybolov, kde je vhodné mít skladný prut.

Technické informace

Délka prutu

Prut o délce 12 stop (360 cm): pruty o délkách od 11 do 13 stop jsou určeny na lov kaprů ze břehu. Díky své délce jsou schopny dosáhnout i velmi vzdálených míst. Složený prut dosahuje délky jen 1,25 m. Hmotnost: 355 g. Naviják: fixní sedlo navijáku. Naviják se upevňuje pomocí objímky.

Poddajný prut

Pruty ze semiparabolickou akcí, tedy i teleskopický prut Xtrem-5, umožňují díky své poddajnosti náhozy. Poskytují skvělý kompromis mezi poddajností (při souboji s rybou) a délkou náhozu.
Díky semiparabolické akci se prut ohýbá uprostřed.

Velikost a uchycení oček

Očka 40 mm, 25 mm, 16 mm, 12 mm. Lehká a velmi odolná očka Seaguide. V navijáku můžete používat pletenku a být si jisti, že očka zůstanou nepoškozená. Očka jsou ideální, pokud na pletenku lovíte často. Je vybaven trojpatkovými očky, která jsou pevná a odolají i prudkým odhozům.

Odhozová zátěž

Odhozová zátěž prutu se určuje na základě 2 kritérií: jeho schopnosti odolat tlaku, např. při souboji s rybou, schopnosti odhozu určité zátěže na určitou vzdálenost. Odhozová zátěž 3 lb umožňuje nához až 100 g na vzdálenost minimálně 100 m a zajišťuje pokoření velkých druhů ryb.

Typ spojky

Obrácené šroubování. Spodní díl (silnější) je vybaven trnem, který se zasune do horního dílu. Spoj na trn sjednocuje akci prutu. Upozornění: před odhozem zkontrolujte spojku prutu. Nesprávně propojený spoj na trn je hlavní příčinou prasklého prutu.

Výběr prutu na základě velikosti

Říká se, že s dlouhým prutem odhodíte zátěž daleko. Skutečnou roli při náhozu však hraje vaše postava (a vaše těžiště). Například pokud měříte 170 cm, bude pro vás obtížnější rybařit s prutem o délce 13 stop než s prutem měřícím 12 stop. Prut totiž přemisťuje pozici vašeho těžiště. S delším prutem tak budete muset vyvinout větší námahu.

Údržba

Každodenní údržba je velmi snadná: pruty stačí omýt vlažnou vodou se saponátem, následně je opláchnout a řádně vysušit zejména v místě spojů. Správnou údržbou odstraníte ze spojů zrnka písku, která mohou pruty poškodit.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Konstrukce 60% Karbonové vlákno , 40% Skelné vlákno

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Před uložením se ujistěte, že je prut zcela suchý. Životnost prutu prodloužíte tím, že před uložením do pouzdra z prutu odstraníte olůvka.

Pokyny pro uživatele

Nepoužívejte v blízkosti elektrického vedení a za bouřky.

TESTY

Pruty procházejí laboratorními testy i testy v praxi, aby byla zajištěna jejich spolehlivost i funkční vlastnosti. Každý díl je pečlivě vybrán tak, aby vyhověl technickým požadavkům testujících osob.

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi