Pončo na městskou cyklistiku 540 viditelnost v noci černo-šedé

949 Kč

8785643

Pončo s rukávy na ochranu před deštěm při jízdě po městě. Ideální v kombinaci se svrchními kalhotami.

Jde o certifikovaný OOP, který zajišťuje viditelnost cyklisty při jízdě ve tmě. Kompaktní, můžete si jej vzít všude s sebou díky snadnému složení do přední kapsy. Nepoužívejte za silného větru.

Barva:

Perlově šedá / Černá

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

VODĚODOLNOST

Umožňuje až 2h jízdu v dešti. 100% nepropustné švy.

DOBRÁ VIDITELNOST

Díky reflexním pruhům zajišťuje viditelnost při jízdě ve tmě.

MOŽNOST NASTAVENÍ

Díky vsadce můžete kapuci nosit přes helmu i pod helmou.

DRŽENÍ NA TĚLE

Upevnění na rukách a nohách pro spolehlivou ochranu.

ZORNÉ POLE

Tvar kapuce umožňuje dobrý výhled. Kapuce je nastavitelná.

VOLNOST POHYBU

Rukávy a nastavitelná kapuce umožňují pohodlnou jízdu.

Skladnost

Snadno se složí do vlastní kapsy.

Technické informace

Jak je toto pončo přizpůsobené městské cyklistice?

Toto pončo je přizpůsobené cestám do práce. Díky širokému střihu je možné je nosit přes bundu i přes 20l batoh.
Delší střih unisex sahající až ke stehnům je ideální na jízdu do města.
Možnost nošení přilby přes kapuci i pod ní. S výjimkou objemných cyklistických přileb. Nastavitelná kapuce kopíruje pohyby hlavy.Dá se složit do vlastní kapsy: 26,5 × 22,5 × 5,5 cm.

Jak zůstat v suchu?

Toto pončo před deštěm velmi dobře chrání horní část těla (od hlavy až po kolena), je však nutné je doplnit svrchními kalhotami, které ochrání i nohy. Pončo bohužel nechrání boty a při silném dešti to může být velký problém. Výhodou nicméně zůstává jeho vynikající skladnost a snadné oblékání. Můžete je mít s sebou v brašnách a během několika vteřin je použít.

Jak ověřujeme nepromokavost ponča?

Nepromokavost zaručuje materiál, zátěr a nepropustné podlepení. Nepromokavost materiálu se měří pomocí vodního sloupce a je vyjádřena v mm (test dle normy ISO 811). Materiál této bundy po 5 praních odolá tlaku 2000 mm vodního sloupce. Nepromokavost materiálu byla ověřena v laboratorním testu 60 l vody za hodinu na m², a to po dobu 2 hodin – tedy za situace simulující přeháňku.

Co znamená viditelnost podle norem?

Toto pončo je certifikované podle normy EN17353 jako OOP zajišťující viditelnost cyklisty v noci díky reflexním prvkům. Umístění reflexních prvků je promyšlené s ohledem na specifika posedu cyklisty tak, aby zajišťovalo jeho viditelnost odrazem od světel vozidla na 50 m.

Nepromokavé a současně prodyšné

Hydrofilní zátěr (RET=<12) zabraňuje srážení vody v oblečení. Abychom stanovili prodyšnost materiálu, měříme jeho odpor proti odpařování RET (testem dle normy ISO 11092). Čím je tato hodnota nižší, tím materiál snáze propouští vlhkost a tím je také prodyšnější.
Testujeme: RET < 9 = vysoce prodyšný materiál / 9 < RET < 12 = velmi prodyšný / 12 < RET < 20 = prodyšný / RET > 20 = málo prodyšný či neprodyšný materiál.

Doplňující informace k trvale udržitelnému rozvoji

Díky tomu, že pro výrobu polyesteru využíváme recyklované plastové lahve a recyklovaný textil, omezujeme využívání zdrojů závislých na ropě a přinášíme vám prodyšný materiál, který při sportu potřebujete. Při barvení látek dochází k velké spotřebě vody a ke vzniku velkého množství odpadních vod z barvicích lázní. Abychom snížili dopad naší výroby na životní prostředí, barvíme naše látky jiným způsobem – barevné pigmenty přidáváme k vláknům již při jejich výrobě.

Známka šetrnosti k životnímu prostředí

Během celého životního cyklu výrobku jsou pomocí mnoha ukazatelů měřeny jeho dopady na životní prostředí. Po vyhodnocení je výrobku přiřazena známka ABCDE, která vám umožňuje porovnat ekologickou šetrnost výrobků (triček, kalhot, batohů atd). Decathlon se dobrovolně zapojuje do této iniciativy a tím přispívá k ochraně životního prostředí.
Více na: http://sustainability.decathlon.com/

Kdo se podílel na vývoji výrobku?

Pončo bylo navrženo naším týmem textilních specialistek a umožní vám užívat si městské výlety i za deštivého počasí!

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní materiál 100% Polyester Brzda 100% Polyuretan

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Po použití a před uložením nechte kalhoty dobře uschnout. Také doporučujeme ji po vyprání ošetřit impregnačním sprejem.

Pokyny pro uživatele

Nevhodné do silného větru/na rychlou jízdu (nad 20 km/h).

TESTY

100% nepropustné švy (testováno v laboratoři). Nepromokavost výrobku byla testována pod 60 l vody / m² / po dobu 2 hodin. Tento test simuluje podmínky při přeháňce ve městě.

Schváleno

Pončo je osobní ochranný prostředek (OOP), který zvyšuje viditelnost jezdce. Prošla certifikačními testy v akreditované evropské laboratoři: SGS Fimko, no. 0598, Takomotie 8, 00380 Helsinki, Finsko. Testování typu CE bylo založeno na požadavcích normy NF EN17353 pro OOP třídy B3.

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - běžný postup

Nebělte bělicími prostředky

Nesušte v bubnové sušičce

Nežehlete

Nečistěte chemicky

VIDEO

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi