ECODesign
Media 0
Media 1
Media 2
Media 3
Media 4
Media 5

Péřový spací pytel MT 900 0 °C Minimal Editions

3 699 Kč
8736672

Třísezónní péřový spací pytel, který je kvůli snížení emisí CO₂ nebarvený.

Hřejivý a lehký péřový (s certifikací RDS) spací pytel s plnivostí 800 cuin. Pohodlný spánek při trekingu nebo bivakování i při teplotách kolem 0 °C.

Otázky a odpovědi
Barva: Tmavě šedobéžová
Velikost: průvodce velikostí
Naše služby:
  • Výměna a vrácení do 90 dnů zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 2500 Kč (standardní zásilky)

Klíčové vlastnosti

TEPLOTA POUŽITÍ

Komfortní teplota 0 °C, limitní teplota -5 °C. Norma ISO 23537-1.

SNADNÝ PŘENOS

Pro vel. L. Hmotnost: 950 g.Objem: 7,8 l. OBAL NA SPACÍ PYTEL

KVALITA SPÁNKU

Tvar mumie, anatomicky tvarovaná kapuce. 1 dlouhý zip (levá strana) se 2 jezdci.

Vodoodpudivost

Vnější materiál s povrchovou úpravou (bez PFC) proti pronikání vody.

Hřejivost

Peří s certifikací RDS o plnivosti 800 CUIN. 90 % prachové, 10 % drané peří.

KOMPATIBILITA

Spací pytel nelze spojit s jiným.

ECODESIGN

Žádná část výrobku není barvená, což výrazně eliminovalo znečištění vod.

Technické informace

Proč je spací pytel bílý?

Barvení látek má velmi negativní dopad na životní prostředí. Proto jsme se rozhodli použít materiál nebarvený. Použití recyklovaného polyamidu nám umožňuje snížit ekologickou stopu a emise CO₂ o 26 %. (19 % díky nebarvenému materiálu a 7 % díky použití recyklovaného materiálu).
Spací pytel je součástí řady výrobků Minimal Editions – nebarvené výrobky. Ve stejné řadě najdete i nafukovací karimatku a stan.

Doplňující informace k udržitelnému rozvoji

Na výrobu tohoto spacího pytle používáme látku 20 denier (20D) vyrobenou z vláken 100% recyklovaného polyamidu.
Kromě toho má látka vodoodpudivou úpravu, při které se nevyužívá PFC (PFC free).

Co je to komfortní teplota?

Na všech modelech našich spacích pytlů uvádíme komfortní teploty stanovené nezávislou laboratoří (AITEX) podle evropské normy ISO 23537-1 z 21.1.2017. Komfortní teplota je minimální teplota, při níž se uživatel ležící v napřímené poloze nachází v teplotní rovnováze, jinými slovy mu není ani zima, ani teplo (stanoveno pro standardní ženu a běžné podmínky použití).
Spací pytel vybírejte podle těchto údajů.

Co je to limitní teplota?

Limitní teplota je spodní hranice tepelného pohodlí, při níž je osoba ve skrčené poloze v tepelné rovnováze (tj. člověku není ani zima, ani příliš teplo). Tato teplota je vypočtena pro standardního muže a standardní podmínky použití.Pro optimální tepelný komfort doporučujeme použít izolující karimatku.

Co je třeba o spacích pytlích vědět?

Spací pytel teplo neprodukuje, ale uchovává teplo vyvíjené lidským tělem. Pokud jste vyčerpaní, prochladlí a vlezete si do studeného a vlhkého spacího pytle, riskujete, že vám bude chladno bez ohledu na vlastnosti spacího pytle. V noci váš tepelný komfort tedy nezávisí jen na povětrnostních podmínkách (vlhkost, vítr...), ale také na vaší odolnosti vůči chladu (únava), dalším vybavení (izolující karimatka, ...) a také oblečení (bez oblečení, spodní oblečení,...).

Jak se ve spacím pytli zahřát?

Oblékejte se jednoduše (stačí 1 vrstva oblečení).
Zahřejte si ruce, nohy a hlavu: čepice, rukavice, ponožky, hřejivé polštářky, tření… Láhev s teplou vodou může posloužit jako termofor (ujistěte se, že je nulové riziko, že se nechtěně otevře!). Stahujte svaly (70 % spotřebované energie se přeměňuje v teplo), ale dávejte pozor, ať nevytvoříte průvan.
Optimálního tepelného komfortu můžete docílit i použitím vložky do spacího pytle (zároveň chráníte spací pytel před častým praním).

Tvar

Mumiový tvar vylepšuje izolační vlastnosti spacího pytle (dovnitř neproniká téměř žádný vzduch zvenčí, proto nedochází ke ztrátám tepla) a jeho skladnost.
Max. šířka u ramen 72 cm, výška u nohou 26 cm ve vel. L.

Hmotnost a rozměry

Velikost M: 850 g, uživatel 160–170 cm. Rozměr obalu: Ø 16 × 34 cm. Objem 6,9 l. 440 g peří. Velikost L: 950 g, uživatel 170–185 cm. Rozměr obalu: Ø 17 × 34 cm. Objem 7,8 l. 500 g peří. Velikost XL: 1050 g, uživatel 185–200 cm. Rozměr obalu: Ø 18 × 34 cm. Objem 8,7 l. 560 g peří.

Technické vlastnosti

Anatomicky tvarovaná kapuce se šňůrkou na stažení. Klopa podél zipu brání únikům tepla. Zip se dvěma jezdci pro optimální odvětrávání.
Pouzdrový tvar zamezující úniku tepla.

Výhody výplně z kachního draného a prachového peří

Díky nadýchanosti peří je spací pytel vhodný do hor ze tří důvodů: 1. Tepelně izoluje (peří zadržuje vzduch). 2. Je velmi lehká (peří je lehčí než srovnatelně hřejivá vatová výplň ze syntetické vaty). Spací pytel tak příliš nezatíží váš batoh. Je velmi skladný.

Jak se měří plnivost péřové výplně?

Plnivost peří udává schopnost materiálu tepelně izolovat. Tepelnou izolaci zajišťují molekuly vzduchu, které jsou výplní zachyceny. Je vyjádřena jednotkou cuin.
Čím má peří větší plnivost (čím vyšší má číslo cuin), tím je objemnější, a tudíž zachycuje více molekul vzduchu, a proto lépe izoluje. Péřový spací pytel s výplní 90 % prachové a 10 % drané peří má index plnivosti o hodnotě 800 cuin či více (mezinárodní norma IDFB).

Co je to certifikace RDS?

RDS neboli „Responsible Down Standard“ je mezinárodní certifikát vydávaný nezávislou organizací chovatelům, kteří o něj dobrovolně zažádají a splní požadavky.
Díky tomuto standardu známe původ peří a víme, že je v souladu s našimi závazky v oblasti využívání materiálů. Naši dodavatelé se zavazují dodávat nám peří od drůbeže chované výhradně na maso a oškubané až po porážce.
Více informací: https://www.decathlon.com/blogs/inside-decathlon/what-is-rds-certification (v angličtině).

Jakou potřebuje spací pytel údržbu?

I když budete pravidelně používat vložku do psacího pytle, jednou za čas jej bude třeba vyprat. Kompletní pokyny k údržbě naleznete na:
https://www.forclaz.co.uk/how-to-look-after-and-repair-a-feather-padded-jacket (v angličtině).

Ve zkratce:
1/ Perte v pračce bez aviváže na 30 °C, se 2 nebo 3 tenisovými míčky. Ždímejte na nízké otáčky. Používejte prací prostředek na péřové oblečení. 2) Sušte v sušičce se 2 až 3 tenisovými míčky. Program opakujte 2–3krát, dokud nebude spací pytel zcela suchý.

Jak spací pytel opravit?

Na treku se spací pytel může natrhnout! Dobrou zprávou je, že je možné jej opravit, aby se nezvětšovala a z výrobku nezačala vylézat péřová výplň.

V případě proděravění doporučujeme použít samolepicí záplaty.Nebo požádejte o pomoc náš servis Decathlon. Další informace: https://www.forclaz.co.uk/how-to-look-after-and-repair-a-feather-padded-jacket (v angličtině).

Záruka

Pětiletá záruka na spací pytel se počítá ode dne uvedeného na účtence výrobku. Poškozený výrobek v záruční lhůtě zdarma opravíme, nebo vyměníme za nový. Záruka se vztahuje na všechny vady výrobku, s výjimkou vad vzniklých běžným opotřebením nebo způsobených nestandardním zacházením. Při uplatnění této speciální pětileté záruky je nutné předložit účtenku.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Výplň 90% ŠEDÉ KACHNÍ PEŘÍ, 10% ŠEDÉ KACHNÍ PEŘÍ Vložka 100% POLYAMID Hlavní materiál 100% POLYAMID Obal 85% POLYESTER, 15% POLYURETAN Obal na tašku 100% POLYESTER

Schváleno

Péřový spací pytel MT 900 0 °C byl schválen na základě testování v terénu. Pětitýdenní testování proběhlo jaře 2021 během treku a bivakování ve francouzských Alpách. Účastnily se jej dva týmy na Decathlonu nezávislých osob.

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - velmi šetrný postup

Nebělte bělicími prostředky

Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Obrázky

Péřový spací pytel MT 900 0 °C Minimal Editions
Péřový spací pytel MT 900 0 °C Minimal Editions
Péřový spací pytel MT 900 0 °C Minimal Editions
Péřový spací pytel MT 900 0 °C Minimal Editions

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi