Pánský snowboard na sjezdovku a all mountain All Road 500

4 399 Kč

Snowboard pro pokročilé jezdce, které neláká freestyle, ale vykrajování pěkných oblouků na sjezdovkách nebo projíždění prašanem.

Tento snowboard s klasickým prohnutím a střední torzní tuhostí poskytuje dobrou přilnavost na tvrdém sněhu. Dlouhá špička a rocker umožňují pohodlnou jízdu v prašanu. Určený pro velkou nohu (wide).

Otázky a odpovědi
Barva: Lišejníková / Černá
Velikost: průvodce velikostí
Naše služby:
  • Výměna a vrácení do 90 dnů zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 2500 Kč (standardní zásilky)

Klíčové vlastnosti

Univerzální využití

50 % sjezdovky, 50 % mimo sjezdovky, 0 % snowpark.

Ovladatelnost

Střední torzní nabízí přilnavost a snadné vykrajování středních oblouků.

Vztlak

Vynikající vztlak (rocker, inserty posunuté dozadu o 25 mm, šířka prkna).

Přilnavost

Klasické prohnutí + střední tuhost v torzi = dobrá přilnavost na každém sněhu.

Anatomická přizpůsobivost

158 W cm: 170 až 175 cm. 163 cm: 175 až 182 cm. 168 W cm: 180 cm a více.

Tuhost

Střední flex 6/10, dřevěné jádro a provedení wide: pro dynamické hranění.

Tolerance

Střední torzní dobrý kompromis mezi přilnavostí a tolerancí vůči chybám.

Kvalita skluzu

Sintrovaná skluznice z PEHD zaručuje vynikající kvalitu skluzu.

Technické informace

Slovo produktového manažera

Toto všestranné prkno jsme vyvinuli pro všechny, které neláká jízda ve snowparcích.
Prkno je určené pro jízdu na sjezdovce i mimo ni. Na rozdíl od např. prkna Dreamscape 700 nevyžaduje vynikající techniku jízdy a jízda není tak fyzicky náročná. Užijte si jízdu na maximum!

Typ terénu / použití

All Road je vynikající all mountain snowboard. 50 % sjezdovka, 50 % mimo sjezdovku. S tímto prknem projedete díky prodloužené špičce všude, na každém typu sněhu, na sjezdovce, mimo sjezdovky, samozřejmě v prašanu, ale také na ztvrdlém sněhu.
Z těchto důvodů má snowboard speciálně tvarovanou špičku.
Prkno není určeno do snowparků: není určeno na skoky a jízdu pozadu.

Snowboard „directional“

Prkno má tvar – shape – zvaný „directional“ (směrový). Znamená to, že je u snowboardu rozlišená špička a patka, není symetrický. Zadní část snowboardu je o něco užší než jeho přední část a vázání, stejně jako kontaktní body se sněhem, je posunuto mírně dozadu (setback). Tvar directional poskytuje dobrou přilnavost při zatáčení, umožňuje dobrou kontrolu trajektorie a snadný výjezd z oblouku.

Klasické + Rocker

Snowboard s klasickým prohnutím je pružný, má dobrou přilnavost na každém typu sněhu, poskytuje vysokou dynamiku při jízdě z hrany na hranu a usnadňuje výjezd z oblouku. Zahnutí rocker a kontaktní body se sněhem zajišťují snadnou ovladatelnost snowboardu. Rocker s delší a zvednutou špičkou umožňuje snadnou jízdu v prašanu.

Střední a univerzální flex

Flex je podélná tuhost prkna. U snowboardu Bullwhip 500 All Road je přibližně 6/10, tj. měkký a tolerantní flex. Zajišťuje dobrou ovladatelnost prkna v řezaném oblouku, ale také toleranci při chybách na hraně.

Střední torzní tuhost a univerzálnost

Torzní tuhost prkna je přibližně 6/10, což znamená, že je prkno dostatečně tuhé a dobře drží v obloucích, umožňuje snadný výjezd z oblouku, ale hůře se ovládá při přechodu z hrany na hranu. Na prkno se tudíž velmi snadno zvyká, a přestože je vhodné pro pokročilé až zkušené jezdce, jízda na něm není tak fyzicky náročná.

Setback 25 mm

Setback znamená, že body kontaktu prkna se sněhem nejsou stejně vzdálené od středu prkna, ale jsou posunuty více dozadu. Vázání je tedy rovněž posunuto o stejnou vzdálenost směrem k patce. 25mm setback => tvar klasického directional snowboardu.
Snowboard dobře drží v oblouku a díky tomu, že je těžiště posunuto do zadní části a špička se přirozeně zvedá, umožňuje pohodlnou jízdu v prašanu.

Technické parametry

Délka: 163 cm mid wide.
Šířka špičky: 302 cm. Šířka středu: 265 mm. Šířka patky 294 cm.
Rádius: 9,5 m. Délka efektivní hrany: 1064 mm.
Počet insertů: 10 + 10 (trojí možné umístění vázání, rozchod 20 mm, kompatibilní s minidiskem).
Doporučené umístění: 550 mm.

Hmotnost bez vázání

Délka 158 cm: 2,87 kg +/- 5%
163 cm: 3,09 kg +/- 5%
168 cm: 3,21 kg +/- 5%

Doporučené vázání

Existují 2 možnosti. Vázání Illusion 700 je tradiční výkonné snowboardové vázání, které se hodí jak na sjezdovku a carving, tak do volného terénu. Sklon spoileru lze upravit. Vázání Illusion 400 je ideální volbou pro všechny, kteří mají hlouběji do kapsy. Je stejně tuhé jako model 700, jen má jednoduše méně možností nastavení a přizpůsobení.

Jak často je třeba snowboard voskovat?

Snowboardy Wedze se prodávají navoskované. připravená k použití. A jako všechny ostatní snowboardy nebo lyže následně vyžadují pravidelnou údržbu. Ideální je voskovat skluznici po každém pátém výjezdu, minimálně pak alespoň jednou ročně.
Voskovat je možné na začátku sezóny pro zlepšení skluzu nebo na konci sezóny – skluznice vosk během léta absorbuje.

Jak vybrat velikost prkna?

Při koupi snowboardu All Mountain volte prkno o 15 cm kratší, než je výška uživatele (např. pro uživatele s výškou 175 cm je ideální snowboard dlouhý 154-159 cm).
Rocker umožňuje volit o něco delší prkno.
Kratší snowboard je lépe ovladatelný a rovněž se doporučuje jezdcům, kteří mají vzhledem ke své výšce nízkou váhu.
Delší prkno poskytuje lepší stabilitu při rychlé jízdě. 158 cm (60–80 kg) = výška 170–175 cm. 163 cm (75–90 kg) = výška 175–182 cm. 168 cm (85–110+ kg) = výška 180 cm a víc.

Co u snowboardu znamená označení „Wide“?

Snowboard s označením „wide“ je o něco širší než běžná prkna, díky tomu jezdcům s větší velikostí bot nepřesahují boty z prkna ven, což jinak může přivodit nejeden pád. Snowboard „wide“ je doporučován všem od velikosti bot 44. Označení se odvíjí od šířky prkna přímo uprostřed. V Decathlonu používáme následující označení:
do 254 mm šířky je to normální prkno / vel. bot 36–43. Šířka 255–264 mm nese označení mid wide / vel. bot 41–45. Od šířky 265 mm a výš jsou tzv. wide prkno / vel. bot 43–49.

Kvalita skluzu sintrovaná skluznice

Skluznice jsou vyráběny z polyetylenu (PE) , existují však 2 odlišné způsoby výroby:
extrudovaná skluznice s nižší hustotou polyetylenu a slinutá (sintrovaná) skluznice z polyetylenu s vyšší hustotou (méně pórů, více PE). Sintrované skluznice jsou kvalitnější, takový Rolls Royce mezi skluznicemi. Na takové skluznici je kluz opravdu exkluzivní.

0 % Park: mohu na tomto prkně skákat?

Ano. Určení 0 % Park pouze znamená, že toto prkno nemá vlastnosti uzpůsobené primárně pro freestyle: prkno není krátké, není symetrické... I na tomto prkně samozřejmě můžete předvádět freestyle prvky (rotace, skoky, dopadání a odjezd na switch), jen to na ně není to nejlepší prkno. Na druhou stranu na sjezdovce a mimo ni samozřejmě můžete skákat, co hrdlo ráčí (skoky bez rotací).

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Deska 70% Dřevo, 20% Skelné vlákno, 10% Epoxidová pryskyřice

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Na konci dne vysušte hrany, abyste zabránili vzniku rzi. Voskujte po každých pěti použitích. Přes léto chraňte před sluncem. Vázání můžete ponechat na desce snowboardu.

Podobné produkty

Obrázky

Pánský snowboard na sjezdovku a all mountain All Road 500
Pánský snowboard na sjezdovku a all mountain All Road 500
Pánský snowboard na sjezdovku a all mountain All Road 500
Pánský snowboard na sjezdovku a all mountain All Road 500
Pánský snowboard na sjezdovku a all mountain All Road 500
Pánský snowboard na sjezdovku a all mountain All Road 500
Pánský snowboard na sjezdovku a all mountain All Road 500

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi