Pánský neopren na potápění s přístrojem SCD 500 neopren 3 mm modrý

1 499 Kč
8485075

3mm neoprenová kombinéza s výztuhami na zádech a na bedrech ideální pro pokročilé potápěče do teplých vod.

Nová 3mm kombinéza s výztuhami na ramenou a bedrech pro pohodlnější nošení potápěčského žaketu. Potápěčská kombinéza do teplých moří. Pohodlná. Snadno se obléká.

Otázky a odpovědi

Barva:

Světle inkoustová modrá / Tmavě modrá

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

OCHRANA PŘED CHLADEM

Celotělový 3mm neopren s nepropustnými švy (GBS) a hladkými lemy.

POHODLÍ PŘI NOŠENÍ

Výztuhy na ramenou a bedrech pro pohodlnější nošení potápěčského žaketu.

VOLNOST POHYBU

Strečový neopren a přiléhavý střih s bezešvým provedením podpaží.

SNADNÉ OBLÉKÁNÍ/NAZOUVÁNÍ/UMÍSTĚNÍ

Jednodílný neopren se zapínáním na zip na zádech.

ODOLNOST

Tištěné výztuhy na kolenou pro větší odolnost.

Technické informace

Ochrana před chladem

Jednodílný neopren mokrého typu (3 mm) se zapínáním na zádech. Nepropustné lepené a šité švy GBS (Glued & Blind Stitched). Pod neoprenem se vytvoří tenká vrstva vody (která vteče dovnitř zipem), jež zabrání její další cirkulaci a tepelně izoluje. Právě tato vrstva vody vás chrání před chladem.
Hladké lemy na zápěstí a kotníku pro maximální nepropustnost.

Šité a lepené spoje GBS

Švy kombinézy jsou díky technologii GBS (Glued and Blind Stitched) nepropustné: Spoje neoprenu jsou nejdříve lepené, poté šité. Tím je zaručena maximální pevnost (aby skrze švy nedocházelo k pronikání vody, jehla neoprenem zcela neprochází).

Pohodlnější přenos potápěčského vybavení

Kombinéza byla vyvinuta, aby poskytovala maximální pohodlí při nošení potápěčského žaketu. Na strategických místech oděru o žaket se proto nacházejí neoprenové výztuhy. 5mm neopren navíc na ramenou, klíčních kostech a bedrech plní funkci polstrování.

Karabina na stehně na připevnění příslušenství.

Výztuhy pro větší odolnost

Kombinéza je vybavena výztuhami na kolenou pro vyšší odolnost.Výztuhy s potiskem v místech oděru o potápěčský žaket (ramena, bedra).
Zajišťují, že oblek perfektně sedí a neklouže na jednu ani na druhou stranu.

Volnost pohybu / oblékání kombinézy

Díky postranním dílům ze strečového neoprenu padne kombinéza každé postavě. Konce rukávů a nohavic ze strečového neoprenu usnadňují oblékání.
Bezešvé provedení podpaží umožňuje naprostou volnost pohybu paží.

Proč používat 3mm neopren?

Tělo vychladne i v teplých vodách (25krát rychleji než na vzduchu). Neopren o síle 3 mm brání poklesu tělesné teploty a umožní vám si potápění užívat déle. Celotělový neopren navíc ochrání téměř celé vaše tělo i před UV zářením a případným poraněním (např. korály).

Třída tepelného komfortu

Kombinéza na potápění s přístrojem byla testována francouzským institutem pro potápění INPP (ve francouzském Marseille) a splňuje normu NF EN 14225-1:201725.

Co je to mokrá potápěčská kombinéza?

Tento druh potápěčské kombinézy je na trhu nejrozšířenější. Jeho úkolem není vodu zastavit, ale zachytit ji tak, aby ji vaše tělo ohřálo, a tím se vytvořila tepelná bariéra mezi vámi a okolím. Vyrobeno z neoprenu – polymeru kaučuku naplněného vzduchovými bublinkami. Takové potápěčské kombinézy jsou silné 0,5 až 7 mm. Díky své pružnosti a poddajnosti jsou to potápěčské obleky vynikajících vlastností.

Tipy na oblékání potápěčské kombinézy

Vsuňte chodidlo do igelitového sáčku. Následně vsuňte nohu do nohavice vašeho neoprenu. Chodidlo projde nohavicí bez zachycení.
Aby oblek dobře padl, požádejte někoho, aby vám u zápěstí foukl do rukávu. Vzduch nafoukne vnitřek neoprenu a ten se odlepí od vašeho těla.
Pak už jen zbývá provést poslední nastavení a úpravy.

Tipy na údržbu potápěčských kombinéz

1) Po každém použití oblek z vnější i vnitřní strany namočte do čisté vody.
2) Následně ji ošetřete baktericidním přípravkem. 3) Řádně opláchněte čistou vodou. 4) Skladujte na širokém ramínku na tmavém a dobře větraném místě. Pozor, při nadměrném vystavování slunečním paprskům může docházet k blednutí textilních dílů. Zipy můžete očistit pomocí kartáčku na zuby a promazat silikonovým olejem.

Hmotnost

S : 1 kg
M : 1.1 kg
L : 1.2 kg
XL : 1.3 kg
2XL : 1.5 kg

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Pěna 100% Kaučuk - Chloropren (CR) Vložka 100% Polyamid

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Potápěčské obleky nesušte na slunci a v blízkosti zdrojů tepla.Pro zachování tvaru a dlouhé životnosti neoprenu uchovávejte potápěčské obleky pověšené na ramínku.

Pokyny pro uživatele

Nevhodné na plavání a sporty ve vlnách.

TESTY

Izolační vlastnosti byly vyvinuty a testovány naším technickým partnerem ve francouzském městě Hendaye.

Schváleno

Naším technickým partnerem je centrum Planet Ocean (pětihvězdičkové potápěčské centrum Padi), které bylo Decathlonem založeno v Centru vodních sportů ve francouzském městě Hendaye. Centrum celoročně používá vybavení Subea.
Jeho instruktoři se podílejí na vývoji potápěčských výrobků Subea: společně s našimi designéry, produktovými manažery a inženýry výrobky vytvářejí a za pomoci potápěčů v centru (od začátečníků až po instruktory) celoročně testují jejich životnost.

Pokyny k údržbě

Perte v ruce

Nebělte bělicími prostředky

Nesušte v bubnové sušičce

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Návod k použití

Více informací o tomto výrobku naleznete ZDE

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi