Pánské závodní boty na trailový běh Race Light modro-černé

2 399 Kč −16%
1 999 Kč
*Od 11. 7. 2023 až do vyčerpání zásob

8572253

Závodní boty Race Light jsou určeny na vzdálenosti do 40 km do jakéhokoliv terénu.

Boty RACE LIGHT jsou určeny na závody. Jsou lehké a dynamické a skvěle drží. Důležité vlastnosti, pokud míříte na ty nejvyšší stupně.

Barva:

Tyrkysová modrá

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

NÍZKÁ HMOTNOST

Nejlehčí boty naší řady, 225 g ve velikosti 42.

ODRAZ

Technologie Up'Bar z materiálu Pebax® a 4mm drop zlepšují odraz.

PŘILNAVOST

Skvělá přilnavost v jakémkoliv terénu díky 5mm vzorku.

DRŽENÍ NA NOZE

Koncepce boty zaručuje pevné utažení (doporučujeme spíše pro úzká chodidla).

ODOLNOST

Síťovina Mesh Matryx®, vyrobena ve Francii: odolnost, zpevnění a prodyšnost.

TLUMENÍ DOŠLAPU

Mezipodešev z EVA pěny: nízká hmotnost a tlumení.

Technické informace

Race Light: boty na rychlý běh

Ano, můžeme to říct: boty typu Race Light naší nabídce chyběly. Tyto boty nejsou určeny pro každého. Ti, kteří takové boty hledají mají specifické potřeby, které jsou často opomíjeny, protože jsou odlišné od většiny trailových běžců. Na stupních vítězů je pouze jedno první místo. Nic nás nemohlo zastavit. Rozhodli jsme se, že model Race Light bude určen pro ty nejrychlejší.

Matryx®: materiál, který v sobě spojuje výkon a kvalitu

Patentovaný komponent, známý ve světě trailového běhu, to je látka Matryx® vyrobena ve francouzském regionu Rhône-Alpes. Velmi odolná, lehká a prodyšná. Je to ve skutečnosti vysoce odolný polyester potažený polyurethanem (odolnost proti protržení, oděru, prodyšnost). Rozhodli jsme se přidat aramidové vlákno pro lepší zpevnění.
Jsme rádi, že vám můžeme toto spojení představit.

Tvar boty

Podívejte se na profil boty Race Light... Vidíte tu vystupující hranu, která se táhne po celé délce podešve? Jedná se o technologii Up'Bar®, kterou jsme si vypůjčili od značky Kiprun (silniční běh), tedy podešev, na které jsme spolupracovali spolu s podology. A proč? Optimalizovat dynamiku došlapu a správný návrat energie při zpevnění těchto dvou odrazových zón, přičemž nedochází k omezení pohybu chodidla.

Když se boty Race Light snoubí s výkonem

Boty Race Light jsou určené na závody (do 40 km nebo do 3 hodin) a/nebo na specifické rychlostní tréninky. Obuv Race Light dobře drží a vy se tak můžete plně soustředit na závod. Je vhodná pro běžce s úzkým chodidlem.

Réunion: místo na náročné testování

Jaké může být lepší místo na testování než náročný terén na ostrově Réunion. Běžci, kteří boty testovali neměly podle ITRA (Mezinárodní běžecká trailová asociace) nižší skóre než 700: jsou to tedy opravdoví bojovníci, kteří jsou připraveni rvát se o vítězství. „Nechal jsem je běhat několik 2,5km koleček, bylo potřeba boty pořádně provětrat!“ říká Thierry BREUIL, bývalý výkonností trailový běžec a dnes produktový manažer.

Nová kapsička na tkaničky

Dlouho jsme pracovali na lepším systému schování tkaniček. Zabezpečením tkaniček v kapsičce nedojde k jejich rozvázání nebo zachycení o větve nebo nízký porost. A čím je tato pružná a pevná kapsička výjimečná? Otvor není nahoře, ale dole v přední části. Tkaničky jsou tak lépe v kapsičce rozložení.

Další vlastnosti

Model Race Light ve dvou slovech, to je lehkost a dynamika. Bota váží 225 g ve velikosti 42. Dynamika je zajištěna díky technologii Up'Bar a nízkým dropem (4 mm). Čím více se drop blíží k 0, tím více podporuje přirozený došlap s dopadem na přední nebo střední část chodidla. Model Race Light je zkrátka prvotřídní závodní model!

Hmotnost

0.225 kg

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Podšívka 75% Ethylenvinylacetát , 25% Polyester Svršek 60% Polyester , 35% Polyuretan , 5% Termoplastický polyuretan Podešev 56% Syntetický kaučuk , 44% Ethylenvinylacetát

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Perte v ruce. Neperte v pračce. Do bot doporučujeme vložit novinový papír pro rychlejší vysušení.

Pokyny pro uživatele

Určeny na rychlé trailové závody.

TESTY

První myšlenku od finálního prototypu s nejlepšími funkčními vlastnostmi dělilo 18 měsíců. Je to obuv, na kterou můžeme být pyšní. Povedlo se nám dotáhnout myšlenku až do konce. Měli jsme za úkol vyvinout obuv snů a to se nám povedlo. „Pro mě představuje využití know-how ve prospěch soutěžních běžců.“ říká produktový inženýr. A ti, co obuv testovali? Ti už se jí nechtějí vzdát.

Schváleno

Obuv Race Light byla schválena a testována skupinou testovacích běžců na ostrově Réunion, kterým ještě jednou děkujeme za příjemné chvíle, které jsme strávili trailovým běháním (Tiphanie, Alexandra, Aline, Patrice, Jean-Paul, Yoann).
Děkujeme také dalším běžcům, kteří testovali ve Francii: Delphine, Claire, Florian, Xavier, Léopold, Jeremy, Samuel, Francis, John a Alban. Velké díky patří všem.

Pokyny k údržbě

Perte v ruce

Nesušte v bubnové sušičce

Nečistěte chemicky

Obrázky

Pánské závodní boty na trailový běh Race Light modro-černé
Pánské závodní boty na trailový běh Race Light modro-černé
Pánské závodní boty na trailový běh Race Light modro-černé
Pánské závodní boty na trailový běh Race Light modro-černé

VIDEO

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi