Pánské turistické nepromokavé svrchní kalhoty NH 500

379 Kč −47%
199 Kč
*Od 11. 1. 2023 až do vyčerpání zásob

8382416

Ekologicky vyrobené nepromokavé svrchní kalhoty NH 500. Ideální na turistiku v deštivém počasí.

Velmi skladné nepromokavé kalhoty, které se vejdou na dno batohu. Skvělý doplněk k nepromokavé bundě pro případ nepříznivého počasí. Skladné, nepromokavé a prodyšné vybavení na turistiku.

Barva:

Černá

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

VODĚODOLNOST

Zátěr 2 000 mm a 100% nepropustné švy.

SNADNÉ OBLÉKÁNÍ/NAZOUVÁNÍ/UMÍSTĚNÍ

Zip ve spodní části kalhot usnadňuje oblékání s botami na nohou.

ANATOMICKÁ PŘIZPŮSOBIVOST

Pas se šňůrkou na stažení. Široký střih.

PRODYŠNOST

Hydrofilní zátěr. RET = 12: zamezuje srážení vlhkosti pod oblečením.

NÍZKÁ HMOTNOST

Lehké a skladné svrchní kalhoty. Hmotnost: 200 g ve velikosti L.

Technické informace

Nepromokavost materiálu

Kalhoty mají nepromokavý zátěr 2000 mm. Oděv byl testován v dešťové komoře pod proudem 60 litrů vody/m²/h po dobu 2 hodin. Tento test simuluje podmínky průměrné přeháňky. Materiál je vodoodpudivý: kapičky vody stékají po povrchu a nevsakují se. Materiál tak nenasákne vodou, ale zůstane lehký a prodyšný. Vodoodpudivost je speciální úprava na svrchní straně materiálu.
Všechny vnější švy jsou navíc nepropustné.

Prodyšnost materiálu

K měření prodyšnosti se používá hodnota RET, která udává odpor kladený materiálem vůči průniku par (dle normy ISO 11092). Čím je hodnota nižší, tím lépe materiál odvádí tělesnou vlhkost, a je tudíž prodyšnější.

RET < 9 = mimořádně prodyšný materiál.
9 < RET < 12 = velmi prodyšný materiál.
12 < RET < 20 = prodyšný materiál.
RET > 20 = materiál je málo prodyšný nebo neprodyšný.

Náš závazek: snížit spotřebu vody

Klasické barvení textilu je náročné na spotřebu vody a použitou vodu zároveň nelze nijak dál využít. Abychom snížili dopad výrobku na životní prostředí, rozhodli jsme se pro hromadné barvení a integraci barevných pigmentů již při výrobě vláken: Dope dyed. Techniku používáme u modrého provedení.

Proč recyklovaný polyester?

Používáním plastových láhví nebo použitých textilií k výrobě nového polyesteru snižujeme spotřebu zdrojů z ropy. Tento materiál si přitom uchovává všechny své vlastnosti, které musí turistické oblečení mít.U černého provedení používáme recyklovaný polyester.

Vaše zdraví je pro nás nejdůležitější

Bunda je z vodoodpudivého materiálu: kapičky vody stékají po povrchu a nevsakují se. Materiál tak nenasákne vodou, ale zůstane lehký a prodyšný. Vodoodpudivost je speciální úprava na svrchní straně materiálu. Zavázali jsme se k výrobě vodoodpudivé úpravy bez PFC. V průběhu roku 2022 se tak na pulty dostane nový model s vodoodpudivou úpravou šetrnější k životnímu prostředí.

Jak prodloužit životnost a nepromokavost kalhot?

Aby si výrobek zachoval vodoodpudivost co nejdéle, doporučujeme úpravu obnovovat. A to ideálně po každém třetím praní (důležité je pořádné máchání) nebo po každých cca deseti použitích v dešti.
Vodoodpudivost lze znovu snadno aktivovat i teplem:
- 15 min (program syntetika) - fénem ze vzdálenosti 20 cm, zopakovat alespoň dvakrát - nebo dvakrát přejet žehličkou (na nejnižší stupeň a bez páry).

Nepromokavé kalhoty vybírejte podle aktivity

Během sportování se člověk více či méně zpotí, záleží na intenzitě a délce aktivity. Pokud prodyšnost oblečení není přizpůsobena danému typu aktivity, vlhkost se sráží na vnitřní straně látky. Pak je spodní oblečení mokré. Ale ne proto, že by dešťové kapky prosákly látkou, je to vysrážená tělesná vlhkost, kterou materiál nestihl odvést pryč. Je tedy zapotřebí volit oblečení do deště podle typu aktivity. Tento výrobek je navržen na turistiku trvající dvě 2 při chůzi o rychlosti max. 5 km/h.

Doporučený výrobek

Svrchní kalhoty chrání nohy před deštěm a větrem a společně s bundou Raincut tvoří praktickou soupravu. Bundy jsou také vyráběny ekologicky (dle konkrétní barvy bylo použité hromadné barvení vláken již při jejich vzniku nebo recyklovaná vlákna).

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní materiál 100% Polyester Brzda 100% Polyuretan

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Před skladováním se vždy ujistěte, že jsou kalhoty zcela suché.

Pokyny pro uživatele

Nedoporučujeme pro náročnější sporty: aktivní chůzi, běh atp.

TESTY

Vývojové centrum značky Quechua se nachází ve francouzském městě Passy na úbočí masivu Mont-Blanc.
Díky této jedinečné poloze se zde mohou členové našich vývojových týmů (designéři, produktoví manažeři, inženýři...) setkávat přímo s milovníky outdoorových sportů.
Je to skvělý způsob, jak s využitím veškerého našeho know-how a navrhovat výrobky na turistiku, které budou maximálně funkční.

Schváleno

Aby výrobky Quechua odpovídaly vašim požadavkům, jsou testovány ve volné přírodě, tedy v podmínkách, se kterými se na túrách můžete setkat i vy.
Naše týmy a skupina uživatelů (našich partnerů, ambasadorů a zákazníků) je zkoušeli po celou dobu jejich vývoje až do zahájení prodeje.

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - běžný postup

Nebělte bělicími prostředky

Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi