Pánské turistické nepromokavé sněhule SH 500 U-Warm

1 899 Kč
8654793

Chcete vyrazit ven v hlubokém sněhu a mrazu? Tyto lehké sněhule přináší tepelný komfort až do -33 °C.

Velmi hřejivé a lehké díky spodní nepromokavé části z EVA, přináší pohodlí a zpevnění díky integrovanému šněrování a vyjímatelnou vložkou. Podešev Snow Contact zajišťuje stabilní došlap na sněhu.

Otázky a odpovědi

Barva:

Černá

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

HŘEJIVOST

Komfortní teplota v době nečinnosti: -23 °C. Při chůzi: -33 °C.

VODĚODOLNOST

Nepromokavá spodní část boty z EVA, vodoodpudivý svršek do hlubokého sněhu, nepropustné švy boty.

PROTISKLUZOVÉ VLASTNOSTI

Technologie podešve SNOW CONTACT: speciální materiály a dezén podrážky.

PŘILNAVOST

Dobrá přilnavost na sněhu díky rozmístění výstupků a hloubce vzorku (4 mm).

SNADNÉ OTEVÍRÁNÍ / ZAVÍRÁNÍ

Šněrování po celé délce boty s rychlovázáním. Vyjímatelná plstěná vložka.

TLUMENÍ DOŠLAPU

Mezipodešv z EVA a vyjímatelná stélka z EVA.

Technické informace

Jsou tyto boty na turistiku v zimě dostatečně hřejivé?

Do obuvi jsme zvolili podešev z hřejivých materiálů, které dobře izolují a účinně tak chrání před chladem. Obuv prošla jak laboratorními testy, tak testováním v terénu reprezentativním vzorkem uživatelů. Ověřovali jsme, do jaké teploty boty zůstávají pohodlné, když zrovna stojíte, a poté za chůze, protože obě teploty se velmi liší: -23 °C v klidu, -33 °C v pohybu. Rovněž jsme vzali v potaz rozdílné pociťování chladu u mužů a žen.

Jak boty ochrání před vlhkostí?

Boty mají nepromokavou spodní část, která je nejvíce v kontaktu se sněhem. Textilní svršek je vodoodpudivý a dostatečně hřejivý, takže zajistí jak ochranu před chladem, tak před vlhkostí.

Jaký je rozdíl mezi přilnavostí a protiskluzovými vlastnostmi?

Protiskluzovost obuvi závisí na počtu výstupků ve vzorku podrážky a na jejich tvaru, vzdálenosti a počtu. Přilnavost se odvíjí od použitých materiálů a dezénu podrážky, podobně jako u pneumatik. Protiskluzovost optimalizuje odraz, zabraňuje sklouznutí boty dozadu (při stoupání) a botu celkově stabilizuje.
Přilnavost zabraňuje sklouznutí nebo smýknutí na hladkém povrchu nebo ve ztížených podmínkách (déšť, sníh, led).

Je obuv přilnavá? Jaké má protiskluzové vlastnosti?

Tyto podešve byly navrženy tak, aby přinášely maximální pohodlí, co se týče protiskluzových vlastností při došlapu a přilnavosti na sněhu. Promyšlené rozmístění výstupků a hloubka vzorku (3,5 mm) zaručují na sněhu optimální přilnavost. Povrch a dezén vzorku byly pečlivě navrženy tak, aby co nejlépe přilnuly k tvrdému sněhu a rychle odvedly přebytečnou vodu, aby nedošlo k podklouznutí.

Co přináší tato speciální technologie?

Podešve Snow Contact jsou vyráběny z materiálu se specifickým složením a mají speciální vzorek. Díky tomu obuv neklouže a je velmi přilnavá. Podešve Snow Contact jsou tak mnohem účinnější než klasické podešve určené na sníh. Na ledovém povrchu vám však bezpečnou míru přilnavosti zaručí pouze nesmeky.

Jakou má obuv životnost při pravidelném používání?

Naši inženýři provádějí také laboratorní testy, abychom si byli jistí, že s našimi výrobky budete vždy spokojeni. V laboratořích ověřujeme odolnost vůči vytržení oček a popruhů, kvalitu lepení, toxicitu, odolnost vůči UV záření, odírání podešve a částí svršku a rychlost opotřebení.

Jak se správně obout na zimní turistiku?

Abyste byli na zimu řádně připraveni, doporučujeme dodržovat následující zásady: Hřejivost:nezapomínejte na hřejivé ponožky (ideálně s příměsí vlny). Prodyšnost: ponožky vybírejte dle náročnosti túry a dbejte na to, aby byly ponožky prodyšné a nehromadila se v nich vlhkost. Výška: výšku ponožky přizpůsobte výšce obuvi, přičemž pokud chcete nohám zajistit lepší ochranu, upřednostněte vyšší ponožky.

Jak co nejlépe zachovat funkční vlastnosti obuvi?

Vodoodpudivost znamená, že voda po látce stéká, aniž by se vsakovala. Materiál tak nenasákne vodou, ale zůstane lehký, prodyšný a hřejivý. Vodoodpudivost je speciální úprava na svrchní straně materiálu. Tuto úpravu je třeba obnovovat. Vhodné prostředky (např. spreje) jsou k dostání v našich prodejnách.

Záruka

Na tento výrobek se vztahuje dvouletá záruka od data prodeje uvedeného na účtence. Poškozený výrobek v záruční lhůtě zdarma vyměníme za nový. Záruka se vztahuje na všechny vady výrobku, s výjimkou vad vzniklých běžným opotřebením nebo způsobených nestandardním zacházením.

Známka šetrnosti k životnímu prostředí

Dopad výrobku na životní prostředí je stanoven pomocí nejrůznějších ukazatelů a zohledňuje celý jeho životní cyklus. Po vyhodnocení je výrobku přiřazena známka na stupnici ABCDE, která vám umožňuje porovnat ekologickou šetrnost výrobků (triček, kalhot, batohů atd). Decathlon se dobrovolně zapojuje do této iniciativy a tím přispívá k ochraně životního prostředí. Více informací: https://blog.decathlon.cz/ekologie/.

Ecodesign

Při vývoji této bundy jsme se zaměřili na její ekologičnost.
Pěna na stélce je z recyklovaného polyuretanu.
Hlavní vnější materiál, kožešina, tkaničky, očka, podšívka a materiál svršku jsou z recyklovaného polyesteru a Fluor Free. Podšívka a vnější materiál jsou barvené šetrnějším hromadným barvením (Dope dyed).

Hmotnost

39 : 1.14 kg
40 : 1.18 kg
41 : 1.23 kg
42 : 1.28 kg
43 : 1.33 kg
44 : 1.38 kg
45 : 1.42 kg
46 : 1.46 kg
47 : 1.51 kg

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Podešev 60% Syntetický kaučuk , 40% Ethylenvinylacetát Svršek 75% Polyester , 25% Polyuretan Podšívka 72% Polyester , 28% Vlna

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Uchovávejte na suchém, tmavém a větraném místě. Pravidelně nechte vložku samostatně vyschnout. Vložky perte v pračce na max. 30 °C. Nepoužívejte sušičku.

Pokyny k údržbě

Po použití opláchněte čistou vodou.. Nesušte v sušičce. Sušte na suchém a odvětraném místě.

Obrázky

Pánské turistické nepromokavé sněhule SH 500 U-Warm
Pánské turistické nepromokavé sněhule SH 500 U-Warm
Pánské turistické nepromokavé sněhule SH 500 U-Warm
Pánské turistické nepromokavé sněhule SH 500 U-Warm
Pánské turistické nepromokavé sněhule SH 500 U-Warm
Pánské turistické nepromokavé sněhule SH 500 U-Warm

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi