Pánské turistické nepromokavé kotníkové boty NH 150

1 149 Kč −53%
529 Kč
*Od 2. 8. 2023 až do vyčerpání zásob

8583344

Nepromokavé kotníkové boty NH 150 na příležitostnou turistiku bez převýšení v deštivém počasí.

Co bylo při vývoji naším cílem? Nabídnout vám nepromokavou pohodlnou turistickou obuv s dobrou přilnavostí na turistiku s malým převýšením. Spolehlivá obuv za příznivou cenu.

Barva:

Tmavě modrá / Bouřkově modrá / Pistáciová

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

TLUMENÍ DOŠLAPU

Lehká pěnová mezipodešev EVA, přes kterou nejsou cítit kamínky.

VODĚODOLNOST

Nepromokavá a prodyšná membrána byla testována při 2h túře v dešti.

PROTISKLUZOVÉ VLASTNOSTI

Složení a vzor podešve zlepšuje přilnavost bot na stezkách.

POHODLÍ

Prodyšná 5 mm silná mezipodešev. Komín u kotníku: pohodlná 3D síťovina.

ODOLNOST VŮČI ODŘENÍ

Syntetický všitý díl v přední části boty odolný vůči oděru.

PŘILNAVOST

Tvar podešve a 4mm vzorek umožňují i chůzi po blátivém povrchu.

NÍZKÁ HMOTNOST

385 g/bota ve vel. 43, tj. o 23 % lehčí než předchozí model.

Technické informace

Snížili jsme dopad na životní prostředí

Díky ekologické výrobě jsme snížili dopad výrobku na životní prostředí o 14,4 %: - Vnější materiál: 40 % recyklovaný polyester (bez fluoru) - Komín: síťovina z 90 % z recyklovaného polyesteru (bez fluoru) - Podšívka: 100 % recyklovaný polyester (bez fluoru) - Podšívka stélky a membrány: barvena hromadně (Dope dyed).
- Vnější podešev: 30 % recyklované gumy (z pneumatik).

Přilnavá podešev

Podešev byla dlouho předmětem výzkumu našich laboratoří. Je vyrobena ze speciální směsi kaučuku, který zaručuje jak vynikající protiskluzové vlastnosti, tak přilnavost. Systematicky se snažíme najít kompromis mezi vlastnostmi podešve potřebnými na měkkém (v lese) a na kamenitém povrchu (na pobřeží). Používání obuvi na zpevněných cestách a silnicích může urychlit opotřebení obuvi a způsobit nepohodlí. Obuv není vhodná na horskou turistiku.

Testována optimální odolnost a dlouhá životnost

Jednotlivé části procházejí laboratorními testy, které ověřují odolnost vůči vytržení oček a popruhů, kvalitu lepení, toxicitu, odolnost vůči UV záření, odírání podešve a částí svršku a rychlost opotřebení. Díky těmto testům jsme schopni zvýšit kvalitu výrobků a předcházet předčasnému opotřebení turistické obuvi.

Nepromokavé 2 hodiny chůze v dešti

Nepromokavé boty NH 150 byly testovány v laboratoři a dosáhly 1. stupně nepromokavosti. Jsou tak nepromokavé po dobu 2 hodin chůze v dešti. Pro tuto obuv bylo dosažení tohoto stupně dostačující a test jsme záměrně ukončili. Během testování ověřujeme 3 stupně nepromokavosti: - 2 h chůze v dešti - 4 h chůze v dešti - 8 h chůze v dešti. Několikrát ročně boty ošetřete impregnací, vodoodpudivost obuvi obnoví a zároveň zabraňuje vzniku skvrn.

Jak nepromokavost obuvi testujeme?

Obuv, včetně nepromokavé membrány, se testuje ve zkušebním centru i v terénu. Můžete se spolehnout, že je nepromokavá a ideálně prodyšná. Nejprve se obuv pod tlakem ponoří do vody a sleduje se, zda se na jejím povrchu netvoří bublinky. Pak se obuv napůl ponořená do vody nasadí na mechanické rameno, které simuluje chůzi, a ověřuje se, že její vnitřek zůstane zcela suchý.

Ještě lepší díky vašemu hodnocení

I díky vaší zpětné vazbě jsme mohli tento výrobek vylepšit.
U tohoto nového modelu jsme přidali mezipodešev z EVA, která zlepšuje pohodlí při chůzi. Zároveň přes ní nejsou cítit kamínky.

Jak správně vybrat velikost?

Obuv zkoušejte vestoje a v ponožkách určených na turistiku. Vždy si zkuste obě boty.
V případě potřeby vyzkoušejte více modelů a velikostí. Zaměřte se zejména na to, jak bota sedí na patě a ve špičce při chůzi z kopce. Boty nesmí nikde tlačit. V botách se po prodejně projděte. Obuv nejprve noste na kratší a méně náročné túry, dokud se plně nepřizpůsobí tvaru vaší nohy.

Jaké ponožky jsou vhodné do nepromokavých kotníkových bot NH 150?

Tato obuv je lehce prodyšná, ale ne dostatečně na to, aby odvedla veškerou vlhkost. Doporučujeme vám polovysoké ponožky Hike 100: obsahují bavlnu, která absorbuje vlhkost. Silnější části poté udrží vlhkost dále od pokožky. Zároveň jsou dostatečně vysoké, aby chránily kotník před oděrem o okraj obuvi. Tato kombinace je tak ideální prevencí tvorby puchýřů.

Proč recyklovaný polyester?

Používáním plastových láhví nebo použitých textilií k výrobě nového polyesteru snižujeme spotřebu zdrojů z ropy. Tento materiál si přitom uchovává všechny své vlastnosti, které musí turistické oblečení mít.

Náš závazek: snížit spotřeby vody


Klasické barvení textilu je náročné na spotřebu vody a použitou vodu zároveň nelze nijak dál využít. Abychom snížili dopad výrobku na životní prostředí, rozhodli jsme se pro hromadné barvení a integraci barevných pigmentů již při výrobě vláken.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Podešev 50% Syntetický kaučuk , 50% Ethylenvinylacetát Svršek 50% Polyamid , 30% Polyuretan , 15% Polyester , 5% Elastan Podšívka 70% Polyester , 30% Polyuretan

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Boty doporučujeme skladovat na větraném, suchém, stinném místě a dostatečně daleko od zdrojů tepla.

Pokyny pro uživatele

Nevhodné na horskou turistiku a na chůzi po asfaltu.

TESTY

Vývojové centrum značky Quechua se nachází ve francouzském městě Passy na úbočí masivu Mont-Blanc.
Díky této jedinečné poloze se zde mohou členové našich vývojových týmů (designéři, produktoví manažeři, inženýři...) setkávat přímo s milovníky outdoorových sportů.
Je to skvělý způsob, jak s využitím veškerého našeho know-how a navrhovat výrobky na turistiku, které budou maximálně funkční.

Schváleno

Výrobek byl testován a schválen dvacítkou francouzských uživatelů během testování v Horním Savojsku.
Aby výrobky Quechua odpovídaly vašim požadavkům, jsou testovány v přírodě, tedy ve stejných podmínkách, které na túrách můžete potkat i vy.
Naše týmy a skupina uživatelů (našich partnerů, ambasadorů a zákazníků) je testují po celou dobu jejich vývoje až do zahájení prodeje.

Pokyny k údržbě

Perte v ruce

Nebělte bělicími prostředky

Nesušte v bubnové sušičce

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi