Pánské turistické nepromokavé boty NH 150

899 Kč
8504220

Nepromokavé nízké boty ideální na příležitostnou turistiku nenáročným terénem i za deštivého počasí.

Nepromokavá nízká obuv za skvělou cenu. Odolá dvouhodinovému výletu v mírném dešti. Je vybavena odolnou a přilnavou gumovou podešví.

Otázky a odpovědi

Barva:

Černopetrolejová / Černomodrá / Rubínová

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

TLUMENÍ DOŠLAPU

Podešev z měkkého kaučuku pro správný odval chodidla.

VODĚODOLNOST

Nepromokavá a prodyšná membrána byla testována při 2h túře v dešti.

PROTISKLUZOVÉ VLASTNOSTI

Složení a vzor podešve zlepšuje přilnavost bot na stezkách.

POHODLÍ

Prodyšná 5 mm silná mezipodešev. Komín u kotníku: pohodlná pěna.

ODOLNOST VŮČI ODŘENÍ

Obsázka ze syntetiky ve špičce chrání před okopem.

ANATOMICKÁ PŘIZPŮSOBIVOST

Syntetický všitý díl v přední části boty odolný vůči oděru.

PŘILNAVOST

Tvar podešve a 4mm vzorek umožňují i chůzi po blátivém povrchu.

NÍZKÁ HMOTNOST

Pouze 435 g/bota ve vel. 43.

Technické informace

Přilnavá podešev

Podešev byla dlouho předmětem výzkumu našich laboratoří. Je vyrobena ze speciální směsi kaučuku, který zaručuje jak vynikající protiskluzové vlastnosti, tak přilnavost. Systematicky se snažíme najít kompromis mezi vlastnostmi podešve potřebnými na měkkém (v lese) a na kamenitém povrchu (na pobřeží). Používání obuvi na zpevněných cestách a silnicích může urychlit opotřebení obuvi a způsobit nepohodlí. Obuv není vhodná na horskou turistiku.

Testována optimální odolnost a dlouhá životnost

Jednotlivé části procházejí laboratorními testy, které ověřují odolnost vůči vytržení oček a popruhů, kvalitu lepení, toxicitu, odolnost vůči UV záření, odírání podešve a částí svršku a rychlost opotřebení. Díky těmto testům jsme schopni zvýšit kvalitu výrobků a předcházet předčasnému opotřebení turistické obuvi.

Nepromokavé 2 hodiny chůze v dešti

Nepromokavé boty NH 150 byly testovány v laboratoři a dosáhly 1. stupně nepromokavosti. Pro tuto obuv bylo dosažení tohoto stupně dostačující a test jsme záměrně ukončili. Jsou tedy nepromokavé po dobu 2 hodin. Během testování ověřujeme 3 stupně nepromokavosti: - 2 h chůze v dešti - 4 h chůze v dešti - 8 h chůze v dešti. Několikrát ročně boty ošetřete impregnací, vodoodpudivost obuvi obnoví a zároveň zabraňuje vzniku skvrn.

Jak nepromokavost obuvi testujeme?

Obuv, včetně nepromokavé membrány, se testuje ve zkušebním centru i v terénu. Můžete se spolehnout, že je nepromokavá a ideálně prodyšná. Nejprve se obuv pod tlakem ponoří do vody a sleduje se, zda se na jejím povrchu netvoří bublinky. Pak se obuv napůl ponořená do vody nasadí na mechanické rameno, které simuluje chůzi, a ověřuje se, že její vnitřek zůstane zcela suchý.

Jak správně vybrat velikost?

Obuv zkoušejte vestoje a v ponožkách určených na turistiku. Vždy si zkuste obě boty.
V případě potřeby vyzkoušejte více modelů a velikostí. Zaměřte se zejména na to, jak bota sedí na patě a ve špičce při chůzi z kopce. Boty nesmí nikde tlačit. V botách se po prodejně projděte. Obuv nejprve noste na kratší a méně náročné túry, dokud se plně nepřizpůsobí tvaru vaší nohy.

Jaké ponožky jsou do nepromokavých bot NH 150 vhodné?

Tato obuv je lehce prodyšná, ale ne dostatečně na to, aby odvedla veškerou vlhkost. Doporučujeme vám polovysoké ponožky Hike 100: obsahují bavlnu, která absorbuje vlhkost. Silnější části poté udrží vlhkost dále od pokožky. Zároveň jsou dostatečně vysoké, aby chránily kotník před oděrem o okraj obuvi. Tato kombinace je tak ideální prevencí tvorby puchýřů.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Svršek 50% Polyamid , 30% Polyuretan , 15% Polyester , 5% Elastan Podešev 100% Butadienový kaučuk Podšívka 70% Polyester , 30% Polyuretan

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Boty doporučujeme skladovat na větraném, suchém, stinném místě a dostatečně daleko od zdrojů tepla.

Pokyny pro uživatele

Nevhodné na horskou turistiku a na chůzi po asfaltu.

TESTY

Vývojové centrum značky Quechua se nachází ve francouzském městě Passy na úbočí masivu Mont-Blanc.
Díky této jedinečné poloze se zde mohou členové našich vývojových týmů (designéři, produktoví manažeři, inženýři...) setkávat přímo s milovníky outdoorových sportů.
Je to skvělý způsob, jak s využitím veškerého našeho know-how a navrhovat výrobky na turistiku, které budou maximálně funkční.

Schváleno

Aby výrobky Quechua odpovídaly vašim požadavkům, jsou testovány v přírodě, tedy v podmínkách, které na túrách mohou potkat i vás.
Naše týmy a skupina uživatelů (našich partnerů, ambasadorů a zákazníků) je zkoušeli po celou dobu jejich vývoje až do zahájení prodeje.

Pokyny k údržbě

Perte v ruce. Nesušte v sušičce.

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi