Pánské turistické nepromokavé boty MH 900

1 899 Kč
8589703

Nepromokavé boty na turistiku poskytují vynikající ochranu a přilnavost na jakémkoliv terénu. Vhodné na časté použití.

Vhodné do jakéhokoliv terénu. Jemná kůže, dlouhotrvající nepromokavost, pohodlí EVOFIT a ochranná 360° obsázka. Podrážka se skvělými protiskluzovými vlastnostmi, která chrání a tlumí došlap.

Otázky a odpovědi

Barva:

Rubínová / Černá

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

PŘILNAVOST

Naše nejpřilnavější gumová podešev. Velmi přilnavý 5mm vzorek.

OCHRANA PROTI NÁRAZŮM

360°: přední a zadní gumová obsázka. Polonávlek.

VODĚODOLNOST

Nepromokavá kašírovaná membrána HDry®: nohy v suchu po 8 hodin.

TLUMENÍ DOŠLAPU

Mezipodešev ze tří dílů pro optimální tlumení, ochranu a stabilitu.

ANATOMICKÁ PŘIZPŮSOBIVOST

Technologie EVOFIT zaručuje pohodlí: bota se ve špičce přizpůsobí šířce nohy.

DRŽENÍ NA NOZE

Svršek z jemné kůže. Šněrování s rovnoměrným utažením po celé délce chodidla.

POHODLÍ

Vnitřní vložka s koženým povrchem a se zesílením v patě. Pohodlí a zpevnění.

NÍZKÁ HMOTNOST

450 g/bota ve vel. 43.

Technické informace

Četnost použití

Výrobky na horskou turistiku rozdělujeme dle jejich funkčních vlastností do 3 skupin.
- Příležitostné použití: na přibližně deset 3–4 hodinových výletů ročně. Výlety nejsou delší než 10 km a převýšení není větší než 700 m.
- Pravidelné použití: na asi 20 výletů ročně. Výlety trvají 4–6 hodin, dlouhé jsou 10–20 km a zdolává se při nich převýšení 700–1200 m.
- Časté použití: více než 20 výletů ročně. Výlety trvají déle než 6 hodin a jsou delší než 20 km. Zdolává se při nich převýšení 1200–2000 m.

Udržitelnost

Materiál podšívky se barví hromadně, aby se co nejvíce omezil dopad na životní prostředí. Klasické barvení textilu je náročné na spotřebu vody a použitou vodu zároveň nelze nijak dál využít. Abychom snížili dopad výrobku na životní prostředí, rozhodli jsme se pro hromadné barvení a integraci barevných pigmentů již při výrobě vláken.

Protiskluzové vlastnosti podešve

Protiskluzovost našich podešví je ověřena. Podrážka musí projít náročným testováním v laboratoři a získat určitý koeficient protiskluzových vlastností na různých površích (hladkých, nerovných, suchých, mokrých). Abychom si výsledky testů z laboratoře ověřili, obuv testujeme i v terénu. Testuje jí skupina na Decathlonu nezávislých turistů, kteří v ní ujdou více jak 500 km.

Nepromokavá membrána HDry®

Používáme speciální postup, kdy se membrána HDry® lepí přímo na vnitřní stranu svršku. Mezi materiálem a membránou tak není žádný prostor, kde by se mohla držet voda, na rozdíl od řešení, kdy se nepromokavá membrána lepí až na vnitřní botičku. Bota tak může těsněji obepínat nohu a také si nepromokavost udrží mnohem déle.

Test nepromokavosti

V laboratoři se bota přidělaná na mechanické rameno ponoří do vody až do poloviny svršku. Následně se simuluje chůze (určité množství kroků). Díky těmto testům jsme schopni určit dobu a počet km (příp. kroků), po které zůstane bota uvnitř suchá. Výsledky testování v laboratoři následně ověřujeme v reálných podmínkách a za deštivého počasí. Jen tak si můžeme být jistí, že obuv splní, co slibuje.

Prodloužení nepromokavosti

Chcete-li uchovat nohy co nejdéle v suchu, doporučujeme použít nepromokavé návleky, díky kterým se do bot svrchu nedostane voda, ale ani kamínky, písek atd.

Dvakrát do roka doporučujeme použít impregnační sprej, který obnoví původní vodoodpudivé vlastnosti a zamezí tvorbě skvrn. Impregnační výrobky naleznete i v naší nabídce.

Technologie Evofit

Boty s technologií Evofit. Technologie Evofit spočívá v pružných materiálech a ve speciálním tvaru podešve v oblasti ohybu, díky kterým se dokonale přizpůsobí tvaru a pohybu vašeho chodidla.

Ochrana před kamínky

Obuv MH 900 byla navržena tak, aby byla maximálně pohodlná i na dlouhých a náročných túrách v horách. Aby se do bot nedostávaly malé kamínky nebo písek, jsou vybaveny velmi praktickým elastickým mini návlekem.

Vývoj výrobků: naše know-how

Vývojové centrum značky Quechua se nachází ve francouzském městě Passy na úbočí masivu Mont-Blanc.
Díky této jedinečné poloze se zde mohou členové našich vývojových týmů (designéři, produktoví manažeři, inženýři...) setkávat přímo s milovníky outdoorových sportů. Je to skvělý způsob, jak s využitím veškerého našeho know-how navrhovat výrobky na turistiku, které budou maximálně funkční.

Jak si zvolit správnou velikost?

Abyste vybrali tu nejlepší obuv právě pro vás, je důležité vyzkoušet si několik modelů, ale i několik různých velikostí.
Můžete zvolit boty o jednu velikost větší, než jakou nosíte obvykle, aby vás při klesání netlačily prsty ve špičce (samozřejmě pod podmínkou, že i ve větších botách je noha dostatečně zpevněná a nedochází k nadměrnému tření).
Rada: mějte nehty na nohou ostříhané na krátko a před klesáním se ujistěte, že jsou tkaničky dostatečně utažené, aby chodidla neklouzala do špičky.

Jak si obuv zkoušet?

Některé prodejny Decathlon jsou vybaveny terénním chodníkem.

1. Obuv zkoušejte vestoje a v ponožkách určených na turistiku. Vždy si zkuste obě boty.
2. Utáhněte tkaničky a dbejte přitom na to, aby utažení bylo rovnoměrné.
3. Ujistěte se, že se při chůzi do kopce příliš nezvedá pata (tedy že bota není v patě příliš volná) a že při sestupu bota netlačí na prsty.
4. Vyzkoušejte vícero velikostí i modelů.

Boty je třeba postupně „rozchodit“, aby se vašim nohám přizpůsobily.

Jak zabránit vzniku puchýřů?

Všechny naše tipy naleznete zde:
https://conseilsport.decathlon.fr/conseils/9-astuces-pour-eviter-les-ampoules-tp_10725 (pouze ve francouzštině).

Jaké zvolit ponožky?

Nepromokavé boty jsou méně prodyšné než ty, které jako nepromokavé označeny nejsou. Ideální jsou např. polovysoké nebo vysoké ponožky MH 500, MH 520 nebo MH 900, dobře odvádí pot a zamezují nepříjemnému tření.

Údržba

Vlhké nebo mokré boty nechte vždy volně vyschnout.
Nesušte u zdrojů tepla a nenechávejte na přímém slunci. Kůže by se mohla vysušit a popraskat. Zaschlé bláto odstraňujte dostatečně tvrdým kartáčem.
Skvrny odstraňujte pomocí kartáče a vlažné vody.
Nechte uschnout.
Vodoodpudivost svrchního materiálu obnovujte impregnačním sprejem na obuv.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Podešev 65% , 30% Ethylenvinylacetát , 5% Polyamid Svršek 58.8% Hověží kůže , 33.5% Polyester , 7.7% Syntetický kaučuk Podšívka 50% Polyester , 50% Hovězí kůže - štípaná

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Skladujte na suchém a tmavém místě.

TESTY

Všechny naše modely byly testovány reprezentativním vzorkem uživatelů při simulaci reálných podmínek. Domníváme se totiž, že pouze testování v reálných podmínkách umožňuje vyvinout jedinečné funkční a stylové výrobky Quechua.

Schváleno

Alex, horský vůdce a testovací uživatel výrobků Quechua:
„Bota těsně doléhá k noze, je dostatečně pevná a protiskluzová na všech površích, se kterými se na vycházkách do hor setkávám.
Celkově jsou boty velmi pohodlné, vhodné i na dlouhé túry.
360° obsázka chrání před kamínky, bez problémů se v nich můžu vydat i do náročnějšího terénu. A jaké mají další výhody? Mini návlek, díky kterému se do bot nedostanou ani kamínky ani malá zrníčka písku.“

Obrázky

Pánské turistické nepromokavé boty MH 900
Pánské turistické nepromokavé boty MH 900
Pánské turistické nepromokavé boty MH 900

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi