Pánské turistické polovysoké nepromokavé boty MH 500

1 899 Kč

8618767

Nepromokavé boty vhodné na pravidelnou turistiku. Vydejte se do hor v pohodlných botách.

Podešev vybavená naší technologií Outdoor Contact zaručuje velmi dobré protiskluzové vlastnosti. Gumová obsázka pak chrání vaše prsty, ale také samotnou botu.

Barva:

Zlatě kaštanová / Tmavě modrá

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

PŘILNAVOST

Podešev s 5 mm vzorkem. Gumová podešev je velmi přilnavá.

VODĚODOLNOST

Nepromokavá a prodyšná membrána s podšívkou udrží nohy v suchu až 8 hodin.

DRŽENÍ NA NOZE

2 háčky pro optimální fixaci nohy. Vyšší svršek pro zpevnění kotníku.

TLUMENÍ DOŠLAPU

Mezipodešev ze silné EVA pěny: zvyšuje pohodlí a ochranu.

NÍZKÁ HMOTNOST

490 g/bota ve vel. 43.

Technické informace

Snížili jsme dopad na životní prostředí

Více než 25 % hmotnosti výrobku bylo vyrobeno s Ecodesign přístupem. - Vnitřek a jazyk: 88 % recyklovaného polyesteru. - Podšívka: polyester Dope dyed (barvení s menší spotřebou vody).
- Podšívka komínu: recyklovaný polyester. - Stélka: 85 % recyklovaná polyuretanová pěna, potah z PET barveného Dope dyed.
- Mezipodešev: 30 % EVA pěny je vyrobeno z vedlejších produktů vzniklých při zpracování cukrové třtiny. - Podešev: 30 % gumy je recyklováno nebo z přírodního materiálu (záleží na místě výroby).

Jaká je frekvence a intenzita turistiky?

Výrobky na horskou turistiku rozdělujeme dle jejich funkčních vlastností do 3 skupin.
- Příležitostné použití: na přibližně 10 výletů ročně na 3–4 hodiny. Výlety nejsou delší než 10 km a převýšení není větší než 700 m.
- Pravidelné použití: na asi 20 výletů ročně. Výlety trvají 4–6 hodin, dlouhé jsou 10–20 km a zdolává se při nich převýšení 700–1200 m.
- Časté použití: více než 20 výletů ročně. Výlety trvají déle než 6 hodin a jsou delší než 20 km. Zdolává se při nich převýšení 1200–2000 m.

Podešev: Outdoor Contact

Vysoce výkonná podešev z nové směsi kaučuku vyvinuté exkluzivně našimi experty. Přilnavější a odolnější. Vzorek podešve je díky 3D simulacím navržený tak, aby měl co nejlepší protiskluzové vlastnosti, které jsou následně testovány na různých površích a za různých podmínek. Výrobky nakonec schvaluje panel uživatelů, kteří výrobky testují v praxi. 30 % recyklovaný/přírodní kaučuk.

Test nepromokavosti

V laboratoři se bota přidělaná na mechanické rameno ponoří do vody až do poloviny svršku. Následně se simuluje chůze (určité množství kroků). Díky těmto testům jsme schopni určit dobu a počet km (příp. kroků), po které zůstane bota uvnitř suchá. Výsledky testování v laboratoři následně ověřujeme v reálných podmínkách a za deštivého počasí. Jen tak si můžeme být jistí, že obuv splní, co slibuje.

Prodloužení nepromokavosti

Chcete-li uchovat nohy co nejdéle v suchu, doporučujeme použít nepromokavé návleky, díky kterým se do bot svrchu nedostane voda, ale ani kamínky, písek atd.

Dvakrát do roka doporučujeme použít impregnační sprej, který obnoví původní vodoodpudivé vlastnosti a zamezí tvorbě skvrn. Impregnační výrobky naleznete i v naší nabídce.

Jak si zvolit správnou velikost?

Některé prodejny Decathlon jsou vybaveny terénním chodníkem.
1. Obuv zkoušejte vestoje a v ponožkách určených na turistiku. Vždy si zkuste obě boty.
2. Utáhněte tkaničky a dbejte přitom na to, aby utažení bylo rovnoměrné.
3. Ujistěte se, že se při chůzi do kopce příliš nezvedá pata (tedy že bota není v patě příliš volná) a že při sestupu bota netlačí na prsty.
4. Vyzkoušejte vícero velikostí i modelů.

Boty je třeba postupně „rozchodit“, aby se vašim nohám přizpůsobily.

Jak zabránit vzniku puchýřů?

Puchýře se obvykle objeví tehdy, je-li naše pokožka vystavena tření. Abyste omezili možnost jejich vzniku, doporučujeme vám:
- Zvolit správnou velikost obuvi. - Nosit vhodné ponožky. - Boty vhodně zašněrovat a utáhnout. - Utažení bot si klidně v průběhu túry upravujte, zejména před stoupáním nebo naopak klesáním.
- Při prvním použití zvolte nějakou kratší trasu.

Jaké zvolit ponožky?

Nepromokavé boty jsou méně prodyšné než ty, které jako nepromokavé označeny nejsou. Ideální jsou do nich např. polovysoké ponožky MH 500, MH 520 nebo MH 900. Dobře odvádějí pot a zamezují nepříjemnému přehřívání.

Dopřejte si maximální pohodlí: vyměňte vnitřní vložky

Vnitřní vložky bot byly navrženy tak, aby vyhovovaly co možná nejširšímu spektru uživatelů. Jejich výměna může:
1. Zlepšit zpevnění nohou: některé vložky do obuvi jsou tvarované, příp. i vyztužené, aby poskytly více opory nožní klenbě. 2. Zvýšit pohodlí: vnitřní vložky mohou také zlepšit hřejivost obuvi nebo tlumení došlapu. 3. Prodloužit životnost: pokud budete vnitřní vložky měnit každý rok, boty budou stále pohodlné a nohám zaručí optimální zpevnění.

Údržba

Vlhké nebo mokré boty nechte vždy volně vyschnout.
Zaschlé bláto odstraňujte dostatečně tvrdým kartáčem.
Skvrny odstraňujte pomocí kartáče a vlažné vody, pak nechte uschnout. Vodoodpudivost svrchního materiálu obnovujte impregnačním sprejem na obuv.

Vývoj výrobků: naše know-how

Vývojové centrum značky Quechua se nachází ve francouzském městě Passy na úbočí masivu Mont Blanc.
Díky této jedinečné poloze se zde mohou členové našich vývojových týmů (návrháři, produktoví manažeři, inženýři...) setkávat přímo s milovníky outdoorových sportů. Je to skvělý způsob, jak s využitím veškerého našeho know-how navrhovat výrobky na turistiku, které budou maximálně funkční.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Svršek 40% Polyester , 40% Hovězí kůže - štípaná , 20% Polyamid Podšívka 100% Polyester Podešev 70% Ethylenvinylacetát , 30% Syntetický kaučuk

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Uchovávejte na větraném, suchém a tmavém místě.

Pokyny pro uživatele

Nepoužívat jako prostředek osobní ochrany.

TESTY

Naše laboratoř Decathlon Sportslab v Lille se také výrazně podílí na inovaci a vývoji výrobků Quechua. Zkoumá hlavní témata, každé z nich má svůj prostor a své vlastní technologické postupy.

Schváleno

Aby výrobky Quechua odpovídaly vašim požadavkům, jsou testovány v horách, tedy v podmínkách, které na túrách můžete potkat i vy.
Naše týmy a skupina uživatelů (našich partnerů, ambasadorů a zákazníků) je zkoušeli po celou dobu jejich vývoje až do zahájení prodeje.

Pokyny k údržbě

Perte v ruce. Sušte na vzduchu.

Obrázky

Pánské turistické polovysoké nepromokavé boty MH 500
Pánské turistické polovysoké nepromokavé boty MH 500
Pánské turistické polovysoké nepromokavé boty MH 500

VIDEO

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi