Pánské turistické boty NH100

349 Kč

Turistické boty NH100 ideální na příležitostnou nenáročnou turistiku za suchého počasí.

Co bylo naším cílem? Nabídnout vám lehkou a pohodlnou turistickou obuv s dobrou přilnavostí na turistiku s minimálním převýšením. Spolehlivá obuv za příznivou cenu.

Otázky a odpovědi
Barva: Černošedá / Cínově šedá
Velikost: průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

Tlumení došlapu

Tlumení došlapu

6mm vložka z EVA v patě pro optimální tlumení došlapu.

Protiskluzové vlastnosti

Protiskluzové vlastnosti

Podrážka z TPR s 3,5mm vzorkem ideální na přírodní stezky.

Nízká hmotnost

Nízká hmotnost

373 g/bota ve vel. 43.

Anatomická přizpůsobivost

Anatomická přizpůsobivost

Vložky lze vyjmout a nahradit je ortopedickými.

Ochrana proti nárazům

Ochrana proti nárazům

Obsázka ze syntetiky ve špičce chrání před okopem.

Přilnavost

Přilnavost

Materiál podešve a 3,5mm vzorek usnadňuje odvod bahna.

Obrázky

Pánské turistické boty NH100
Pánské turistické boty NH100
Pánské turistické boty NH100
Pánské turistické boty NH100
Pánské turistické boty NH100

Technické informace

Přilnavá podešev vhodná na přírodní stezky

Podešev byla dlouho předmětem výzkumu našich laboratoří. Je vyrobena ze speciální směsi kaučuku, který zaručuje jak vynikající protiskluzové vlastnosti, tak přilnavost. Systematicky se snažíme najít kompromis mezi vlastnostmi podešve potřebnými na měkkém (v lese) a na kamenitém povrchu (na pobřeží).

Navrženo na chůzi přírodou

Obuv byla navržena na chůzi po přírodních stezkách. Materiál podešve i svršku naší obuvi vybíráme tak, aby jeho vlastnosti co nejlépe odpovídaly potřebám při chůzi po měkkém (les, hlína) i kamenitém podloží (stezky podél skalnatého pobřeží). Používání obuvi na zpevněných cestách (asfaltu, betonu) může urychlit opotřebení obuvi a způsobit nepohodlí. Obuv není vhodná na horskou turistiku.

Laboratorní testy

Jednotlivé části procházejí laboratorními testy, které ověřují odolnost vůči vytržení oček a popruhů, kvalitu lepení, toxicitu, odolnost vůči UV záření, odírání podešve a částí svršku a rychlost opotřebení. Díky těmto testům jsme schopni zvýšit kvalitu výrobků a předcházet předčasnému opotřebení turistické obuvi.

Jak správně vybrat velikost?

Obuv zkoušejte vestoje a v ponožkách určených na turistiku. Vždy si zkuste obě boty. V případě potřeby vyzkoušejte více modelů a velikostí. Zaměřte se zejména na to, jak bota sedí na patě a ve špičce při chůzi z kopce. Boty nesmí nikde tlačit. V obuvi se projděte po prodejně. Obuv nejprve noste na kratší a méně náročné túry, dokud se plně nepřizpůsobí tvaru vaší nohy.

Kombinace turistické obuvi a ponožek

Příčin vzniku puchýřů při turistice je několik: tření, shrnutá ponožka, vlhkost, špatná velikost obuvi... Je proto důležité zvolit do turistické obuvi ponožky vhodné velikosti a z vhodného materiálu.

Jak vybrat velikost ponožek na turistiku?

Je třeba vybrat velikost, která bude plně odpovídat velikosti vašich nohou, aby se ponožka v botě neshrnovala. Pokud budou ponožky příliš velké, budou se z přebytečného materiálu tvořit nepříjemné záhyby, pokud budou příliš malé, mohly by se zase shrnovat do boty.

Jak vybrat materiál ponožek na turistiku?

Při chůzi je dobré myslet na to, že se nohy při chůzi potí, to je zcela přirozené. Pokud máte prodyšnou obuv, která dobře odvádí vlhkost ven, je třeba zvolit lehké a prodyšné ponožky. Pokud ale máte nepromokavé boty, které vás mají chránit před vlhkostí z venku, ponožky vyberte jiné. V tomto případě dejte přednost ponožkám, které absorbují vlhkost a následně ji odvedou z povrchu pokožky.

Jaké ponožky zvolit do bot NH 100?

Tato obuv je lehce prodyšná, ale ne dostatečně na to, aby odvedla veškerou vlhkost. Doporučujeme vám polovysoké ponožky NH 100: obsahují bavlnu, která absorbuje vlhkost. Silnější části poté udrží vlhkost dále od pokožky. Zároveň jsou dostatečně vysoké, aby chránily kotník před oděrem o okraj obuvi. Tato kombinace je tak ideální prevencí tvorby puchýřů.

Záruka

Na naše turistické boty poskytujeme dvouletou záruku.
Naším cílem je nabízet výrobky s dlouhou životností, které by se pro vás staly spolehlivým společníkem na výletech do přírody. Největší radost nám totiž udělá, když se naše výrobky stanou součástí některého z vašich nezapomenutelných dobrodružství.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Svršek 55.5% Polyester, 44.5% Polyuretan Podešev 100% Termoplastický polyetylen (TPE) Podšívka 50% EVA (etylenvinylacetát), 50% Polyester

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Boty doporučujeme skladovat na větraném, suchém a tmavém místě.

Pokyny pro uživatele

Nedoporučujeme na horskou turistiku a chůzi po asfaltu.

TESTY

Náš tým vyvíjí a navrhuje výrobky Quechua na úpatí hory Mont Blanc ve Francii. Výrobky poté testujeme v terénu s ostatními milovníky turistiky, abychom si ověřili, že jsou dostatečně odolné a pohodlné. Testování probíhá např. v lesíku Forêt de Fontainebleau nebo v Bretani... Snažíme se výrobky testovat v co možná nejrozmanitějším prostředí, za opravdu každého počasí. Při testování o výrobcích živě diskutujeme. Získáváme tak cennou zpětnou vazbu, díky které můžeme výrobky dále vylepšovat.

Pokyny k údržbe

Čistěte navlhčeným hadříkem.

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi

Podobné produkty