PÁNSKÉ TURISTICKÉ BOTY NH 500 FRESH ŠEDÉ

1 299 Kč

Prodyšné turistické boty NH 500 Fresh jsou ideální na pravidelné výlety do přírody za suchého počasí. Vyrobeno ekologicky.

Co bylo při vývoji naším cílem? Nabídnout vám boty, které by byly lehké a pohodlné jako tenisky, ale měly přilnavou podrážku jako boty na turistiku. Prostě perfektní boty do parného léta.

Otázky a odpovědi
Barva: Bílá káva / Černošedá / Okrová
Velikost: průvodce velikostí
Naše služby:
  • Výměna a vrácení do 90 dnů zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 2500 Kč (standardní zásilky)

Klíčové vlastnosti

Tlumení došlapu

Mezipodešev z EVA dostatečně silná na to, aby nebyly cítit kamínky.

Prodyšnost

Prodyšný svršek ze síťoviny.

Protiskluzové vlastnosti

Materiál a design podrážky zaručují dobrou přilnavost na přírodních stezkách.

ODOLNOST VŮČI ODŘENÍ

Syntetický všitý díl v přední části boty odolný vůči oděru.

POHODLÍ

Tvar svršku a pružný materiál neomezují v pohybu. Stélka: 5 mm.

Nízká hmotnost

330 g/bota ve vel. 43.

Technické informace

Snížili jsme dopad na životní prostředí

Ekologické materiály celkem: 22 % boty
– síťovinový svršek: 100% recyklovaný polyester,
– tkaničky a očka: 100 % recyklovaný polyester,
– podšívky: 100 % recyklovaný polyester,
– stélka: 85 % recyklovaný polyuretan.

Přilnavá podešev vhodná na přírodní stezky

Podešev byla dlouho předmětem výzkumu našich laboratoří. Je vyrobena ze speciální směsi kaučuku, který zaručuje jak vynikající protiskluzové vlastnosti, tak přilnavost. Potřeby turistů a i prostředí, ve kterém se pohybují, jsou proměnlivé. Proto systematicky hledáme nejlepší kompromis pro chůzi po měkkém, sypkém terénu, i pro chůzi po tvrdších lesních cestách.

Navrženo na chůzi po přírodních cestách

Obuv byla navržena na chůzi po přírodních stezkách. Materiál podešve i svršku naší obuvi vybíráme tak, aby jeho vlastnosti co nejlépe odpovídaly potřebám při chůzi po měkkém (les, hlína) i kamenitém podloží (stezky podél skalnatého pobřeží). Používání obuvi na zpevněných cestách (asfaltu, betonu) může urychlit opotřebení obuvi a způsobit nepohodlí. Obuv není vhodná na horskou turistiku.

Testována optimální odolnost a dlouhá životnost

Jednotlivé části procházejí laboratorními testy, které ověřují: odolnost vůči vytržení oček a popruhů, kvalitu lepení, toxicitu, odolnost vůči UV záření, odírání podešve a částí svršku a rychlost opotřebení. Díky těmto testům jsme schopni zvýšit kvalitu výrobků a předcházet předčasnému opotřebení turistické obuvi.

Jak správně vybrat velikost?

Obuv zkoušejte vestoje a v ponožkách určených na turistiku. Vždy si zkuste obě boty.
V případě potřeby vyzkoušejte více modelů a velikostí. Zaměřte se zejména na to, jak bota sedí na patě a ve špičce při chůzi z kopce. Boty nesmí nikde tlačit. V obuvi se projděte po prodejně. Obuv nejprve noste na kratší a méně náročné túry, dokud se plně nepřizpůsobí tvaru vaší nohy.

Kombinace turistické obuvi a ponožek

Příčin vzniku puchýřů při turistice je několik: tření, shrnutá ponožka, vlhkost, špatná velikost obuvi... Je proto důležité zvolit do turistické obuvi ponožky vhodné velikosti a z vhodného materiálu.

Jak vybrat velikost ponožek na turistiku?

Je zapotřebí vybrat správnou velikost ponožky, abyste předešli jejímu shrnování. Pokud jsou ponožky příliš velké, kolem nohy bude příliš mnoho materiálu, nebo pokud jsou příliš malé, budou se shrnovat směrem dovnitř obuvi.

Jak vybrat materiál ponožek na turistiku?

Je dobré myslet na to, že se nohy při chůzi potí, to je zcela přirozené. Pokud máte prodyšnou obuv, která dobře odvádí vlhkost ven, Je však potřeba zvolit také lehké a prodyšné ponožky.Pokud ale máte nepromokavé boty, které vás mají chránit před vlhkostí z venku, ponožky vyberete jiné. V tomto případě dejte přednost ponožkám, které absorbují vlhkost a následně ji odvedou co nejdále od pokožky.

Jaké ponožky zvolit do těchto bot?

Doporučujeme vybrat ponožky z polyamidu, bez příměsi bavlny. Polyamid je materiál, který dokáže skvěle odvádět vlhkost. Tudíž pokud se nohy zpotí, ponožky z polyamidu vlhkost rychle odvedou na svou vnější stranu, kde převezme štafetu prodyšný svršek ze síťoviny, který vlhkost odvede zcela mimo botu. Doporučujeme tedy ponožky Newfeel WS 500 Fresh.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Svršek 60% Polyester - recyklovaný, 30% Polyuretan, 10% Termoplastický polyuretan Podešev 50% Kaučuk - syntetický, 50% EVA (etylenvinylacetát) Podšívka 100% Polyester - recyklovaný

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Boty doporučujeme skladovat na větraném, suchém, stinném místě a dostatečně daleko od zdrojů tepla.

Pokyny pro uživatele

Nedoporučujeme na běh a turistiku s větším převýšením.

TESTY

Náš tým vyvíjí a navrhuje výrobky Quechua na úpatí hory Mont Blanc ve Francii.
Výrobky poté testujeme v terénu s ostatními milovníky turistiky, abychom si ověřili, že jsou dostatečně odolné a pohodlné. Les Fontainbleau, Bretaň nebo Korsika… Snažíme se výrobky testovat v co možná nejrozmanitějším prostředí, za opravdu každého počasí. Při testování o výrobcích živě diskutujeme. Získáváme tak cennou zpětnou vazbu, díky které můžeme výrobky dále vylepšovat.

Schváleno

Aby výrobky Quechua odpovídaly vašim požadavkům, jsou testovány v přírodě, tedy v podmínkách, které na túrách mohou potkat i vás.
Naše týmy a skupina uživatelů (našich partnerů, ambasadorů a zákazníků) je zkoušeli po celou dobu jejich vývoje až do zahájení prodeje.

Pokyny k údržbě

Perte v ruce

Nebělte bělicími prostředky

Nesušte v bubnové sušičce

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Obrázky

PÁNSKÉ TURISTICKÉ BOTY NH 500 FRESH ŠEDÉ
PÁNSKÉ TURISTICKÉ BOTY NH 500 FRESH ŠEDÉ
PÁNSKÉ TURISTICKÉ BOTY NH 500 FRESH ŠEDÉ
PÁNSKÉ TURISTICKÉ BOTY NH 500 FRESH ŠEDÉ
PÁNSKÉ TURISTICKÉ BOTY NH 500 FRESH ŠEDÉ
PÁNSKÉ TURISTICKÉ BOTY NH 500 FRESH ŠEDÉ

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi