QUECHUA

Pánské turistické boty NH 150

749 Kč
Kód : 8757252

Tyto ekologicky vyrobené boty na nenáročnou turistiku vám poskytnou dobrou přilnavost a tlumení nárazů na všech typech terénů (suchý, mokrý, bahnitý), a to díky nové podešvi.

Boty NH 150 na nepravidelné výlety v nenáročném terénu a za suchého počasí.

Barva: Černošedá / Šedá

 • 39 10 zbývá
 • 40 10 zbývá
 • 41 10 zbývá
 • 42 10 zbývá
 • 43 10 zbývá
 • 44 10 zbývá
 • 45 10 zbývá
 • 46 10 zbývá

  Naše služby:

  • Výměna a vrácení do 365 dní zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 1700 Kč
   (nevztahuje se na produkty marketplace a nadrozměrné zásilky)

  Klíčové vlastnosti

  TLUMENÍ DOŠLAPU

  Mezipodešev EVA pro pohodlné tlumení.

  PROTISKLUZOVÉ VLASTNOSTI

  Složení a vzor podešve zlepšuje přilnavost bot na stezkách.

  POHODLÍ

  Stélka z EVA silná 5 mm. Žádný šev na patě.

  PŘILNAVOST

  Tvar podešve a 4mm vzorek umožňují i chůzi po blátivém povrchu.

  NÍZKÁ HMOTNOST

  332 g/bota ve vel. 43.

  Technické informace

  Udržitelnost

  Vývojový tým zkombinoval hned několik postupů ekologické výroby: svrchní část, podšívka, tkaničky a pásky jsou z recyklovaného materiálu, mezipodešev obsahuje 30 % vláken cukrové třtiny a vnější podešev obsahuje 30 % recyklovaného kaučuku. Díky těmto postupům tvoří 39 % hmotnosti boty recyklované materiály nebo biomateriály, čímž jsme snížili emise CO₂ o 15 % oproti předchozímu modelu.

  Odolnost a životnost

  Jednotlivé části procházejí laboratorními testy, které ověřují odolnost vůči vytržení oček a popruhů, kvalitu lepení, toxicitu, odolnost vůči UV záření, odírání podešve a částí svršku a rychlost opotřebení. Díky těmto testům jsme schopni zvýšit kvalitu výrobků a předcházet předčasnému opotřebení turistické obuvi.

  Pohodlí

  Boty na nenáročnou turistiku uživateli slibují zejména maximální pohodlí. Na to jsme dbali i při vývoji a zvolili proto stélku a mezipodešev z EVA (ethylenvinylacetát) a na okraj boty (část nad patou) použili syntetickou pěnu, která výrazně zvyšuje pohodlí při chůzi. Dále jsme odstranili švy v oblasti paty, abychom odstranili jakýkoli zdroj nepohodlí.

  Přilnavá podešev

  Podešev byla dlouho předmětem výzkumu našich laboratoří. Je vyrobena ze speciální směsi kaučuku, který zaručuje jak vynikající protiskluzové vlastnosti, tak přilnavost. Systematicky se snažíme najít kompromis mezi vlastnostmi podešve potřebnými na měkkém (v lese) a na kamenitém povrchu (na pobřeží). Používání obuvi na zpevněných cestách a silnicích může urychlit opotřebení obuvi a způsobit nepohodlí. Obuv také není vhodná na horskou turistiku.

  Jaké ponožky jsou do bot NH 150 vhodné?

  Tato obuv je lehce prodyšná, ale ne dostatečně na to, aby odvedla veškerou vlhkost. Doporučujeme vám nízké nebo polovysoké ponožky Hike 100: obsahují bavlnu, která absorbuje vlhkost. Silnější části poté udrží vlhkost dále od pokožky. Zároveň jsou dostatečně vysoké, aby chránily kotník před oděrem o okraj obuvi. Tato kombinace je tak ideální prevencí tvorby puchýřů.

  Koncepce a technologie výrobku

  Složení

  Podešev 50% Syntetický kaučuk , 50% Ethylenvinylacetát Svršek 60% Polyester , 40% Polyuretan Podšívka 100% Polyester

  RADY PRO SKLADOVÁNÍ

  Boty doporučujeme skladovat na větraném, suchém, stinném místě a dostatečně daleko od zdrojů tepla.

  Pokyny pro uživatele

  Nedoporučujeme používat na dlouhou chůzi městem (resp. po asfaltu).

  TESTY

  Vývojové centrum značky Quechua se nachází ve francouzském městě Passy na úbočí masivu Mont Blanc ve Francii. V této výjimečné lokalitě se naši vývojáři často potkávají s milovníky outdoorových sportů a efektivně s nimi spolupracují. Výrobky nejsou testovány pouze laboratorně, ale také na různých typech terénů (v horách, lesích a na pobřežích).

  Schváleno

  Aby výrobky Quechua odpovídaly vašim požadavkům, jsou testovány v terénu, tedy v podmínkách, které na túrách můžete zažít i vy.
  Naše týmy a skupina uživatelů (našich partnerů, ambasadorů a zákazníků) je zkoušeli po celou dobu jejich vývoje až do zahájení prodeje.

  Pokyny k údržbě

  Neperte

  Nebělte bělicími prostředky

  Nesušte v bubnové sušičce

  Nežehlete

  Nečistěte chemicky

  Hodnocení zákazníků

  Načítání

  Otázky a odpovědi