ECODesign
Pánské turistické boty NH 100
Pánské turistické boty NH 100
Pánské turistické boty NH 100
Pánské turistické boty NH 100
Pánské turistické boty NH 100
Pánské turistické boty NH 100
Pánské turistické boty NH 100
Pánské turistické boty NH 100

Pánské turistické boty NH 100

329 Kč

Ekologicky vyrobené boty NH 100 jsou perfektní na turistiku nenáročným terénem.

Co bylo při vývoji naším cílem? Nabídnout lehkou a pohodlnou, ekologicky vyrobenou turistickou obuv s dobrou přilnavostí na turistiku s minimálním převýšením. Spolehlivé obutí za velmi příznivou cenu!

Otázky a odpovědi
Barva: Tmavě modrá / Černošedá
Velikost: průvodce velikostí
Naše služby:
  • Výměna a vrácení do 90 dnů zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 2500 Kč (standardní zásilky)

Klíčové vlastnosti

Tlumení došlapu

Tlumení díky 2 vložkám z EVA: 3mm vepředu a 8mm vzadu.

Protiskluzové vlastnosti

Podrážka z TPR s 3,5mm vzorkem ideálním na přírodní stezky s nízkým převýšením.

Ecodesign

Svršek z recyklovaných materiálů. Méně odpadu z výroby. Emise CO₂: -14 %.

Anatomická přizpůsobivost

Vložky lze vyjmout a nahradit je ortopedickými.

Odolnost vůči odření

Syntetický všitý díl v přední části boty pro větší odolnost vůči oděru.

Přilnavost

Materiál podešve a 3,5 mm vzorek.

Nízká hmotnost

373 g/bota ve vel. 43.

Technické informace

Snížili jsme negativní dopad na životní prostředí

U tohoto modelu jsme zvolili ekologičtější výrobní postupy, díky kterým jsme ve srovnání s loňským modelem snížili emise CO₂ o 20 % (tj. 10,5 kg CO₂):
- 3 hlavní materiály (látka, ochranné vložky a podšívka) jsou z recyklovaných materiálů, - konečně se nám také podařilo snížit množství odpadu a odřezků materiálu.

Přilnavá podešev vhodná na přírodní stezky

Podešev byla dlouho předmětem výzkumu našich laboratoří. Je vyrobena ze speciální směsi kaučuku, který zaručuje jak vynikající protiskluzové vlastnosti, tak přilnavost. Systematicky se snažíme najít kompromis mezi vlastnostmi podešve potřebnými na měkkém (v lese) a na kamenitém povrchu (na pobřeží).Tento model byl na stupnice Outdoor Contact hodnocen 3 hvězdičkami.

Navrženo na chůzi po přírodních cestách

Obuv byla navržena na chůzi po přírodních stezkách. Materiál podešve i svršku naší obuvi vybíráme tak, aby jeho vlastnosti co nejlépe odpovídaly potřebám při chůzi po měkkém (les, hlína) i kamenitém podloží (stezky podél skalnatého pobřeží). Používání obuvi na zpevněných cestách (asfaltu, betonu) může urychlit opotřebení obuvi a způsobit nepohodlí. Obuv není vhodná na horskou turistiku.

Laboratorní testy

Jednotlivé části procházejí laboratorními testy, které ověřují odolnost vůči vytržení oček a popruhů, kvalitu lepení, toxicitu, odolnost vůči UV záření, odírání podešve a částí svršku a rychlost opotřebení.Díky těmto testům jsme schopni zvýšit kvalitu výrobků a předcházet předčasnému opotřebení turistické obuvi.

Jak správně vybrat velikost?

Obuv zkoušejte vestoje a v ponožkách určených na turistiku. Vždy si zkuste obě boty.
V případě potřeby vyzkoušejte více modelů a velikostí. Zaměřte se zejména na to, jak bota sedí na patě a ve špičce při chůzi z kopce. Boty nesmí nikde tlačit. V obuvi se projděte po prodejně. Obuv nejprve noste na kratší a méně náročné túry, dokud se plně nepřizpůsobí tvaru vaší nohy.

Kombinace turistické obuvi a ponožek

Příčin vzniku puchýřů při turistice je několik: tření, shrnutá ponožka, vlhkost, špatná velikost obuvi... Je proto důležité zvolit do turistické obuvi ponožky vhodné velikosti a z vhodného materiálu.

Jak vybrat velikost ponožek na turistiku?

Je třeba vybrat velikost, která bude plně odpovídat velikosti vašich nohou, aby se ponožka v botě neshrnovala. Pokud budou ponožky příliš velké, budou se z přebytečného materiálu tvořit nepříjemné záhyby, pokud budou příliš malé, mohly by se zase shrnovat do boty.

Jak vybrat materiál ponožek na turistiku?

Je dobré myslet na to, že se nohy při chůzi potí, to je zcela přirozené. Pokud máte prodyšnou obuv, která dobře odvádí vlhkost ven, Je však potřeba zvolit také lehké a prodyšné ponožky.Pokud ale máte nepromokavé boty, které vás mají chránit před vlhkostí z venku, ponožky vyberete jiné. V tomto případě dejte přednost ponožkám, které absorbují vlhkost a následně ji odvedou co nejdále od pokožky.

Jaké ponožky zvolit?

Tato obuv je lehce prodyšná, ale ne dostatečně na to, aby odvedla veškerou vlhkost. Doporučujeme vám polovysoké ponožky NH 100: obsahují bavlnu, která absorbuje vlhkost. Silnější části poté udrží vlhkost dále od pokožky. Zároveň jsou dostatečně vysoké, aby chránily kotník před oděrem o okraj obuvi. Tato kombinace je tak ideální prevencí tvorby puchýřů.

Záruka

Na naše turistické boty poskytujeme dvouletou záruku.
Naším cílem je nabízet výrobky s dlouhou životností, které by se pro vás staly spolehlivým společníkem na výletech do přírody. Nic nám totiž neudělá větší radost než to, když se naše výrobky stanou součástí některého z vašich nezapomenutelných dobrodružství!

Hmotnost

39 : 0.618 kg
40 : 0.638 kg
41 : 0.694 kg
42 : 0.702 kg
43 : 0.746 kg
44 : 0.74 kg
45 : 0.756 kg
46 : 0.778 kg
47 : 0.824 kg
48 : 0.926 kg

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Podešev 100% Styren-etylen-butadien-styren (SEBS) Svršek 70% Polyester, 30% Polyuretan Podšívka 50% Polyester, 50% EVA (etylenvinylacetát)

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Boty doporučujeme skladovat na větraném, suchém, stinném místě a dostatečně daleko od zdrojů tepla.

Pokyny pro uživatele

Nedoporučujeme na horskou turistiku a chůzi po asfaltu.

TESTY

Vývojové centrum značky Quechua se nachází ve francouzském městě Passy na úbočí masivu Mont-Blanc.
Díky této jedinečné poloze se zde mohou členové našich vývojových týmů (designéři, produktoví manažeři, inženýři...) setkávat přímo s milovníky outdoorových sportů.
Je to skvělý způsob, jak s využitím veškerého našeho know-how a navrhovat výrobky na turistiku, které budou maximálně funkční.

Schváleno

Boty byly testované a schválené asi 20 uživateli ve Francii a 10 uživateli ve Španělsku během testování v praxi, které trvalo několik měsíců. Aby výrobky Quechua odpovídaly vašim požadavkům, jsou testovány v přírodě, tedy ve stejných podmínkách, které na túrách můžete potkat i vy.
Naše týmy a skupina uživatelů (našich partnerů, ambasadorů a zákazníků) je testují po celou dobu jejich vývoje až do zahájení prodeje.

Pokyny k údržbě

Čistěte navlhčeným hadříkem.

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi