Pánské turistické boty Arpenaz 500 Revival

1 299 Kč

8767616

Chtěli jste je, máte je mít! Náš ikonický model bot Arpenaz 500 je zpět. Vypadá pořád stejně skvěle, jen je techničtější, lehčí a pohodlnější.

Stejně jako původní boty Arpenaz 500, i model Revival zaručuje přilnavost a dobré tlumení na všech typech povrchu, a to díky využití recyklovaného kaučuku.

Barva:

Béžová / Břidlicově modrá

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

TLUMENÍ DOŠLAPU

Mezipodešev z EVA pro pohodlný došlap.

PROTISKLUZOVÉ VLASTNOSTI

Složení a vzor podešve zlepšuje přilnavost bot na stezkách.

POHODLÍ

Stélka z EVA silná 5 mm. Žádné švy na patě.

PŘILNAVOST

Tvar podešve a 4mm vzorek umožňují i chůzi po blátivém povrchu.

ODOLNOST

Obsázky na patě i špičce ze syntetického kaučuku.

Technické informace

Dopad na životní prostředí

U nového modelu jsme zvolili tkaničky a podšívky z recyklovaných materiálů. Podešev je vyrobena ze 30 % z recyklovaných materiálů, což samo o sobě zatím nestačí na to, aby mohl výrobek nést označení ecodesign (22 % celkové hmotnosti, požadováno více než 25 %). Nicméně brzy začneme používat ekologičtěji vyrobenou mezidpodešv a obsázky, a poté už se naše legendární boty na označení Ecodesign kvalifikují.

Odolnost a dlouhá životnost

Jednotlivé části procházejí laboratorními testy, které ověřují odolnost vůči vytržení oček a popruhů, kvalitu lepení, toxicitu, odolnost vůči UV záření, odírání podešve a částí svršku a rychlost opotřebení. Díky těmto testům jsme schopni zvýšit kvalitu výrobků a předcházet předčasnému opotřebení turistické obuvi.

Pohodlí

Naše boty na nenáročnou turistiku slibují uživatelům jedinečné pohodlí. Proto jsme v tomto modelu zkombinovali několik prvků, které k pohodlí při chůzi výrazně přispívají, např.: mezipodešve a stélky z EVA (ethylenvinylacetát) nebo horní okraj boty nad patou ze syntetické pěny.

Přilnavá podešev

Podešev byla dlouho předmětem výzkumu našich laboratoří. Je vyrobena ze speciální směsi kaučuku, který zaručuje jak vynikající protiskluzové vlastnosti, tak přilnavost. Systematicky se snažíme najít kompromis mezi vlastnostmi podešve potřebnými na měkkém (v lese) a na kamenitém povrchu (na pobřeží). Používání obuvi na zpevněných cestách a silnicích může urychlit opotřebení obuvi a způsobit nepohodlí. Obuv není vhodná na horskou turistiku.

Které ponožky jsou vhodné do bot ARPENAZ 500?

Tato obuv je lehce prodyšná, ale ne dostatečně na to, aby odvedla veškerou vlhkost. Doporučujeme vám nízké nebo polovysoké ponožky Hike NH 100: obsahují bavlnu, která absorbuje vlhkost. Silnější části poté udrží vlhkost dále od pokožky. Zároveň jsou dostatečně vysoké, aby chránily kotník před oděrem o okraj obuvi. Tato kombinace je tak ideální prevencí tvorby puchýřů.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Svršek 70% Kůže , 20% Syntetický kaučuk , 10% Polyester Podšívka 100% Polyester Podešev 70% Ethylenvinylacetát , 30% Guma

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Boty doporučujeme skladovat na větraném, suchém, stinném místě a dostatečně daleko od zdrojů tepla.

Pokyny pro uživatele

Nedoporučujeme na chůzi v dešti a po asfaltu.

TESTY

Vývojové centrum značky Quechua se nachází ve francouzském městě Passy na úbočí masivu Mont Blanc. Je to výjimečné místo, kde se mohou naše vývojové týmy přímo potkávat s milovníky outdoorových sportů. Naše výrobky netestujeme pouze v laboratořích, ale také přímo praxi v různorodém terénu a prostředí buď Horního Savojska, když jde o výrobky na horskou turistiku, nebo na pláních, pobřežích a v lesích po celém světě.

Schváleno

Aby výrobky Quechua odpovídaly vašim požadavkům, jsou testovány v terénu, tedy v podmínkách, které na túrách můžete zažít i vy.
Naše týmy a skupina uživatelů (našich partnerů, ambasadorů a zákazníků) je zkoušeli po celou dobu jejich vývoje až do zahájení prodeje.

Pokyny k údržbě

Neperte

Nebělte bělicími prostředky

Nesušte v bubnové sušičce

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Obrázky

Pánské turistické boty Arpenaz 500 Revival
Pánské turistické boty Arpenaz 500 Revival
Pánské turistické boty Arpenaz 500 Revival

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi