Pánské snowboardové kalhoty SNB 100 černé

1 399 Kč

8610489

Snowboardové kalhoty vhodné na příležitostné použití. Technologie Warmseat a vyjímatelné polstrování na kolenou zvyšují pohodlí.

Nepromokavé kalhoty s technologií Warmseat, která zlepšuje izolaci při sezení na sněhu o 50 %. Vyjímatelné polstrování na kolenou zvyšuje pohodlí při klečení ve sněhu.

Barva:

Černá / Písková

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

ODOLNOST

Materiál je odolný vůči oděru a roztržení.

POHODLÍ

Vyjímatelné pěnové polstrování pro větší pohodlí při klečení ve sněhu.

VODĚODOLNOST

Zátěr (10 000 mm). Nepropustné hlavní švy

VOLNOST POHYBU

Střih regular pro dobrou volnost pohybu i s ochrannými šortkami.

HŘEJIVOST

90 % recyklované vaty: 60 g/m² a technologie Warmseat.

PRODYŠNOST

Prodyšný materiál umožňuje odvod tělesné vlhkosti (10 000 g/m²/24 h).

MOŽNOST NASTAVENÍ

Nastavitelný pas (šňůrka)

Kapsy

2 kapsy na ruce.

Technické informace

Pomoc s vybíráním velkosti

Muž na obrázku měří 186 cm a má na sobě velikost L. Míry: Obvod pasu: 82 cm. Obvod boků: 99 cm.

Jsou použité materiály odolné? A jakou mají životnost?

Na výrobek poskytujeme pětiletou záruku. Pro více informací nás můžete kontaktovat přes naše stránky decathlon.cz. Výběru odolných materiálů určených na výrobu lyžařského a snowboardového oblečení je věnována mimořádná péče.

Jak funguje záruka?


Podmínky záruky naleznete zde: https://blog.decathlon.cz/znacka-dreamscape-petileta-zaruka-na-obleceni/.

Jak přistupujeme k ochraně životního prostředí?

Jsme si vědomi vlivu výroby na životní prostředí a snažíme se proto negativní dopad našich výrobků minimalizovat. S tímto záměrem jsme také vyvinuli tyto SNB kalhoty:

- 100 % recyklovaný vnější materiál (kromě zátěru)
- 100 % recyklovaná podšívka v oblasti hýždí
- 90 % recyklovaná vata
- hlavní materiál neobsahuje fluor
- vlákno podšívky barveno technologií Dope dyed

Co je to barvení Dope dyed?

Barvení textilu vede k velké spotřebě vody, chemikálií a energie. Všichni však nosíme barevné oblečení rádi. Abychom snížili dopady barvení textilu, používáme k barvení technologii „Dope Dyed“, kdy dochází k přidávání barevných pigmentů v prášku již při výrobě samotných vláken (a hotové látky se tak nemáčí v barvicích lázních, což je obvyklý postup). Díky tomu snižujeme množství spotřebované vody a odpadních vod.

V čem se nám snižování dopadu na životní prostředí zatím příliš nedaří

Ne vždy je ale možné omezit dopad na životní prostředí v takové míře, jak bychom si přáli. U tohoto výrobku dále chceme:

- použít technologii Dope dyed na veškeré materiály
- najít způsob, jak zajistit nepromokavost výrobku pomocí recyklovaného PU zátěru
- zajistit, aby byl zátěr oddělitelný (nebo měl stejné chemické složení), a usnadnit tak recyklaci výrobku

Mohu nějak porovnat dopad výrobků na životní prostředí?

Dopad výrobku na životní prostředí je stanoven pomocí nejrůznějších ukazatelů a zohledňuje celý jeho životní cyklus.
Po vyhodnocení je výrobku přiřazena známka na stupnici ABCDE, která vám umožňuje porovnat ekologickou šetrnost výrobků (triček, kalhot, batohů atd). Decathlon se dobrovolně zapojuje do této iniciativy a tím přispívá k ochraně životního prostředí. Vše o tom, jak Decathlon přispívá k ochraně životního prostředí zde https://blog.decathlon.cz/ekologie/

Opravdu výrobek ochrání před nepřízní počasí?

Nepromokavý materiál a švy výrobku zabraňují prosakování vody a chrání před nepříznivým počasím (deštěm, sněhem, větrem). Nepromokavost byla poté ověřena přímo při jízdě na snowboardu v nejrůznějších podmínkách během několikadenního pobytu na horách.

K čemu slouží vodoodpudivost kalhot?

Vodoodpudivosti je dosaženo pomocí speciální úpravy vnější strany materiálu. Díky této úpravě voda po látce stéká a nevsakuje se. Materiál tudíž nenasákne vodou a zůstává lehký a hřejivý. Tuto úpravu je třeba obnovovat po celou dobu životnosti výrobku (přibližně po každém druhém až třetím praní). Všechny naše nepromokavé výrobky pro snowboardisty mají vodoodpudivou úpravu.

Voda často prosakuje v místech prošití. Jsou švy tohoto výrobku nepropustné?

Kromě nepromokavého materiálu jsou kalhoty vybaveny i nepropustnými švy. Švy jsou tepelně podlepeny speciálními nepromokavými pásky. Nepropustné švy naleznete na místech nejvíce náchylných k prosáknutí (hýždě, boky).

Jsou kalhoty dostatečně hřejivé?

Značka Wedze používá jako izolační materiál vatu. Tu tvoří syntetický materiál na bázi polyesteru, který v sobě zadržuje vzduch. Čím je vlákno silnější, tím více vzduchu v sobě dokáže zadržet. Výplň může být z klasické, funkční nebo silikonové vaty, přičemž každá z nich má odlišné funkční vlastnosti (různou hřejivost, hmotnost, pružnost atd.). Kalhoty SNB 100 mají také technologii Warm Seat, díky které poskytují o 54 % lepší izolaci od chladu při sezení na sněhu.

Kalhoty se „zátěrem“: jaké jsou výhody zátěru?

Prodyšný zátěr spočívá v nanesení speciální pasty či tekutiny na materiál, aby se na jeho povrchu vytvořil ochranný film. Prodyšný zátěr vytváří nepromokavou bariéru a zároveň umožňuje odpařování tělesné vlhkosti.

Jak kalhoty prát?

Pro zachování funkčních vlastností a dlouhé životnosti materiálů perte v pračce na 30 °C v programu na syntetiku. Perte naruby. Perte s minimem pracího prášku. Nepoužívejte aviváž. Ždímejte nejlépe ručně. Sušte na ramínku na teplém a větraném místě. Nečistěte chemicky. Nepokládejte na radiátor. Nepromokavost lze obnovit pomocí impregnačního spreje na textil. Věnujte pozornost informacím uvedeným na štítku.

Jak se obléknout, aby vám na horách nebyla zima?

Před zimou a vlhkostí nohy ochráníte tak, že si oblečete dvě vrstvy: lyžařské spodní oblečení, které odvede pot, a lyžařské kalhoty, které zahřejí a ochrání před nepříznivým počasím.

Jak jsou kalhoty vybaveny proti průniku sněhu?

Nohavice našich kalhot jsou vybaveny pružnými návleky, které lze přetáhnout přes lyžařské boty. Účinně chrání lyžaře před vniknutím sněhu do bot.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Výplň 100% Polyester Hlavní materiál 100% Polyamid Spodní část – hlavní materiál 100% Polyester Brzda 100% Polyuretan Hlavní podšívka 100% Polyester Pěna 100% Ethylenvinylacetát

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Skladujte pověšené na ramínku. Výrobek neskládejte. Skládáním by mohlo dojít k porušení membrány nebo zátěru na látce. Před uložením se ujistěte, že je výrobek zcela suchý.

TESTY

Všechny výrobky Dreamscape určené na snowboard se testují v reálných podmínkách přímo na svahu. Ve sněhu, v mrazu, zkrátka za všech podmínek, s nimiž se lze při lyžování či snowboardingu setkat. Týmy vývojářů, produktoví manažeři a návrháři se starají o to, aby výrobky odpovídaly skutečným potřebám sportovců.

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - velmi šetrný postup

Nebělte bělicími prostředky

Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Obrázky

Pánské snowboardové kalhoty SNB 100 černé
Pánské snowboardové kalhoty SNB 100 černé
Pánské snowboardové kalhoty SNB 100 černé
Pánské snowboardové kalhoty SNB 100 černé
Pánské snowboardové kalhoty SNB 100 černé

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi