Pánské snowboardové kalhoty s laclem 900

4 399 Kč

8600855

Univerzální kalhoty na ježdění v každém ročním období, i v létě na ledovcích. S technologií Warm Seat a vyjímatelným polstrováním kolen.

Velmi odolné kalhoty se snadným přístupem k botám, nastavitelnou délkou nohavic, klokankou, vyztuženými hýžděmi (Warmseat) a vyjímatelným polstrováním na kolenou.

Barva:

Černá / Písková

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

ODOLNOST

Materiál je odolný vůči oděru a roztržení.

POHODLÍ

Vyjímatelné pěnové polstrování pro větší pohodlí při klečení ve sněhu.

VODĚODOLNOST

Membrána (25 000 mm), nepropustné švy.

VOLNOST POHYBU

Střih regular pro dobrou volnost pohybu i s ochrannými šortkami.

HŘEJIVOST

70 % recyklované vaty na nohavicích (imitace peří): 80 g/m² a technologie Warmseat.

PRODYŠNOST

Prodyšný materiál, mechanické odvětrávání na vnitřní straně stehen: 20 000 g / m² /24 h.

MOŽNOST NASTAVENÍ

Nastavitelná délka nohavic, snadný přístup k utažení bot (systém s kolečky).

ODOLNOST

Zesílený materiál na kolenou, hýždích a spodním konci nohavic (proti natržení hranou snb/lyže).

Technické informace

Pomoc s vybíráním velkosti

Muž na obrázku měří 186 cm a má na sobě velikost L. Míry: Obvod pasu: 82 cm. Obvod boků: 99 cm. Obvod pasu: 103 cm.

Když jde o bezpečí, nepřipouštíme kompromisy!

Kalhoty jsou vybaveny technologií RECCO®.
S technologií RECCO® bude snadné vás lokalizovat v případě zavalení lavinou. Díky reflektorům RECCO® může být zavalený člověk rychle a přesně lokalizován záchranáři, kteří disponují detektorem RECCO®. Reflektory RECCO® ale nenahrazují lavinové vyhledávače A.R.V.A. Technologie RECCO® je pouze doplňková a zvyšuje šanci na nalezení zavaleného včas.

Jak funguje záruka?


Podmínky záruky naleznete zde: https://blog.decathlon.cz/znacka-dreamscape-petileta-zaruka-na-obleceni/.

Jsou použité materiály odolné? A jakou mají životnost?

Na výrobek poskytujeme pětiletou záruku. Pro více informací nás můžete kontaktovat přes naše stránky decathlon.cz. Výběru odolných materiálů určených na výrobu lyžařského a snowboardového oblečení je věnována mimořádná péče.

Co děláme proto, aby byla naše výroba šetrnější k životnímu prostředí

Jsme si vědomi vlivu výroby na životní prostředí a snažíme se proto negativní dopad našich výrobků minimalizovat. S tímto záměrem jsme také vyvinuli tyto SNB kalhoty:

- 70 % recyklovaná vata, - hlavní materiál bez obsahu fluoru, - odolnější materiály.

V čem se nám snižování dopadu na životní prostředí zatím příliš nedaří

Ne vždy je ale možné omezit dopad na životní prostředí v takové míře, jak bychom si přáli. U tohoto výrobku dále chceme:
- Nahradit hlavní materiál materiálem recyklovaným. - Využívat techniku Dope dyed u všech materiálů. - Přijít na to, jak vytvořit nepromokavý zátěr z recyklovaného PU (polyuretanu). - Vymyslet, jak membránu snadno oddělit od zbytku výrobku (nebo přijít na membránu s podobným chemickým složením jako látka) a usnadnit tak recyklaci výrobku.

Co je to barvení Dope dyed?

Barvení textilu vede k velké spotřebě vody, chemikálií a energie. Všichni však nosíme barevné oblečení rádi. Abychom snížili dopady barvení textilu, používáme k barvení technologii „Dope Dyed“, kdy dochází k přidávání barevných pigmentů v prášku již při výrobě samotných vláken (a hotové látky se tak nemáčí v barvicích lázních, což je obvyklý postup). Díky tomu snižujeme množství spotřebované vody a odpadních vod.

Mohu nějak porovnat dopad výrobků na životní prostředí?

Dopad výrobku na životní prostředí je stanoven pomocí nejrůznějších ukazatelů a zohledňuje celý jeho životní cyklus.
Po vyhodnocení je výrobku přiřazena známka na stupnici ABCDE, která vám umožňuje porovnat ekologickou šetrnost výrobků (triček, kalhot, batohů atd). Decathlon se dobrovolně zapojuje do této iniciativy a tím přispívá k ochraně životního prostředí. Vše o tom, jak Decathlon přispívá k ochraně životního prostředí zde https://blog.decathlon.cz/ekologie/

Univerzální výrobek s praktickými detaily.

Na vzniku kalhot se podíleli i nadšení snowboardisté. Do klokanky schováte všechny potřebné věci, i když budete jezdit na jaře nebo v létě bez svrchní bundy. Výrobek se také přizpůsobí délce vašich nohou díky skrytému systému gumiček schovaných v kapse. Pokud máte boty se systémem utahovaní na kolečko (BOA nebo jiné značky), v těchto kalhotách k němu máte jedinečně snadný přístup, není ani třeba sundavat návlek.

Jak kalhoty chrání před nepřízní počasí?

Nepromokavý materiál a švy výrobku zabraňují prosakování vody a chrání před nepříznivým počasím (deštěm, sněhem, větrem). Nepromokavost byla poté ověřena přímo při jízdě na snowboardu v nejrůznějších podmínkách během několikadenního pobytu na horách.

Co je to vodoodpudivost?

Vodoodpudivosti je dosaženo pomocí speciální úpravy vnější strany materiálu. Díky této úpravě voda po látce stéká a nevsakuje se. Materiál tudíž nenasákne vodou a zůstává lehký a hřejivý. Tuto úpravu je třeba obnovovat po celou dobu životnosti výrobku (přibližně po každém druhém až třetím praní). Všechny naše nepromokavé výrobky pro snowboardisty mají vodoodpudivou úpravu.

Voda často prosakuje v místech prošití. Jsou švy u tohoto výrobku nepropustné?

Jednotlivé díly nepromokavého materiálu jsou mezi sebou spojeny nepropustnými švy. Švy jsou tepelně podlepeny speciálními nepromokavými pásky. U tohoto výrobku jsou švy nepropustné.

Co je to membrána a k čemu slouží?

Membránu tvoří velmi tenká (přibližně 5 až 25 mikrometrů silná) vrstva polymeru, která se aplikuje na vnitřní stranu materiálu a zlepšuje jeho prodyšnost a nepromokavost. Materiály s membránou nepropouští vodu a zároveň umožňuje odvod tělesné vlhkosti.

Je výrobek dostatečně hřejivý?

Jako izolační materiál používáme vatu v podobě peříček. Tu tvoří syntetický materiál na bázi polyesteru, který v sobě zadržuje vzduch. Čím je vlákno silnější, tím více vzduchu v sobě dokáže zadržet. Výplň může být z klasické, funkční nebo silikonové vaty, přičemž každá z nich má odlišné funkční vlastnosti (různou hřejivost, hmotnost, pružnost atd.). Kalhoty SNB BIB 900 mají technologii Warm Seat, díky které poskytují o 54 % lepší izolaci od chladu při sezení na sněhu.

Jak se obléknout, aby vám na horách nebyla zima?

Před zimou a vlhkostí nohy ochráníte tak, že si oblečete dvě vrstvy: lyžařské spodní oblečení, které odvede pot, a lyžařské kalhoty, které zahřejí a ochrání před nepříznivým počasím.

Jak jsou kalhoty vybaveny proti průniku sněhu?

Naše kalhoty a kalhoty s laclem mají návleky s gumičkou, která se přizpůsobí každé botě. V případě pádu lyžaře pás zabrání vniknutí sněhu pod oděv.

Jak kalhoty prát?

Pro zachování funkčních vlastností a dlouhé životnosti materiálů perte v pračce na 30 °C v programu na syntetiku. Perte naruby. Perte s minimem pracího prášku. Nepoužívejte aviváž. Ždímejte nejlépe ručně. Sušte na ramínku na teplém a větraném místě. Nečistěte chemicky. Nepokládejte na radiátor. Nepromokavost lze obnovit pomocí impregnačního spreje na textil. Věnujte pozornost informacím uvedeným na štítku.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Výplň 100% Polyester Hlavní materiál 100% Polyamid Membrána 100% Polyuretan Hlavní podšívka 100% Polyester Druhá podšívka 100% Polyamid

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Skladujte pověšené na ramínku. Výrobek neskládejte. Skládáním by mohlo dojít k porušení membrány nebo zátěru na látce. Před uložením se ujistěte, že je výrobek zcela suchý.

TESTY

Všechny výrobky Dreamscape od Decathlonu určené na snowboard se testují v reálných podmínkách přímo na svahu. Ve sněhu, v mrazu, zkrátka za všech podmínek, s nimiž se lze při lyžování či snowboardingu setkat. Týmy vývojářů, produktoví manažeři a návrháři se starají o to, aby výrobky odpovídaly skutečným potřebám sportovců.

Schváleno

Testoval produktový manažer na Freeride World Qualifier (https://www.freerideworldtour.com/home/freeride-world-qualifier). Schválili snowboardisté a lyžaři.

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - velmi šetrný postup

Nebělte bělicími prostředky

Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Obrázky

Pánské snowboardové kalhoty s laclem 900
Pánské snowboardové kalhoty s laclem 900
Pánské snowboardové kalhoty s laclem 900
Pánské snowboardové kalhoty s laclem 900
Pánské snowboardové kalhoty s laclem 900

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi