Pánské snowboardové kalhoty 500

1 999 Kč

8640994

Kalhoty ideální pro snowboardisty nebo lyžaře, kteří se na svah vydávají pravidelně. Technologie Warmseat a vyjímatelné polstrování na kolenou zvyšují pohodlí.

Nepromokavé kalhoty s technologií Warmseat, která zlepšuje izolaci při sezení na sněhu o 50 %. Vyjímatelné polstrování na kolenou zvyšuje pohodlí při klečení ve sněhu.

Barva:

Písková

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

ODOLNOST

Materiál je odolný vůči oděru a roztržení.

POHODLÍ

Vyjímatelné pěnové polstrování pro větší pohodlí při klečení ve sněhu.

VODĚODOLNOST

Membrána (15 000 mm), nepropustné švy.

VOLNOST POHYBU

Střih regular pro větší volnost pohybu i s ochrannými šortkami.

HŘEJIVOST

Vata (imitace peří) 80 g/m². Technologie Warm Seat.

PRODYŠNOST

Prodyšný materiál a mechanické odvětrávání na vnitřní straně stehen (15 000 g/m²/24 hod)

MOŽNOST NASTAVENÍ

Nastavitelný pas. Vyjímatelné pěnové vycpávky na kolenou.

ODOLNOST

Zesílený materiál na kolenou, hýždích a spodním konci nohavic (proti natržení hranou snb/lyže).

Technické informace

Pomoc s vybíráním velkosti

Model na fotkách měří 180 cm a má na sobě vel. L. Míry: Obvod pasu: 85 cm. Obvod pasu: 100 cm.

Jak funguje záruka?


Podmínky záruky naleznete zde: https://www.decathlon.cz/Blog-Znacka-Dreamscape:petileta-zaruka-na-obleceni_lp-4QZUQV

Jsou použité materiály odolné? A jakou mají životnost?

Na výrobek poskytujeme pětiletou záruku. Pro více informací nás můžete kontaktovat přes naše stránky decathlon.cz. Výběru odolných materiálů určených na výrobu lyžařského a snowboardového oblečení je věnována mimořádná péče.

Co děláme proto, aby byla naše výroba šetrnější k životnímu prostředí

Jsme si vědomi vlivu výroby na životní prostředí a snažíme se proto negativní dopad našich výrobků minimalizovat. S tímto záměrem jsme také vyvinuli tyto SNB kalhoty:

- Podšívka na hýždích z recyklovaného česaného materiálu - Vata ze 70 % recyklovaná - Hlavní materiál bez fluoru - Materiál podšívky barvený již při spřádání vláken (barvení Dope Dyed) - Vybrán odolnější materiál

Co je barvení technologií Dope Dyed?

Barvení textilu vede k velké spotřebě vody, chemikálií a energie. Všichni však nosíme barevné oblečení rádi. Abychom snížili dopady barvení textilu, používáme k barvení technologii „Dope Dyed“, kdy dochází k přidávání barevných pigmentů v prášku již při výrobě samotných vláken (a hotové látky se tak nemáčí v barvicích lázních, což je obvyklý postup). Díky tomu snižujeme množství spotřebované vody a odpadních vod.

V čem se nám snižování dopadu na životní prostředí zatím příliš nedaří

Ne vždy je ale možné omezit dopad na životní prostředí v takové míře, jak bychom si přáli. U tohoto výrobku dále chceme:

- nahradit hlavní materiál recyklovaným materiálem,
- barvit technologií Dope Dyed všechny použité materiály,
- vymyslet, jak dosáhnout nepromokavosti výrobku se zátěrem z recyklovaného PU, - vymyslet, jak zátěr oddělit od hlavního materiálu (nebo jej vyvinout se stejným chemickým složením), aby bylo možné výrobek snadno recyklovat.

Mohu nějak porovnat dopad výrobků na životní prostředí?

Dopad výrobku na životní prostředí je stanoven pomocí nejrůznějších ukazatelů a zohledňuje celý jeho životní cyklus.
Po vyhodnocení je výrobku přiřazena známka na stupnici ABCDE, která vám umožňuje porovnat ekologickou šetrnost výrobků (triček, kalhot, batohů atd). Decathlon se dobrovolně zapojuje do této iniciativy a tím přispívá k ochraně životního prostředí. Vše o tom, jak Decathlon přispívá k ochraně životního prostředí zde https://blog.decathlon.cz/ekologie/

Opravdu výrobek ochrání před nepřízní počasí?

Nepromokavý materiál a švy výrobku zabraňují prosakování vody a chrání před nepříznivým počasím (deštěm, sněhem, větrem). Nepromokavost byla poté ověřena přímo při jízdě na snowboardu v nejrůznějších podmínkách během několikadenního pobytu na horách.

K čemu slouží vodoodpudivost kalhot?

Vodoodpudivosti je dosaženo pomocí speciální úpravy vnější strany materiálu. Díky této úpravě voda po látce stéká a nevsakuje se. Materiál tudíž nenasákne vodou a zůstává lehký a hřejivý. Tuto úpravu je třeba obnovovat po celou dobu životnosti výrobku (přibližně po každém druhém až třetím praní). Všechny naše nepromokavé výrobky pro snowboardisty mají vodoodpudivou úpravu.

Voda často prosakuje v místech prošití. Jsou švy tohoto výrobku nepropustné?

Kromě nepromokavého materiálu jsou kalhoty vybaveny i nepropustnými švy. Švy jsou tepelně podlepeny speciálními nepromokavými pásky. U tohoto výrobku jsou švy nepropustné.

Jsou kalhoty dostatečně hřejivé?

Jako izolační materiál používáme vatu v podobě peříček. Tu tvoří syntetický materiál na bázi polyesteru, který v sobě zadržuje vzduch. Čím je vlákno silnější, tím více vzduchu v sobě dokáže zadržet. Výplň může být z klasické, funkční nebo silikonové vaty, přičemž každá z nich má odlišné funkční vlastnosti (různou hřejivost, hmotnost, pružnost atd.). Kalhoty 500 mají technologii Warm Seat, díky které poskytují o 54 % lepší izolaci od chladu při sezení na sněhu.

Co je to membrána a k čemu slouží?

Membránu tvoří velmi tenká (přibližně 5 až 25 mikrometrů silná) vrstva polymeru, která se aplikuje na vnitřní stranu materiálu a zlepšuje jeho prodyšnost a nepromokavost. Materiály s membránou nepropouští vodu a zároveň umožňuje odvod tělesné vlhkosti.

Jak kalhoty prát?

Pro zachování funkčních vlastností a dlouhé životnosti materiálů perte v pračce na 30 °C v programu na syntetiku. Perte naruby. Perte s minimem pracího prášku. Nepoužívejte aviváž. Ždímejte nejlépe ručně. Sušte na ramínku na teplém a větraném místě. Nečistěte chemicky. Nepokládejte na radiátor. Nepromokavost lze obnovit pomocí impregnačního spreje na textil. Věnujte pozornost informacím uvedeným na štítku.

Jak se obléknout, aby vám na horách nebyla zima?

Aby tělo zůstalo v teple a suchu, doporučujeme dodržovat pravidlo 3 vrstev. Je to snadné: noste 3 vrstvy oblečení s odlišnými funkcemi. Spodní vrstva by měla být hřejivá a udržovat tělo v teple. Ochranné šortky vás udržují v teple (a chrání při nárazu), kalhoty musí zejména dobře chránit před nepříznivým počasím. Všechny vrstvy by měly být prodyšné, aby byl umožněn odvod tělesné vlhkosti.

Jak jsou kalhoty vybaveny proti průniku sněhu?

Nohavice našich kalhot jsou vybaveny pružnými návleky, které lze přetáhnout přes lyžařské boty. Účinně chrání lyžaře před vniknutím sněhu do bot.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní materiál 100% Polyamid Výplň 100% Polyester Membrána 100% Polyuretan Hlavní podšívka 100% Polyester

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Skladujte pověšené na ramínku. Skládáním by mohlo dojít k poškození membrán. Před uložením se ujistěte, že je výrobek zcela suchý.

TESTY

Všechny výrobky Dreamscape určené na snowboard se testují v reálných podmínkách přímo na svahu. Ve sněhu, v mrazu, zkrátka za všech podmínek, s nimiž se lze při lyžování či snowboardingu setkat. Týmy vývojářů, produktoví manažeři a návrháři se starají o to, aby výrobky odpovídaly skutečným potřebám sportovců.

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - velmi šetrný postup

Nebělte bělicími prostředky

Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Obrázky

Pánské snowboardové kalhoty 500
Pánské snowboardové kalhoty 500
Pánské snowboardové kalhoty 500
Pánské snowboardové kalhoty 500
Pánské snowboardové kalhoty 500
Pánské snowboardové kalhoty 500

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi