Pánské snowboardové boty Endzone černé

3 999 Kč

Boty na snowboard ideální na all mountain jízdu a freestyle.

Spolehlivé klasické šněrování rozdělené na horní a dolní část. Optimalizované upevnění botičky v botě. Utahovací kolečko pro rychlé upravení míry utažení. Polyuretanové tlumení a tvarovatelná botička.

Otázky a odpovědi
Barva: ČERNÁ / Černošedá / Tmavě vínová
Velikost: průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

Držení na noze

Držení na noze

Pata z 10mm ergonomické pěnové vrstvy zaručuje lepší zpevnění při freestyle.

Možnost nastavení

Možnost nastavení

Cable Lock na kotníku a dvouzónové šněrování.

Tuhost

Tuhost

Střední flex 5/10 pro pohodlí a snadnou ovladatelnost při freestyle.

Ochrana před chladem

Ochrana před chladem

Podrážka z EVA (80 % vzduchu) izoluje nohu od chladné země.

Pohodlí

Pohodlí

Snadno se nazouvají. Pružná pěna pro maximum pohodlí. Tepelné tvarování.

Přilnavost

Přilnavost

Podrážka Ultralight s výrazným vzorkem zajišťuje dobrou přilnavost na sněhu.

Tlumení došlapu

Tlumení došlapu

Lepší tlumení paty díky PU pěně. Nízká hmotnost díky podešvi z EVA.

Snadné otevírání / zavírání

Snadné otevírání / zavírání

Cable Lock na kotníku a šněrování.

Obrázky

Pánské snowboardové boty Endzone černé
Pánské snowboardové boty Endzone černé
Pánské snowboardové boty Endzone černé

Technické informace

Slovo produktového manažera

Boty nabízejí vynikající poměr dobrého zpevnění a pohodlí při freestyle.
- Optimalizované zpevnění kotníku díky speciálnímu ukotvení botičky v botě. - Kolečko pro přizpůsobení zpevnění kotníku vašim nohám a stylu jízdy. - Klasické šněrování, možnost rozdělení utažení nártové a holenní části pomocí plastového blokátoru. - Polyuretanové tlumení pod patou pro optimální pohodlí při došlapu. - Podešev z EVA: 80 % vzduchu, velmi lehká, izolující, chránící před chladem.

Třízónový systém stažení

Individuální utažení třech různých částí bot splní požadavky všech snowboardistů, i těch s těmi nejvyššími nároky. 1. Cable Lock (kolečko) pro nastavení utažení přes kotník. 2. Utahování nártové části boty pomocí tkaniček a speciálně navrženého plastového dílu. 3. Utahování holenní části boty pomocí tkaniček, které utáhnete dle vlastní potřeby.

Flex (tuhost boty)

Střední flex (5/10) přináší optimální pohodlí pro freestyle, ať už na graby, nebo na boxy či raily. Boty s vyšším flexem by vyžadovaly technicky velmi zdatného jezdce a nebyly by ve snowparku tak pohodlné.

Zpevnění paty – botička úrovně 3 (ze tří)

Zpevnění nohy je při jízdě na snowboardu zásadní, umožňuje totiž prkno řádně ovládat. Botička úrovně 2 kombinuje 6 technologií:
1. Tepelné tvarování v pohodlí domova. 2. Ergonomicky tvarovaná pěna okolo kotníku. 3. Upevnění botičky v botě pomocí speciální textilie. 4. Kolečko na stažení, díky kterému se noha nebude posouvat dopředu. 5. Dvouhustotní pěna na jazyku a nártu pro lepší zpevnění a hlavně pohodlí. 6. 3D vnitřní podešev.

1. Tepelné tvarování bot v pohodlí domova / Upozornění

Tepelné tvarování bot lze provádět pouze v elektrické horkovzdušné (s vrtulí) troubě s minimálními rozměry 56 × 60 × 56 cm. Tepelné tvarovaní nelze provádět v plynové troubě ani v malé přenosné troubě.

1. Tepelné tvarování botičky v pohodlí domova / Postup


1. Předehřejte troubu na 80 °C na vrtuli. 2. Vyndejte vložky a položte botičky na plech na pečící papír. 3. Nechte v troubě 15 minut. 4. Vraťte do botiček vložky, poté si botičky nazujte (v ponožkách) a pevně dotáhněte. 5. Nazujte si vnější boty a pevně utáhněte. Stůjte v botách 15 minut. Celý proces je možné v případě potřeby opakovat.

2. Pěna na kotnících Ergonomic Heel Pad

Flex je podélná tuhost prkna. U snowboardu Endzone 500 je 5/10, tj. měkký a tolerantní flex. Flex je vyrovnaný po celé délce snowboardu (od špičky po patku), takže se lze spolehnout, že se prkno bude v obloucích chovat stále stejně a předvídatelně.
Flex, stejně jako pohnutí typu flat je určeno na triky do snowparku. Ale je také vhodný pro začínající snowboardisty.

3. Tříbodový systém utažení speciální textilií

Vnitřní botička bot Endzone je s vnější botou spojena pomocí speciální textilie a má tříbodové utahování. Tato technologie umožňuje nohu sevřít rovnoměrně po celém obvodu a zaručuje dobrou stabilitu nohy uvnitř boty.

4. Tlumení v patě

Pod stélku botičky jsme přidali jednu vrstvu polyuretanové pěny, abychom zvýšili pohodlí paty při doskoku.

Vložky v botách

Vnitřní vložka je 3D. Je tvarovaná na patě a v oblasti klenby, což omezuje pohyb nohy v botě. Je ale pohodlná a zajišťuje tepelnou izolaci. Pokud ale potřebujete, lze vložku nahradit jinou: teplem tvarovatelnou vložkou, která se přesně přizpůsobí tvaru vašich chodidel. To je zajisté to nejúčinnější řešení.

Podrážka: přilnavost, tlumení a ochrana před chladem

Naše podešev Ultralight je vyrobena z EVA pěny. EVA je velmi lehký materiál, který obsahuje 80 % vzduchu.
Podešev je odolná vůči oděru a má dobré tlumicí schopnosti.
Je přirozeně izolační a chrání před chladem od země. Výrazný vzorek zajišťuje stabilní došlap. Navíc zabraňuje zachytávání sněhu v podešvi.

Jak vybrat správnou velikost?


1. Obujte si boty. 2) Utáhněte je. 3) Postavte se. 4) Palce u nohou se lehce dotýkají špičky, tlak však není nepříjemný. 5) Zapérujte v kolenou, nakloňte se a zapřete o holeně. Noha by se měla v botě posunout dozadu a palce už by se špičky dotýkat neměly.

Náhradní díly

K dispozici máme náhradní díly: _kolečko na stažení, _ lanko na utažení. Nejsou dostupné ve volném prodeji, protože výměna těchto dílů není snadná, nicméně servisy v prodejnách Decathlon mají referenční čísla náhradních dílů k tomuto modelu a mohou tak boty opravit.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Svršek 100% Polyuretan Podešev 100% EVA (etylenvinylacetát) Podšívka 100% Polyester Hřejivá podšívka 100% Polyester

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Po použití vyjměte z bot vnitřní botičku a nechte ji řádně vyschnout. Pokud si chcete být jistí, že budou další den perfektně suché, na noc z botiček vyndejte vnitřní vložku.

TESTY

Všechny výrobky Dreamscape od Decathlonu určené na snowboard se testují v reálných podmínkách přímo na svahu. Ve sněhu, v mrazu, zkrátka za všech podmínek, s nimiž se lze na sjezdovce, v prašanu nebo ve snowparku setkat. Týmy vývojářů, produktoví manažeři a návrháři se starají o to, aby výrobky odpovídaly skutečným potřebám sportovců.

Schváleno

Schválili snowboardisté. Chcete se také zapojit do testování? Kontaktujte nás na decathlon.com!

Pokyny k údržbe

Čistěte navlhčeným hadříkem.

VIDEO

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi

Podobné produkty