Pánské snowboardové boty All Road 500 černé

2 899 Kč

Snowboardové boty pro mírně pokročilé snowboardisty, kteří se chtějí zlepšovat v jízdě na sjezdovce i mimo ni.

Účinné stažení pomocí lanka a kolečka zajišťuje skvělé zpevnění chodidla. Suchý zip v horní části boty umožňuje dokonale zpevnit holeň. Tepelně tvarovatelná botička.

Otázky a odpovědi
Barva: Černá / Bouřkově modrá
Velikost: průvodce velikostí
Naše služby:
  • Výměna a vrácení do 90 dnů zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 2500 Kč (standardní zásilky)

Klíčové vlastnosti

Držení na noze

Pata z 15mm tvarované pěnové vrstvy: zajišťuje zpevnění při rychlé jízdě.

Možnost nastavení

Cable Lock 2Z: velmi účinný systém s kolečkem + pásek na suchý zip.

Tuhost

Střední flex (6/10) umožňuje dobré ovládání prkna při velké rychlosti.

Opravy

Kolečka a lanka utahování je možné vyměnit v servisech Decathlon.

Ochrana před chladem

Podrážka z EVA (80 % vzduchu) izoluje nohu od chladné země.

Pohodlí

Tuhá pěna pro dobrý kompromis pohodlí a zpevnění. Tepelně tvarovatelná botička.

Přilnavost

Podrážka Ultralight s výrazným vzorkem zajišťuje dobrou přilnavost na sněhu.

Tlumení došlapu

Podrážka z EVA (80 % vzduchu) je lehká a tlumí otřesy.

Technické informace

Slovo produktového manažera

Snowboardové boty All Road 500 byly vylepšeny díky zákaznickým hodnocením. Od sezóny 2019/20 jsme zvolili jinou pěnu pro botičku. Nový pěnový materiál je měkčí, zůstává tepelně tvarovatelný a přináší více pohodlí pro všechny. Od sezóny 2020/21 jsme změnili design boty tak, že je utahovací kolečko na straně, aby netlačilo po dotažení suchého zipu přes holeň. Pro super pojezd!

Náhradní díly

K dispozici máme náhradní díly: utahovací kolečko,
lanko na stažení.
Nejsou dostupné ve volném prodeji, protože výměna těchto dílů není snadná, nicméně servisy v prodejnách Decathlon mají referenční čísla náhradních dílů k tomuto modelu a mohou tak boty opravit.

Utahovací systém Cable Lock 2 zones

Cable Lock:
Účinné stažení pomocí lanka s kolečkem. 2Z = 2 místa stažení. Kolečko je umístěné na nártu, kde nejlépe koncentruje sílu pro pevné stažení. Pásek na suchý zip zajišťuje pevné dotažení na holeni. Při vývoji bot jsme testovali model boty s páskem na suchý zip (umístěným v horní části boty) a model bez pásku. Rozhodli jsme se pásek na botě ponechat; testy prokázaly, že bota s páskem poskytuje lepší zpevnění.

Flex (tuhost boty)

Boty All Road 500 mají střední flex 6/10. Jsou vhodné pro jezdce, kteří jezdí velkou rychlostí (a proto potřebují tuhé boty), přitom umožňují vysokou reaktivitu a dobrou ovladatelnost prkna při malých zatáčkách a přejezdech přes boule (kdy je potřeba dostatečná pružnost pro rychlý ohyb/natažení nohou). V porovnání s botami Foraker 300 je flex tužší a zpevnění paty větší.

Zpevnění paty – botička úrovně 2 (ze tří)

Zpevnění nohy je při jízdě na snowboardu zásadní, umožňuje totiž prkno řádně ovládat (zpevnění nohy v botičce, ale také botičky v botě).Botička úrovně 2 je spojením 5 technologií:

1. Teplem tvarovatelná botička v pohodlí domova; 2. Pěnové polstrování „Ergonomic Heel Pad“; 3. Dvoubodové utahování botičky a popruh; 4. Spojení vnitřní botičky s vnější botou „Hook & Loop Link“; 5. Dvě vrstvy pěny pod jazykem a na nártu pro lepší zpevnění a pohodlí.

1. Tepelné tvarování bot v pohodlí domova / Upozornění

Tepelné tvarování bot lze provádět pouze v elektrické horkovzdušné (s vrtulí) troubě s minimálními rozměry 56 × 60 × 56 cm. Tepelné tvarovaní nelze provádět v plynové troubě ani v malé přenosné troubě.

1. Tepelné tvarování botičky v pohodlí domova / Postup


1. Předehřejte troubu na 80 °C na vrtuli. 2. Vyndejte vložky a položte botičky na plech na pečící papír. 3. Nechte v troubě 15 minut. 4. Vraťte do botiček vložky, poté si botičky nazujte (v lyžařských ponožkách) a pevně dotáhněte. 5. Obujte se do bot a pevně utáhněte. V botách stůjte alespoň 15 minut. Tepelné tvarování můžete v případě potřeby opakovat.

2. Pěna na kotnících Ergonomic Heel Pad

Speciální pěna vyplňuje volný prostor kolem kotníků a tím zpevňuje patu.
Botička úrovně 2 je vybavena exkluzivní tvarovanou pěnou Wedze. Forma pěny byla vyvinuta na základě skenování tvaru lidských nohou. Padne každému a poskytuje velké pohodlí. Materiál je z měkké a zároveň zpevňující elastomerové pěny. Již při samotném nazutí cítíte zpevnění chodidla. Při jízdě botička nikde netlačí.

3. Dvoubodový systém utažení + pásek

Tato botička se tkaničkami utahuje na dvou místech:
na nártu a nad kotníkem. V horní části jsme třetí bod utažení nahradili silným stahovacím páskem na suchý zip. Dvoubodový systém omezuje nechtěný posuv tkaniček a lépe zafixuje patu. Pásek v horní části zajišťuje lepší přitažení botičky k holeni.

4. Spojení boty s botičkou „Hook & Loop Link“

Mezi botou a vnitřní botičkou (v zadní části) se nachází suchý zip.
K čemu slouží? Zabraňuje pohybu botičky v obuvi, aby se vám snáze ovládal snowboard. Nestačí aby noha dobře držela v botičce, botička musí také dobře držet v botě. Pokud se botička uvnitř boty hýbe, snowboard se hůře ovládá.

5. dvojitá síla pěny na nártové části jazyku zajišťuje zpevnění i pohodlí.

Na jazyku v úrovni nártu se nachází vrstva pěny navíc, která:
umožňuje lepší obepnutí chodidla v botičce, zvyšuje pohodlí, jelikož zabraňuje, aby šněrování bránilo proudění krve v noze.

Vložky v botách

Vnitřní vložka je plochá. Je ale pohodlná a zajišťuje tepelnou izolaci. Pokud ale potřebujete, lze vložku nahradit jinou: - tvarovanou vložkou, která poskytne oporu klenbě a vyztuží patu; - teplem tvarovatelnou vložkou, která se přesně přizpůsobí tvaru vašich chodidel. To je zajisté to nejúčinnější řešení.

Podrážka: přilnavost, tlumení a ochrana před chladem

Naše podešev Ultralight je vyrobena EVA pěny. EVA je velmi lehký materiál, který obsahuje 80 % vzduchu.
Podešev je odolná vůči oděru a má dobré tlumicí schopnosti.
Je přirozeně izolační a chrání před chladem od země. Výrazný vzorek zajišťuje stabilní došlap. Navíc zabraňuje zachytávání sněhu v podešvi.

Jak vybrat správnou velikost?


1. Obujte si boty. 2) Utáhněte je. 3) Postavte se. 4) Palce u nohou se lehce dotýkají špičky, tlak však není nepříjemný. 5) Zapérujte v kolenou, nakloňte se a zapřete o holeně. Noha by se měla v botě posunout dozadu a palce už by se špičky dotýkat neměly.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Svršek 100% Polyuretan Podešev 100% EVA (etylenvinylacetát) Podšívka 100% Polyester

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Po použití vyjměte z bot vnitřní botičku a nechte ji řádně vyschnout. Pokud si chcete být jistí, že budou další den perfektně suché, na noc z botiček vyndejte vnitřní vložku.

Pokyny pro uživatele

Tepelné vytvarování botičky zlepší pohodlí i zpevnění nohou.

TESTY

Všechny výrobky Dreamscape určené na snowboard se testují v reálných podmínkách přímo na svahu. Ve sněhu, v mrazu, zkrátka za všech podmínek, s nimiž se lze na sjezdovce, v prašanu nebo ve snowparku setkat. Týmy vývojářů, produktoví manažeři, návrháři a inženýři se starají o to, aby výrobky odpovídaly skutečným potřebám sportovců.

Pokyny k údržbě

Čistěte navlhčeným hadříkem.

Obrázky

Pánské snowboardové boty All Road 500 černé
Pánské snowboardové boty All Road 500 černé
Pánské snowboardové boty All Road 500 černé
Pánské snowboardové boty All Road 500 černé
Pánské snowboardové boty All Road 500 černé

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi