Pánské skialpinistické kalhoty

3 799 Kč

8512705

Nepromokavé kalhoty navržené na skialpinismus za jakéhokoliv počasí.

Nepromokavé kalhoty s návleky a také vyztuženými lemy nohavic, které jsou odolné vůči hranám.

Barva:

Černošedá

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

NÍZKÁ HMOTNOST

Hmotnost ve vel. L = 627 g, lehký a odolný materiál = 124 g/m².

VOLNOST POHYBU

Strečový materiál, tvarovaná kolena.

VODĚODOLNOST

Membrána (15 000 mm), nepropustné švy.

KOMBINOVATELNOST

Odepínací šle a zvýšený pas.

Technické informace

Nepromokavost

Nepromokavost byla ověřena 3h testováním. Tento test simuloval podmínky silné bouřky v horách.

Nepromokavost materiálu

Nepromokavost materiálu vyjadřujeme v mm vodního sloupce (testování vychází z normy ISO 811). Čím je hodnota vyšší, tím je tkanina vůči vodě odolnější. Textilní materiál s vodním sloupcem 2000 mm odolá tlaku 2000 mm vysokého vodního sloupce (to odpovídá přibližně dvouhodinové přeháňce). Hodnota 15 000 mm tak znamená, že je míra nepromokavosti je opravdu vysoká.

Prodyšnost

K měření prodyšnosti se používá hodnota RET, která udává odpor proti průniku vodních par (podle normy ISO 11092). Čím je odpor nižší, tím lépe materiál odvádí vlhkost, a tudíž je prodyšnější. Stupnice:RET < 9= velmi prodyšný materiál / 9 < RET < 12 = prodyšný materiál / RET > 12 = málo prodyšný materiál. Tyto kalhoty mají RET 10.

Kapsy

Nepromokavá kapsa na stehně je vhodná např. na telefon (v letovém režimu), který tak bude v dostatečné vzdálenosti od lavinového vyhledávače a nebude tak docházet k vzájemnému rušení.

Praktické detaily

Odepínací díl zvyšující pas drží kalhoty na svém místě na svém místě např. při manipulaci se železy, vázáním nebo pásy a zabraňuje také vniknutí sněhu do kalhot. Přidali jsme také odepínací šle, nezbytnou výbavu všech pořádných zimních kalhot. Nakonec jsme přidali také návleky z pružného materiálu, které snadno přetáhnete přes lyžařské boty, aby se vám do nich nedostal sníh.

Odvětrávání

Při stoupání otevřete odvětrávání na vnější straně stehen. To je nejlepší způsob, jak zabránit tomu, že se budete potit příliš. Před sjezdem je nezapomeňte zase zavřít, aby se do kalhot nedostával studený vzduch a příliš vás neochladil.

Pokyny k údržbě

Perte na 30 °C. Používejte tekutý prací prostředek a nepoužívejte aviváž. Před praním v pračce zapněte všechny zipy. Po každém praní obnovte vodoodpudivost vhodným prostředkem. V našich prodejnách nabízíme kompletní řadu výrobků určených k údržbě nepromokavých a prodyšných materiálů. Jejich pravidelné používání optimalizuje funkční vlastnosti oblečení.

Ergonomický střih

Střih kalhot byl vybrán tak, abyste se na túře cítili co nejpohodlněji. Nejsou úplně přiléhavé, aby se pod ně vešlo spodní oblečení, kalhoty byly navrženy jako maximálně nepromokavé a nemají hřejivou vrstvu. Oblast kolen je tvarovaná, aby nijak neomezovala v pohybu.

Vyztužené konce nohavic

Aby kalhoty měly dlouhou životnost, vybrali jsme na lemy nohavic velmi odolný materiál, který neproříznou ostré hrany lyží. Na vnitřní straně návleků jsme přidali vrstvu materiálu, který ochrání membránu před přezkami bot.

Systém RECCO®

Všechny naše freeride bundy a kalhoty jsou vybaveny systémem RECCO®. S technologií RECCO® bude snadné vás lokalizovat v případě zavalení lavinou. Díky reflektorům RECCO® může být zavalený člověk rychle a přesně lokalizován záchranáři, kteří disponují detektorem RECCO®. Reflektory RECCO® ale nenahrazují lavinové vyhledávače A.R.V.A. Technologie RECCO® je pouze doplňková a zvyšuje šanci na nalezení zavaleného včas.

Praní nepromokavého oblečení

Aby se zachovaly všechny vlastnosti nepromokavých výrobků, je třeba při praní dodržovat doporučený postup. Odkaz: https://youtu.be/rh4GLwALgBM . Vodoodpudivost doporučujeme obnovit po každém třetím vyprání, a to pomocí impregnačního spreje nebo jiných impregnačních prostředků.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní materiál 100% Polyamid Materiál střední části 85% Polyamid , 15% Elastan Hlavní materiál – dno 98% Polyamid , 2% Polyester Vložka 85% Polyamid , 15% Elastan Membrána 100% Polyuretan

TESTY

Kalhoty testoval celý vývojový tým v průběhu zimní sezóny 2019-2020.

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - velmi šetrný postup

Nebělte bělicími prostředky

Nesušte v bubnové sušičce

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Obrázky

Pánské skialpinistické kalhoty
Pánské skialpinistické kalhoty
Pánské skialpinistické kalhoty
Pánské skialpinistické kalhoty
Pánské skialpinistické kalhoty

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi