Pánské neoprenové 3/4 legíny na surf 900 s UV ochranou černé

439 Kč
8403252

Neoprenové legíny s UV ochranou jsou určeny na surfování v teplých vodách po dobu min. 2 hodin.

Pánské neoprenové legíny, které chrání před odřením a před slunečním zářením i ve vodě. Neoprenové díly přinášejí hřejivost a pohodlí.

Otázky a odpovědi
Barva: Černá
Velikost: průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

NIŽŠÍ PODRÁŽDĚNÍ POKOŽKY

Zabraňuje podráždění o desku surfu a bodyboardu. Na až 3hodinové sportování.

OCHRANA PŘED CHLADEM

Díly z neoprenu 1,5 mm.

DRŽÍ NA TĚLE I VE VLNÁCH

Mají přiléhavý pas. Utahovací šňůrka a šňůrka k tričku. Dobře drží ve vlnách.

Ochrana před sluncem

Faktor UPF 50+. Odráží min. 95 % UV záření.

Technické informace

Chrání před UV zářením i mokré.

Materiál výrobku s UV ochranou Olaian odrazí minimálně 98 % UVB a 95 % UVA paprsků (UPF 50+). Zaručuje účinnou ochranu před slunečním zářením.Výrobek je vhodný na vodní a plážové sporty.Odrážení UV záření je zajištěno hustotou textilních vláken, což zaručuje dlouhodobou ochranu i po vyprání.Vlákna elastanu obsažená v materiálu nejsou odolná vůči chlóru.

Co znamená UPF 50+?

UPF (Ultra Violet Protection Factor) je univerzální, normami uznávaný faktor ochrany před sluncem. Udává míru ochrany před sluncem u textilií, přesněji množství paprsků, které tkanina propouští. Pro ochranu odpovídající normám musí látka blokovat minimálně 95 % UV záření. Faktor UPF 50+ znamená, že materiál odráží minimálně 95 % UVA a 98 % UVB záření.

Hřejivost a vítr

Minimální doporučená teplota vody na samostatné nošení tohoto výrobku je 22 °C. Doba pobytu ve vodě: 3 hodiny. Tyto kraťasy jsou vybaveny neoprenovými díly pro vyšší hřejivost.

Materiál

Kraťasy s UV ochranou vyrobené z textilu a neoprenu mají vynikající tepelně izolační vlastnosti. Pro zaručení vyšší odolnosti vůči prodření je neopren podšitý polyesterem. Síla neoprenu: 1,5 mm. Neopren je vyroben z elastomerové pěny s uzavřenými buňkami (polychloropren), které obsahují bublinky dusíku s izolačními vlastnostmi.Tepelná izolace materiálů je ověřena a potvrzena testy.

Pohodlí

Tyto kraťasy s neoprenem a UV ochranou zabraňují podráždění a odření o surfové prkno nebo bodyboard. Testy potvrdily, že podráždění kůže výrobek brání až po dobu 3 hodin.

Zpevnění a stabilita ve vlnách

Díky přiléhavému pasu a šňůrce na utažení kraťasy dobře drží na těle i po pádu do vln.kraťasy kombinovat s tričkem Tribord 500 900 s UV ochranou (v prodeji modely s krátkým i dlouhým rukávem).

UV legíny na vodní sporty

Výrobky byly vyvinuty, aby vyhověly požadavkům těch nejnáročnějších surfařů. Při vývoji jsme dbali na to, aby bylo možné kombinézy využít i na další sporty (kitesurf, windsurfing, wakeboard, vodní lyže, dynamickou chůzi u břehu či paddleboard).

Ochrana před sluncem

https://www.olaian.fr/conseils/la-protection-solaire-en-surf-tp_3890

Co je Olaian?

Olaian se sídlem v Hendaye na jihozápadě Francie je značka Decathlonu vyrábějící vybavení na surf a bodyboarding. V našem vývojovém středisku kousek od moře můžeme příslušenství na surfování v jednom dni navrhnout a hned otestovat v reálných podmínkách.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní materiál 90% Kaučuk - Chloropren (CR), 10% Polyamid Vnější materiál 85% Polyester , 15% Elastan

Pokyny pro uživatele

Voda > 22 °C. I mokré chrání před sluncem. Filtruje 95 % UV.

TESTY

Vyvinuto a testováno naším návrhářským týmem ve francouzském Hendaye.
Kvalita a odolnost materiálů byla laboratorně testována.

Schváleno

Materiál zachycuje sluneční záření a byl laboratorně testován. Splňuje požadavky platné normy EN 13758-2. Všechny použité materiály se testují již před samotnou výrobou oděvů. Vedle testů zajištěných nezávislými laboratořemi provádíme pomocí speciálních měřících přístrojů také testy vlastní. Celý výrobek se poté testuje v laboratoři, v suchém i mokrém stavu, a rovněž v praxi (při aktivitě, pro kterou je určen).

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - velmi šetrný postup

Nebělte bělicími prostředky

Nesušte v bubnové sušičce

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi