Pánské lyžařské kalhoty s laclem na freeride FR900

3 599 Kč

8587423

Lyžařské kalhoty s laclem, které spolehlivě ochrání před všemi rozmary počasí. V nich se budete cítit pohodlně po celou sezónu.

Maximální ochrana a nepropustnost v každé situaci. Bez stažení v pase pro maximální volnost pohybu. Jakmile je zkusíte, už nebudete chtít jiné.

Barva:

Černošedá

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

VODĚODOLNOST

Membrána (20 000 mm), nepropustné švy.

PRODYŠNOST

Membrána usnadňuje odvod tělesné vlhkosti. RET 12. Odvětrávací zipy.

VOLNOST POHYBU

Tvarovaná kolena, strečový materiál v pase pro maximální volnost pohybu.

HŘEJIVOST

Nepromokavá třetí vrstva. Pro optimální hřejivost je nutné přidat 2. vrstvu.

ODOLNOST

Odolný materiál. Výztuhy na spodním lemu, nezbytné pro freeride.

Kapsy

Kapsa na břiše, kapsy na stehnech s nepromokavými zipy.

SNADNÉ POUŽITÍ

Snadno se oblékají. Velký boční zip usnadňující svlékání. Nastavitelné popruhy.

Snadná lokalizace

Systém Recco® pro snadné nalezení osob zasypaných lavinou.

Technické informace

Info

Výrobek byl navržen tak, aby co nejlépe chránil před sněhem a vlhkostí. I proto jsme se rozhodli pro kalhoty s laclem. V pase jsme použili pružný materiál, který je splývavý. V tomto místě se většinou nepříjemně vrství a shrnují materiály různých vrstev (spodní oblečení, gumička od kalhot, sněhový pás), toto řešení pasu alespoň trochu uleví. Jakmile je zkusíte, už nebudete chtít jiné.

Praktické detaily

Díky velkému bočnímu zipu se kalhoty široce otevírají směrem dozadu. Na toaletě tak není nutné se svlékat. Výztuhy z ultra odolného materiálu odolají hranám. Velké postranní odvětrávací zipy. Odepínací šle.

Kapsy

Tři kapsy: Dvě zapínací kapsy s nepropustným zipem. V jedné je síťovinová kapsa na telefon. Velká kapsa na břiše, do které můžete uložit lavinový vyhledávač.

Střih

Tvarovaná kolena zlepšují volnost pohybu. Kalhoty jsou vyrobeny ze dvou materiálů. Jeden je splývavý a druhý zaručuje volnost pohybu a je odolný vůči oděru.

Co si vzít pod lyžařské kalhoty?

Aby tělo zůstalo v teple a suchu, doporučujeme dodržovat pravidlo 2, nebo 3 vrstev. Pokud jsou teploty příjemné, budete se cítit pohodlně i v jedné vrstvě prodyšného spodního oblečení. Oblečení vás i trochu zahřeje a dobře odvede pot. Pokud bude trochu chladněji, doporučujeme si pod kalhoty vzít šortky FR 900, které vás zahřejí, ale jen tam, kde je to potřeba. A pokud bude opravdu velká zima, můžete přidávat vrstvy, ale dbejte na to, aby byla zachována prodyšnost.

Vodoodpudivost

Vodoodpudivost materiálu znamená, že voda po látce stéká a nevsakuje se. Materiál tak nenasákne vodou a zůstane lehký, prodyšný a hřejivý. Vodoodpudivost je speciální úprava na vnější straně materiálu. Tuto vrstvu je třeba obnovovat po celou dobu používání výrobku (nejlépe po každém třetím praní).Všechny nepromokavé bundy Wedze jsou ošetřeny vodoodpudivou úpravou.

Nepromokavost materiálu

K měření nepromokavosti se používá metoda, která udává výšku vodního sloupce (podle normy ISO 811). Čím je hodnota vyšší, tím je tkanina vůči vodě odolnější. Například materiál s hodnotou nepromokavosti 15 000 mm odolá tlaku 15 000 mm vysokého vodního sloupce.

Prodyšnost materiálu

K měření prodyšnosti se používá hodnota RET, která udává odpor proti průniku vodních par (podle normy ISO 11092). Čím je odpor nižší, tím lépe materiál odvádí vlhkost, a tudíž je prodyšnější.
Hodnoty: RET < 9 = extrémně prodyšný materiál / 9 < RET < 12 = velmi prodyšný materiál / 12 < RET < 20 = prodyšný materiál / RET > 20 = málo prodyšný nebo neprodyšný materiál.

Co je to zátěr a co membrána?

Zátěr je tenký nátěr na vnitřní straně materiálu. Díky němu je materiál nepromokavý, ale zároveň zůstává prodyšný. Membrána je v podstatě velmi tenký plastový film (z polyuretanu), který musí chránit podšívka a který zaručuje nepromokavost a neomezí prodyšnost. Membrána je poddajnější, lehčí, déle vydrží a také je prodyšnější než zátěr.

Jak se vyrábí nepromokavé oblečení?

Nepromokavost oblečení závisí na použitých materiálech, na tom, zda má výrobek nepropustné švy, a také na tom, jaký byl zvolen postup při výrobě. Všechny naše výrobky musí projít a splnit testy pod sprchou.

Nepromokavost

Výrobek byl testován pod sprchou o průtoku 100 l vody/ m² / hodinu po dobu 3 hodin. Tento test simuloval podmínky silné bouřky v horách.

Jak se vyrábí prodyšné oblečení?

Kromě toho, že používáme prodyšné materiály, používáme u našich výrobků také další funkční řešení (zipy odvětrávání, síťovinu...), která zlepšují celkovou schopnost odvětrávání. Tyto odvětrávací systémy tak umožňují regulovat teplotu uvnitř oblečení a také lépe odvádět vlhkost, která se uvnitř tvoří při vyšší fyzické zátěži.

Co je to systém RECCO®?

Všechny naše freeride bundy a kalhoty jsou vybaveny systémem RECCO®. S technologií RECCO® bude snadné vás lokalizovat v případě zavalení lavinou. Díky reflektorům RECCO® může být zavalený člověk rychle a přesně lokalizován záchranáři, kteří disponují detektorem RECCO®. Reflektory RECCO ale nenahrazují přístroje A.R.V.A. Technologie RECCO® je pouze doplňková a zvyšuje šanci na nalezení zavaleného včas.

Praní nepromokavého oblečení

Aby se zachovaly všechny vlastnosti nepromokavých výrobků, je třeba při praní dodržovat doporučený postup. Odkaz: https://youtu.be/rh4GLwALgBM . Vodoodpudivost doporučujeme obnovit po každém třetím vyprání, a to pomocí impregnačního spreje nebo jiných impregnačních prostředků.

Pomoc s vybíráním velkosti

Model na fotkách měří 180 cm a má na sobě vel. L. Míry: Obvod pasu: 85 cm. Obvod pasu: 100 cm. Obvod pasu: 100 cm.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Vrchní část – hlavní materiál 93% Polyamid , 7% Elastan Hlavní materiál 98% Polyamid , 2% Polyester Vložka 100% Polyester Membrána 100% Polyuretan

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Před uložením se ujistěte, že je výrobek zcela suchý.

Pokyny pro uživatele

Druhá vrstva je pro udržení tepla nezbytná.

TESTY

Vývojový tým značky Wedze sídlí ve Francii v Horním Savojsku na úpatí hory Mont Blanc poblíž několika lyžařských středisek. Během celého roku navrhujeme a vyvíjíme jednoduché a funkční výrobky. Tyto výrobky se následně podrobují nejnáročnějším testům. Jsme totiž přesvědčeni, že jen díky testování v praxi můžeme výrobky neustále vylepšovat.

Schváleno

Schválil tým složený z našich zákazníků, ze spolupracovníků Decathlonu, z našich ambasadorů a z nezávislých freeriderů, kteří výrobek testovali přímo v terénu.

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - velmi šetrný postup

Nebělte bělicími prostředky

Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Obrázky

Pánské lyžařské kalhoty s laclem na freeride FR900
Pánské lyžařské kalhoty s laclem na freeride FR900
Pánské lyžařské kalhoty s laclem na freeride FR900
Pánské lyžařské kalhoty s laclem na freeride FR900

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi