Pánské lyžařské kalhoty FR Patrol

2 299 Kč

8667106

Kalhoty, které vám pobyt na svahu maximálně usnadní. Nepromokavé, prodyšné... zkrátka vše potřebné na freeride.

Kalhoty mají vše potřebné pro pohodlný celodenní pobyt na svahu. Užívejte se svoji vášeň bez kompromisů v nepromokavosti, prodyšnosti a odvětrávání.

Barva:

Černá

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

VODĚODOLNOST

Membrána (15 000 mm), nepropustné švy.

PRODYŠNOST

Prodyšný materiál (RET 12) a odvětrávání pomáhají odvádět pot.

VOLNOST POHYBU

Volný střih a pružící materiál pro větší volnost pohybu při aktivitě.

HŘEJIVOST

Nepromokavá třetí vrstva. Pro optimální hřejivost je nutné přidat 2. vrstvu.

Kapsy

Kapsa na stehně (nepropustný zip) s kapsou ze síťoviny na telefon nebo vyhledávač.

ODVĚTRÁVÁNÍ

Dvě velká odvětrávání na stehnech pro ochlazení při námaze.

OMEZENÍ VNIKÁNÍ SNĚHU

Návleky na vnitřní straně lemu nohavic se natahují přes lyžařské boty.

ANATOMICKÁ PŘIZPŮSOBIVOST

Pas lze stáhnout.

Technické informace

Odvětrávání

Nepromokavá bunda je základní předpoklad k tomu abyste na svahu zůstali v suchu. Zároveň je ale třeba dbát na to, abyste oblečení nepropotili. Hlavní roli při odvodu tělesné vlhkosti mají odvětrávací zipy. Proto jsme tyto kalhoty navrhli se dvěma dlouhými odvětrávacími zipy podél stehen (20 cm ve vel. L).

Střih

Volnější střih poskytuje maximální volnost pohybu. Kalhoty jsou z jednoho materiálu, který mechanicky pruží. Nijak tedy neomezuje v pohybu!

Co si vzít pod lyžařské kalhoty?

Aby tělo zůstalo v teple a suchu, doporučujeme dodržovat pravidlo 3 vrstev: Nezapomeňte na spodní oblečení.

Vodoodpudivost

Vodoodpudivost materiálu znamená, že voda po látce stéká a nevsakuje se. Materiál tak nenasákne vodou a zůstane lehký, prodyšný a hřejivý. Vodoodpudivost je speciální úprava na vnější straně materiálu. Tuto vrstvu je třeba obnovovat po celou dobu používání výrobku (nejlépe po každém třetím praní).Všechny nepromokavé bundy Wedze jsou ošetřeny vodoodpudivou úpravou.

Nepromokavý materiál

K měření nepromokavosti se používá metoda, která udává výšku vodního sloupce (podle normy ISO 811). Čím je hodnota vyšší, tím je tkanina vůči vodě odolnější. Například materiál s hodnotou nepromokavosti 15 000 mm odolá tlaku 15 000 mm vysokého vodního sloupce.

Prodyšnost materiálu

K měření prodyšnosti se používá hodnota RET, která udává odpor proti průniku vodních par (podle normy ISO 11092). Čím je odpor nižší, tím lépe materiál odvádí vlhkost, a tudíž je prodyšnější.
Hodnoty: RET < 9 = extrémně prodyšný materiál / 9 < RET < 12 = velmi prodyšný materiál / 12 < RET < 20 = prodyšný materiál / RET > 20 = málo prodyšný nebo neprodyšný materiál.

Co je to zátěr a co membrána?

Zátěr je tenký nátěr na vnitřní straně materiálu. Díky němu je materiál nepromokavý, ale zároveň zůstává prodyšný. Membrána je v podstatě velmi tenký plastový film (z polyuretanu), který musí chránit podšívka a který zaručuje nepromokavost a neomezí prodyšnost. Membrána je poddajnější, lehčí, déle vydrží a také je prodyšnější než zátěr.

Jak se vyrábí nepromokavé oblečení?

Nepromokavost oblečení závisí na použitých materiálech, na tom, zda má výrobek nepropustné švy, a také na tom, jaký byl zvolen postup při výrobě. Všechny naše výrobky musí projít a splnit testy pod sprchou.

Nepromokavost

Výrobek byl testován pod sprchou o průtoku 100 l vody/ m² / hodinu po dobu 3 hodin. Tento test simuloval podmínky silné bouřky v horách.

Jak se vyrábí prodyšné oblečení?

Kromě toho, že používáme prodyšné materiály, používáme u našich výrobků také další funkční řešení (zipy odvětrávání, síťovinu...), která zlepšují celkovou schopnost odvětrávání. Tyto odvětrávací systémy tak umožňují regulovat teplotu uvnitř oblečení a také lépe odvádět vlhkost, která se uvnitř tvoří při vyšší fyzické zátěži.

Co je to systém RECCO®?

Všechny naše freeride bundy a kalhoty jsou vybaveny systémem RECCO®. S technologií RECCO® bude snadné vás lokalizovat v případě zavalení lavinou. Díky reflektorům RECCO® může být zavalený člověk rychle a přesně lokalizován záchranáři, kteří disponují detektorem RECCO®. Reflektory RECCO® ale nenahrazují lavinové vyhledávače A.R.V.A. Technologie RECCO® je pouze doplňková a zvyšuje šanci na nalezení zavaleného včas.

Praní nepromokavého oblečení

Aby se zachovaly všechny vlastnosti nepromokavých výrobků, je třeba při praní dodržovat doporučený postup. Odkaz: https://youtu.be/rh4GLwALgBM . Vodoodpudivost doporučujeme obnovit po každém třetím vyprání, a to pomocí impregnačního spreje nebo jiných impregnačních prostředků.

Pomoc s vybíráním velkosti

Model na fotkách měří 180 cm a má na sobě vel. L. Míry: Obvod pasu: 85 cm. Obvod pasu: 100 cm. Obvod pasu: 100 cm.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní materiál 100% Polyester Vložka 100% Polyester Všitý díl 76% Polyamid , 22% Polyuretan , 2% Polyester Membrána 100% Polyuretan Druhá podšívka 76% Polyamid , 24% Elastan

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Před uložením se ujistěte, že je výrobek zcela suchý.

TESTY

Vývojový tým značky Wedze sídlí ve Francii v Horním Savojsku na úpatí hory Mont Blanc poblíž několika lyžařských středisek. Během celého roku navrhujeme a vyvíjíme jednoduché a funkční výrobky. Tyto výrobky se následně podrobují nejnáročnějším testům. Jsme totiž přesvědčeni, že jen díky testování v praxi můžeme výrobky neustále vylepšovat.

Schváleno

Schválil tým složený z našich zákazníků, ze spolupracovníků Decathlonu, z našich ambasadorů a z nezávislých freeriderů, kteří výrobek testovali přímo v terénu.

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - běžný postup

Nebělte bělicími prostředky

Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Obrázky

Pánské lyžařské kalhoty FR Patrol
Pánské lyžařské kalhoty FR Patrol

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi