Pánské lyžařské boty na freeride 900 černo-vínové

4 299 Kč −13%
3 699 Kč
*Od 24. 9. 2021 až do vyčerpání zásob

Lyžařské boty pro zkušené freeridery, kteří hledají pohodlné boty s progresivním flexem, které budou zároveň i výkonné a přesné při vedení lyží.

Boty 900 jsou určeny pro zkušené freeridery. Komín se 4 přezkami zaručuje dobré zpevnění nohy a vysoký flex. Botička je tepelně tvarovatelná, takže lze přizpůsobit tak, aby byla ještě pohodlnější.

Otázky a odpovědi
Velikost: průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

Tuhost

Tuhost

Flex 120. Progresivní pro větší pohodlí při přejezdu na jiný typ sněhu.

Tlumení došlapu

Tlumení došlapu

Skelet z polyuretanu, díky kterému boty mohou efektivně tlumit nárazy.

Volnost pohybu

Volnost pohybu

Skiwalk: 42° rotace v pozici pro chůzi pro snadnější výstup.

Držení na noze

Držení na noze

Vysoký komín, 4 přezky pro maximální zpevnění, které freeride vyžaduje.

Pohodlí

Pohodlí

Velmi pohodlné boty. Tepelně tvarovatelná botička pro ještě větší pohodlí.

Snadné oblékání/nazouvání/umístění

Snadné oblékání/nazouvání/umístění

Podšívka z lycry usnadňuje zouvání.

Hřejivost

Hřejivost

Izolující botička i vložka zadržují teplo.

Obrázky

Pánské lyžařské boty na freeride 900 černo-vínové
Pánské lyžařské boty na freeride 900 černo-vínové
Pánské lyžařské boty na freeride 900 černo-vínové
Pánské lyžařské boty na freeride 900 černo-vínové
Pánské lyžařské boty na freeride 900 černo-vínové

Technické informace

Teplem tvarovatelná botička

Botička z polyetylenu. Teplem tvarovatelný materiál o síle 3 mm. Po zahřátí je možné tento materiál stlačit tak, že pro nohu bude v botě více místa a budou tedy pohodlnější. Systém Shock Absorder Area v patě tlumí nárazy na boulích nebo při skocích.

Varianta (není součást balení)

Boty jsou kompatibilní s patami LOW TECH (8608349) WEDZE, proto jsou vhodné i pro vázání s inserty. Dveře do světa skialpinismu tak máte otevřené.

K čemu je dobrá teplem tvarovatelná vnitřní botička?

Některé vnitřní botičky jsou tzv. teplem tvarovatelné. To znamená, že pěna, ze které jsou vyrobeny, se může zahřát, a tím se přizpůsobí tvaru nohy a zároveň i skeletu boty. Takže vnitřní botička lépe dolehne na skelet a zároveň se vytvoří větší a pohodlnější prostor pro chodidlo.
Před tím, než se rozhodnete boty teplem vytvarovat, doporučujeme zkusit v nich lyžovat alespoň dva dny. Někdy jen stačí, když si nohy zvyknou na poněkud pevnější sevření v lyžařských botách.

Jak botičku vytvarovat?

1) Předehřejte troubu na 80 °C (horkovzdušná). 2) Vyndejte vnitřní botičky ze skeletu. 3) Vyndejte z botiček vnitřní vložky. 4) Vložte botičky do trouby na 8 minut. 5) Vyndejte botičky z trouby. 6) Vraťte do nich vložky. 7) Vraťte botičky do skeletů bot. 8) Obujte si boty a zapněte přezky na prostřední háček. 9) V botách zůstaňte 8 minut (při pokojové teplotě). Poté je zujte. A vše je připraveno!

Nastavení přezek

4 vysoce odolné hliníkové přezky. 2 holenní přezky se 3 možnými pozicemi k nastavení podle síly lýtka (jednu přezku lze posunout celou bez nářadí ). Široký pásek na suchý zip v horní části boty umožňuje pevné a jednoduché stažení.

Botička

Boty jsou užší, botička z polyetylenu je tepelně tvarovatelná: 3mm teplem tvarovatelná pěna. Lehká a pohodlná. Tvarovaná pěna v okolí kotníků. Vložka z měkké pěny se lépe přizpůsobí při výstupech. Pokud vám budou i po několika dnech používání boty nepohodlné a budou někde tlačit, doporučujeme botičky tepelně vytvarovat.

Co udává hodnota flex?

Aby bylo možné rozlišit různě tuhé boty, udávají výrobci u každého modelu tzv. flex index. Toto číslo se vztahuje k tuhosti celé boty. Čím je vyšší, tím je skelet tužší. Flex 70 je vhodný pro mírně pokročilé až pokročilé lyžaře. Flex 70 až 90 je určen pokročilým lyžařům. Boty s vyšší hodnotou flexu jsou určeny (velmi) zkušeným lyžařům. Lyžaři s vyšší hmotností mohou volit rovněž vyšší flex.

Jak zkoušet lyžařské boty?

V nazuté obuvi byste měli být schopni zapnout přezky na středovou pozici. Můžete je dotáhnout ještě více? V tom případě jste zvolili špatnou velikost. Až si boty nazujete a zapnete, zapérujte třikrát v kolenou tak, že se opřete rukama o kolena a zatlačíte holeněmi do bot, aby se paty posunuly dozadu. Když stojíte, prsty na nohou byste se měli dotýkat špičky obuvi. Při zapření se do holení by se celá noha měla lehce posunout směrem dozadu a vy byste špičku botičky neměli cítit.

Jak snadno nazout lyžařské boty?

Zatáhněte za jazyk boty směrem ven a dopředu – tím se široce rozevře skořepina obuvi a chodidlo do ní snáze vklouzne.

Jak zvýšit pohodlí lyžařských bot?

Existuje několik možností, jak zvýšit pohodlí nohou v lyžařských botách. Lyžařská bota by měla pevně přilnout k noze. Toho můžete docílit tím, že si pořídíte vložky tvarem odpovídající vaší klenbě, vložky pro snížení objemu boty nebo podpatěnky.

Jak to udělat, aby nohy nemrzly...

Často se na to nedbá, ale řádné vysušení lyžařských bot je tou nejzásadnější věcí, kterou můžete předejít zmrzlým prstům. I když je venku -10 °C, tak se nohy zpotí a botička uzavřená v plastovém skeletu nemusí zcela uschnout po několik dní. Ideálně proto botičky vyndejte při každém návratu ze svahu. Samozřejmě také můžete použít vysoušeče obuvi. Ty jsou praktické tím, že botičky nemusíte vyndavat, stačí do nich vysoušeč zasunout.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Svršek 100% Polypropylen Podšívka 100% Polyester Podešev 100% Termoplastický polyuretan Hřejivá podšívka 100% Polyester

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Před uložením nechte boty vyschnout. Boty uložte se zapnutými přezkami do obalu a skladujte při pokojové teplotě.

Pokyny k údržbě

Sušte na suchém a odvětraném místě.

VIDEO

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi

Podobné produkty