Pánské lyžařské boty Fit 980 modré

5 999 Kč −26%
4 399 Kč
*Od 19. 2. 2021 až do vyčerpání zásob

Boty pro zkušené sjezdaře, kteří potřebují přesné boty na rychlou jízdu po sjezdovce.

Velmi tuhé boty (flex 130), které zaručují maximální přesnost při vedení lyží. Pohodlní uvnitř boty zaručuje botička z vysokohustotního materiálu.

Otázky a odpovědi
Velikost: průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

Tuhost

Tuhost

Velmi tuhé: flex 130. Velmi pevné boty pro vynikající lyžaře.

Držení na noze

Držení na noze

100 mm. Pro užší chodidla. Botička ze silné vrstvy pěny pro maximální pohodlí.

Anatomická přizpůsobivost

Anatomická přizpůsobivost

Tvarovaná botička. Není teplem tvarovatelná.

Možnost nastavení

Možnost nastavení

4 mikrometrické hliníkové přezky. 2 přezky lze posunout. 45mm suchý zip.

Snadné použití

Snadné použití

Měkký materiál na nártu pro snazší obouvání.

Hřejivost

Hřejivost

Izolující botička i podešev udržují teplo.

Technické informace

Určení

Boty FIT 980 jsou úzké (100 mm) a mají vysoký flex 130. Jsou to ideální boty pro všechny, kteří milují rychlou jízdu a chtějí, aby lyže jely přesně tam, kam chtějí. I přes vysoký flex jsou ale boty relativně pohodlné a jsou hřejivé. Jsou ale určeny především zkušeným jezdcům, kteří mají dobrý fyzický fond a vynikající techniku jízdy.

Nastavení přezek

Tyto boty mají 4 velmi odolné hliníkové mikrometrické přezky. Délku přezky lze nastavit otáčením přezky. Horní přezky mají tři možné pozice, díky kterým se boty přizpůsobí každé šířce lýtka. Široký pásek na vršku boty zaručuje opravdu snadné a přitom pevné stažení.

Co je to flex?

Aby bylo možné rozlišit různě tuhé boty, udávají výrobci u každého modelu tzv. flex index. Toto číslo se vztahuje k tuhosti celé boty. Čím je vyšší, tím je skelet tužší. Flex 60 až 70 je vhodný pro začínající lyžaře. Flex 70 až 100 je pak určen pokročilým lyžařům. Boty s vyšší hodnotou flexu jsou určeny (velmi) zkušeným lyžařům. Lyžaři s vyšší hmotností mohou volit rovněž vyšší flex.

Jak poznat, že si zkouším boty správné velikosti?

V nazuté obuvi byste měli být schopni zapnout přezky na středovou pozici. Můžete je dotáhnout ještě více? V tom případě jste zvolili špatnou velikost. Až si boty nazujete a zapnete, zapérujte třikrát v kolenou tak, že se opřete rukama o kolena a zatlačíte holeněmi do bot, aby se paty posunuly dozadu. Když stojíte, prsty na nohou byste se měli dotýkat špičky obuvi. Při zapření se do holení by se celá noha měla lehce posunout směrem dozadu a vy byste špičku botičky neměli cítit.

Co dělat, když nohy v botách bolí?

1) Noste tenké funkční lyžařské ponožky, které omezí nepříjemný tlak na některých místech a podpoří cirkulaci krve. 2) Vyberte si vložku, která odpovídá tvaru vašeho chodidla, aby chodidlo nenaráželo a nebylo nepříjemně tlačeno na skelet. S výběrem vám rádi pomohou na naší prodejně.

Jak lyžařské boty skladovat?

1) Z plastového skeletu vytáhněte botičky, aby obě části mohly lépe dýchat. 2) Zapněte přezky na první pozici. Předejdete tak nechtěnému zdeformování bot. Pokud možno boty uložte do obalu.
3) Boty skladujte na suchém místě, kde je nízké riziko toho, že by teploty mohly klesnout pod 10 °C. Hlavně plastové díly bot vám rozhodně poděkují!

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Svršek 100% Polypropylen Podešev 100% Termoplastický polyuretan Podšívka 100% Polyester Hřejivá podšívka 100% Polyester

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Před uložením nechte boty vyschnout. Boty uložte se zapnutými přezkami do obalu a skladujte při pokojové teplotě.

Pokyny pro uživatele

Nesušte na radiátoru.

TESTY

Všechny výrobky Wedze jsou navrhovány a vyvíjeny v našem centru na úpatí hory Mont Blanc. Následně se testují v reálných podmínkách, se kterými se na svahu můžete setkat i vy (ve sněhu, za nízkých teplot atd.). Týmy vývojářů testováním ověřují, zda výrobky odpovídají požadavkům aktivity, pro kterou jsou určeny.

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi

Podobné produkty