Pánské lyžařské boty Fit 900 modro-žluté

4 899 Kč −14%
4 199 Kč
*Od 22. 1. 2022 až do vyčerpání zásob
8587683

Boty pro zkušené lyžaře, kteří se pohybují převážně na sjezdovce a hledají dobrý kompromis mezi výkonem a pohodlím.

Tuhé lyžařské boty (flex 110) pro přesnější vedení lyží. Tepelně tvarovatelná vnitřní botička pro větší pohodlí. Konstrukce botičky Overlap zvyšuje pohodlí v okolí jazyka boty.

Otázky a odpovědi
Velikost: průvodce velikostí
Naše služby:
  • Výměna a vrácení do 90 dnů zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 2500 Kč (standardní zásilky)

Klíčové vlastnosti

TUHOST

Tužší: flex 110. Velmi pevné boty pro velmi dobré lyžaře.

DRŽENÍ NA NOZE

100 mm. Pro užší chodidla. Těsně přiléhající skelet = větší zpevnění i přesnost.

ANATOMICKÁ PŘIZPŮSOBIVOST

Tvarovaná botička. Teplem tvarovatelná.

MOŽNOST NASTAVENÍ

4 mikrometrické hliníkové přezky. 2 přezky lze posunout. 55mm pásek.

SNADNÉ POUŽITÍ

Měkký materiál na nártu pro snazší obouvání.

HŘEJIVOST

Izolující botička i podešev udržují teplo.

Technické informace

Určení

Tyto boty jsou ideální pro zkušené lyžaře, kteří hledají dobrý poměr výkonu, pohodlí a přesnosti. Boty 900 Evofit mají polyuretanový skelet s progresivním flexem 110, který se nemění v závislosti na venkovní teplotě. Systém botičky Overlap („zavinovací“) nabízí velmi dobrý přenos sil a usnadňuje obouvání. Botička Evofit zaručuje optimální pohodlí, které je možné ještě vylepšit tepelným vytvarováním celé botičky.

Nastavení přezek

Bota má 4 mikrometrické hliníkové přezky. Délku přezky lze nastavit otáčením přezky. Horní přezky mají tři možné pozice (pro změnu není potřeba nářadí), díky kterým se boty přizpůsobí každé šířce lýtka. Široký pásek na vršku boty zaručuje opravdu pevné stažení.

Co je to flex?

Aby bylo možné rozlišit různě tuhé boty, udávají výrobci u každého modelu tzv. flex index. Toto číslo se vztahuje k tuhosti celé boty. Čím je vyšší, tím je skelet tužší. Flex 60 až 70 je vhodný pro začínající lyžaře. Flex 70 až 100 je pak určen pokročilým lyžařům. Boty s vyšší hodnotou flexu jsou určeny (velmi) zkušeným lyžařům. Lyžaři s vyšší hmotností mohou volit rovněž vyšší flex.

Jak poznat, že si zkouším boty správné velikosti?

V nazuté obuvi byste měli být schopni zapnout přezky na středovou pozici. Můžete je dotáhnout ještě více? V tom případě jste zvolili špatnou velikost. Až si boty nazujete a zapnete, zapérujte třikrát v kolenou tak, že se opřete rukama o kolena a zatlačíte holeněmi do bot, aby se paty posunuly dozadu. Když stojíte, prsty na nohou byste se měli dotýkat špičky obuvi. Při zapření se do holení by se celá noha měla lehce posunout směrem dozadu a vy byste špičku botičky neměli cítit.

Co dělat, když nohy v botách bolí?

1) Noste tenké funkční lyžařské ponožky, které omezí nepříjemný tlak na některých místech a podpoří cirkulaci krve. 2) Vyberte si vložku, která odpovídá tvaru vašeho chodidla, aby chodidlo nenaráželo a nebylo nepříjemně tlačeno na skelet. S výběrem vám rádi pomohou na naší prodejně. 3) Pokud i po dvou dnech lyžování cítíte na některých místech tlak, botičky tepelně vytvarujte.

Botičky jsou teplem tvarovatelné... K čemu tepelné vytvarování slouží?

Botička EVOFIT je vyrobena z tepelně tvarovatelných pěn. Po zahřátí se tak lépe přizpůsobí jak skeletu, tak vašim nohám. Tepelné vytvarování tak celkově zlepšuje kompatibilitu nohy, botičky a skeletu, díky čemuž mohou zmizet místa, která původně na nohu tlačila.

Jak boty tepelně vytvarovat doma?

1) Předehřejte troubu na 80 °C (s vrtulí). 2) Vyndejte vnitřní botičky ze skeletu. 3) Vyndejte z botiček vnitřní vložky. 4) Vložte botičky do trouby na 10 minut. 5) Vyndejte botičky z trouby. 6) Vraťte do nich vložky. 7) Vraťte botičky do skeletů bot. 8) Obujte si boty a zapněte přezky (neutahujte příliš). 9) V botách zůstaňte 15 minut (při pokojové teplotě). Poté je zujte. A vše je připraveno!

Jak lyžařské boty skladovat?

1) Z plastového skeletu vytáhněte botičky, aby obě části mohly lépe dýchat. 2) Zapněte přezky na první pozici. Předejdete tak nechtěnému zdeformování bot. Pokud možno boty uložte do obalu.
3) Boty skladujte na suchém místě, kde je nízké riziko toho, že by teploty mohly klesnout pod 10 °C. Hlavně plastové díly bot vám rozhodně poděkují!

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Svršek 60% TERMOPLASTICKÝ POLYURETAN, 40% POLYPROPYLEN Podšívka 100% POLYESTER Podešev 100% TERMOPLASTICKÝ POLYURETAN Hřejivá podšívka 100% POLYESTER

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Před uložením nechte boty vyschnout. Boty uložte se zapnutými přezkami do obalu a skladujte při pokojové teplotě.

Pokyny pro uživatele

Nesušte na radiátoru.

TESTY

Všechny výrobky Wedze jsou navrhovány a vyvíjeny v našem centru na úpatí hory Mont Blanc. Následně se testují v reálných podmínkách, se kterými se na svahu můžete setkat i vy (ve sněhu, za nízkých teplot atd.). Týmy vývojářů testováním ověřují, zda výrobky odpovídají požadavkům aktivity, pro kterou jsou určeny.

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi