Pánská zimní cyklistická bunda RC120 EN1150

899 Kč −22%
699 Kč
*Od 4. 1. 2023 až do vyčerpání zásob
8595525

Bunda byla vyvinuta, aby začátečníkům umožnila jízdu a dobrou viditelnost na silničním kole v zimě.

Bunda v souladu s EN1150 má za cíl: zajistit viditelnost do 360° na silnicích, a to v jakoukoliv denní dobu. Buďte vždy vidět.

Otázky a odpovědi

Barva:

Fluorescenční žlutá

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

DOBRÁ VIDITELNOST

Velice dobře viditelná bunda (ve dne i v noci, 360°), v souladu s normou EN1150.

HŘEJIVOST

Vnitřní fleecová vrstva. Větruodolná vrstva na trupu a pažích. Zvýšený límec.

Kapsy

Kapsa na zapínání na hrudi. 2 kapsy na zádech v poměru 2/3 a 1/3.

Vodoodpudivost

Vodoodpudivý materiál na hrudi a pažích.

Technické informace

Vývoj s ohledem na životní prostředí

Použití recyklovaného polyesteru umožní vyvarovat se použití prostředků pocházejících z ropy, výrobek si však uchová stejné vlastnosti a kvality. Přechodem od nového k recyklovanému materiálu snížíme emise CO₂ o 10 %.

Zobrazení dopadu výrobku

Dopad výrobku na životní prostředí je stanoven pomocí nejrůznějších ukazatelů a zohledňuje celý jeho životní cyklus. Po vyhodnocení je výrobku přiřazena známka na stupnici ABCDE, která vám umožňuje porovnat ekologickou šetrnost výrobků (triček, kalhot, batohů atd). Decathlon se dobrovolně zapojuje do této iniciativy a tím přispívá k ochraně životního prostředí. Proto jsme s zapojili do této iniciativy i na evropské úrovni.

Odkud pochází hodnocení dopadu výrobku a jak se počítá?

Při výpočtu známku je brán v potaz dopad výrobku na životní prostředí během celého jeho životního cyklu a dle řady environmentálních kritérií. Tento výpočet je plně automatizovaný a zahrnutý do nástrojů, které používají naše vývojové týmy. Při vývoji výrobku je tak ohled na životní prostředí samozřejmostí.

Norma EN1150

Účinnost viditelnosti bundy byla zajištěna nezávislou externí finskou laboratoří, aby byl zajištěn její soulad s normou EN1150. Je skvěle viditelná ve dne (díky žluté reflexní barvě) a v noci (díky vysoce účinným reflexním prvkům). Norma vyžaduje viditelnost na 360°. Budete tedy vždy a za jakýchkoliv okolností skvěle vidět.

Vlastnosti cyklistické bundy

Tato třetí vrstva vás ochrání před větrem, deštěm a zároveň nabízí výhody (hřejivost, prodyšnost) spodních vrstev. Na kole se vám tedy pojede pohodlně za jakéhokoliv počasí. Cyklistická bunda RC100 vás udrží v teple i při zimní cyklistice.

Hřejivost

Schopnost chránit před chladem. Závisí na tepelné odolnosti materiálu a propustnosti vzduchu. Čím je tepelná odolnost vyšší, tím má výrobek větší schopnost uchovávat tělesné teplo. Hlavní materiál bundy RC100 je podšitý fleecem, je větruodolný a jeho index tepelné odolnosti je 0,053.
Gramáž 320 g/m².

Doporučená údržba

Na skvrny od bláta doporučujeme mýdlo na praní a promnout látku v ruce. Dále se řiďte klasickými pokyny k údržbě: Perte v pračce na 30° s malým množstvím pracího prášku. v programu na syntetické materiály. Před praním výrobek otočte naruby. Nepoužívejte aviváž. Nechte uschnout na ramínku na teplém a větraném místě. Nesušte v sušičce. Nečistěte chemicky. Nepoužívejte bělidla. Nepokládejte na topení.

Prodyšnost materiálu RET: 5,13

Abychom stanovili prodyšnost materiálu, měříme jeho odpor proti odpařování RET (testem dle normy ISO 11092).
Čím je tato hodnota nižší, tím materiál snáze propouští vlhkost a tím je také prodyšnější.
• RET <6: extrémně prodyšný materiál, určený na intenzivní sportování.
• RET 6 až 12: velmi prodyšný materiál, vhodný na středně náročný sport. • RET 12 až 20: středně prodyšný materiál , při námaze není pohodlný.
• RET >20: málo prodyšný materiál, nevhodný na sport.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní materiál – vrchní část 94% Polyester , 6% Elastan Všitý díl 87% Polyester , 13% Elastan Reflexní materiál 30% Polyester , 30% Polyuretan , 25% Minerální sklo , 10% Polyethylen , 5% Elastan Kapsa 100% Polyester

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - velmi šetrný postup

Nebělte bělicími prostředky

Nesušte v bubnové sušičce

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Obrázky

Pánská zimní cyklistická bunda RC120 EN1150
Pánská zimní cyklistická bunda RC120 EN1150
Pánská zimní cyklistická bunda RC120 EN1150
Pánská zimní cyklistická bunda RC120 EN1150

VIDEO

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi