Pánská turistická nepromokavá ultralehká bunda FH500

1 799 Kč

8586093

Lehká a prodyšná bunda na fast hike, která vás ochrání před větrem i před deštěm.

Hledáte praktický a lehký výrobek na turistiku? Tato lehká bunda (jen 220 g) vás spolehlivě ochrání před deštěm, a vy tak můžete starosti hodit za hlavu a užívat si výhledy!

Barva:

Pistáciová / Zářivě limetková

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

NÍZKÁ HMOTNOST

Velmi lehká: pouze 220 g ve velikosti L.

VODĚODOLNOST

100% nepropustné švy. Nepropustný zip. 2,5vrstvá membrána, 10 000 mm.

PRODYŠNOST

Prodyšný materiál odvádějící vlhkost (RET = 6).Široký otvor pro odvětrávání.

ODVĚTRÁVÁNÍ

Boční zipy v podpaží pro optimální cirkulaci vzduchu uvnitř bundy.

Technické informace

Velikost a střih

Přiléhavý střih. Pod bundu je možné nosit 2. funkční vrstvu oblečení (fleecovou mikinu, lehkou bundu).

Kapuce

Pevný kšilt pro maximální ochranu obličeje.

Ecodesign

Protože víme, že je třeba se chovat zodpovědně, abychom naši přírodu ochránili, Quechua podniká kroky na snížení dopadu výroby produktů na životní prostředí. Dnes tento výrobek ještě není vyroben ekologicky šetrným způsobem, ale každý den pracujeme na tom, aby stále více výrobků takovým způsobem vyrobených bylo. Chceme, aby nové produkty byly vyrobené udržitelně, daly se opravit a byly odolné. To jsou hlavní kritéria, na která klademe důraz již při vývoji.

Nepromokavost materiálu

Měříme nepromokavost celé bundy. Nepromokavost tohoto materiálu je 10 000 mm schmerber. Tzn., že materiál odolá tlaku vodního sloupce 10 000 mm (test dle normy ISO). Bunda také prošla testováním pod sprchou, která simulovala podmínky bouřky, tj. 100 l vody/ m²/ h během 3 hodin srážek.

Prodyšnost materiálu

Kromě používaných prodyšných látek vyvíjí Quechua další technická řešení (zipy, větrání, síťovinu, ...), která zlepšují celkovou prodyšnost všech bund. Tyto systémy odvětrávání umožňují regulovat teplotu pod oblečením a odvádět tělesnou vlhkost vznikající v průběhu fyzické aktivity.

Membrána, nebo zátěr

Zátěr je taková úprava rubu materiálu, díky níž je nepromokavý, ale zůstává prodyšný. Výrobek se zátěrem je levnější než membránové oblečení a je vždy vybaven podšívkou. Membrána je velmi tenká plastová (polyuretanová), vrstva která zajišťuje nepromokavost a nebrání prodyšnosti materiálu. Na rozdíl od zátěru je membrána poddajnější, lehčí, odolnější a velmi často i lépe prodyšná.
Tato bunda je vybavena membránou.

Dvou a půlvrstvý materiál

Bunda FH 500 má membránu z 2,5 vrstev. Aby byla bunda lehčí, je membrána na vnitřní straně chráněna spíše pouze jakýmsi lakem než opravdovou vrstvou.

Vývoj výrobků: naše know-how

Vývojové centrum značky Quechua se nachází ve francouzském městě Passy na úbočí masivu Mont-Blanc.
Díky této jedinečné poloze se zde mohou členové našich vývojových týmů (designéři, produktoví manažeři, inženýři...) setkávat přímo s milovníky outdoorových sportů. Je to skvělý způsob, jak s využitím veškerého našeho know-how navrhovat výrobky na turistiku, které budou maximálně funkční.

Test prodyšnosti

Prodyšnost materiálu je jeho schopnost odvádět vodní páru, kterou vyprodukuje tělo. Na fyzicky namáhavější aktivity je proto vhodné pořídit si prodyšné oblečení, které vlhkost rychle odvede a vy tak zůstanete v suchu. Prodyšnost (paropropustnost) se udává v hodnotách RET, tedy v míře odporu, který materiál klade proti pronikání par. Čím nižší je hodnota, tím prodyšnější je materiál:
RET ≤ 6 = velmi prodyšný materiál.
RET ≤ 12 = prodyšný materiál.
RET ≤ 20 = málo prodyšný materiál.

Jak obnovit vodoodpudivost bundy?

Vodoodpudivost znamená, že voda stéká po kapkách dolů, aniž by se vsákla.
Materiál bundy tak nenasákne vodou a zůstane lehký a prodyšný. Vodoodpudivost je speciální úprava aplikovaná na vnější stranu materiálu a může být obnovena několika způsoby.

Jak vodoodpudivost obnovit se dozvíte v následujícím videu:
https://conseilsport.decathlon.fr/conseils/comment-reactiver-la-deperlance-de-sa-veste-tp_22965 (ve francouzštině).

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní materiál 100% Polyester Membrána 100% Polyuretan

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Před uložením se vždy ujistěte, že je oděv opravdu zcela suchý.

TESTY

Naše vývojové středisko se nachází na úpatí hory Mont Blanc ve francouzském Horním Savojsku. Naši vývojáři během celého roku navrhují a vyvíjejí vzhledově zajímavé, jednoduché a funkční výrobky. Ty jsou následně podrobovány těm nejnáročnějším testům. Jsme totiž přesvědčeni, že jen díky testování v praxi můžeme výrobky neustále vylepšovat.

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - běžný postup

Nebělte bělicími prostředky

Nesušte v bubnové sušičce

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi