Pánská turistická nepromokavá bunda NH500

749 Kč

Nepromokavá bunda NH500 na pravidelné výlety v deštivém počasí.

Co bylo při vývoji naším cílem? Nabídnout vám pohodlnou bundu na turistiku, která vás ochrání před větrem i deštěm. Univerzální střih bundy i pro každodenní použití.

Otázky a odpovědi
Barva: Tmavě cihlová
Velikost: průvodce velikostí
Naše služby:
  • Výměna a vrácení do 90 dnů zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 2500 Kč (standardní zásilky)

Klíčové vlastnosti

VODĚODOLNOST

Nepromokavý zátěr (2000 mm). 100% nepropustné švy včetně náprsní kapsy na zip.Kapuce.

Kapsy

4 zapínací kapsy: 2 kapsy se zipem na ruce, 1 náprsní kapsa, 1 vnitřní kapsa na suchý zip.

ANATOMICKÁ PŘIZPŮSOBIVOST

Zip pro snadnější oblékání. Dostupné od S do 4XL

PRODYŠNOST

Hydrofilní zátěr (RET=12): zabraňuje srážení vlhkosti. Síťovinová podšívka.

NÍZKÁ HMOTNOST

Hmotnost: 480 g ve velikosti L.

Technické informace

Náš závazek: snížit spotřebu vody

Klasické barvení textilu je náročné na spotřebu vody a použitou vodu zároveň nelze nijak dál využít. Abychom snížili dopad výrobku na životní prostředí, rozhodli jsme se pro hromadné barvení a integraci barevných pigmentů již při výrobě vláken. Barvení „Dope dyed“.Tento postup byl použit na béžovou/tmavě modrou barvu.

Nepromokavost materiálu

Bunda má vodní sloupec 2000 mm.
Oděv byl testován v dešťové komoře pod proudem 60 litrů vody/m²/h po dobu 1 hodiny. Ochrání před přeháňkou (tj. 6 cm deště za 1 h). K měření nepromokavosti se používá metoda, která udává výšku vodního sloupce (podle normy ISO 811).
Čím je hodnota vyšší, tím je materiál odolnější vůči prosáknutí. Materiál s nepromokavostí 2 000 mm odolá tlaku 2 000 mm vysokého vodního sloupce.

Proč recyklovaný polyester?

Recyklací plastových lahví nebo starého oblečení na výrobu polyesteru omezujeme používání ropných zdrojů a přitom zachováváme všechny vlastnosti výrobku důležité při turistice. Vlákna z recyklovaného polyesteru používáme u těchto barevných provedení: džínově modré a červené. Podšívka bund ve všech barevných provedeních je taktéž z recyklovaného polyesteru.

Vodoodpudivost materiálu

Materiál této bundy je vodoodpudivý, tzn. že po něm kapky vody stékají a nevsakují se. Materiál tak nenasákne vodou, ale zůstane lehký a prodyšný. Vodoodpudivost je speciální úprava na svrchní straně materiálu. Hlavní švy, které jsou nejvíce vystaveny dešti, jsou nepropustné.

Prodyšnost materiálu

Látka naše produktu je velmi prodyšná - 12 RET.
Prodyšnost materiálu se měří pomocí „RET“.
Jde o schopnost materiálu propouštět vodní páru vyprodukovanou tělem při námaze na vnější stranu.
Čím je hodnota RET nižší, tím je materiál prodyšnější.
RET < 9 = extrémně prodyšný materiál.
RET < 12 = velmi prodyšný materiál.
RET < 20 = prodyšný materiál.
RET > 20 = málo prodyšný nebo neprodyšný materiál.

Vaše zdraví na prvním místě

Změnili jsme složení našich vodoodpudivých úprav, abychom použili technologie bez PFC (perfluorokarbony). PFC se ve vodoodpudivých nátěrech používá běžně, ale při jeho použití vznikají látky škodlivé jak pro člověka, tak pro životní prostředí.Vyvinuli jsme proto technologie, které PFC nahradí a materiálu poskytnou stejné funkční vlastnosti a jsou šetrnější k životnímu prostředí.

Jak prodloužit nepromokavost bundy?

Aby vodoodpudivá úprava vydržela co nejdéle, doporučujeme ji pravidelně obnovovat. A to ideálně po každém třetím praní (důležité je bundu dobře vymáchat) nebo po každých cca deseti použitích v dešti.
Vodoodpudivost můžete také obnovit teplem:
- v sušičce stačí 15 min (program na syntetiku) - fénem ze vzdálenosti 20 cm, bundu přejeďte dvakrát,
- nebo žehličkou, stačí bundu dvakrát přežehlit (na nízkou teplotu a bez páry).

Nepromokavou bundu vybírejte podle aktivity

Během sportování se člověk více či méně zpotí, záleží na intenzitě a délce aktivity. Pokud prodyšnost oblečení není přizpůsobena dané aktivitě, vlhkost se sráží na vnitřní straně látky. Pak je spodní oblečení mokré. Ale ne proto, že by dešťové kapky prosákly látkou, je to vysrážená tělesná vlhkost, kterou materiál nestihl odvést pryč. Proto je důležité oblečení vybírat i podle aktivit, které v něm budete provozovat. Tato bunda je navržena na příležitostnou celodenní turistiku tempem 5 km/h.

Doporučený výrobek

Svrchní kalhoty chrání nohy před deštěm a větrem a společně s bundou tak tvoří praktickou soupravu. Svrchní kalhoty byly také vyrobeny ekologicky (dle konkrétní barvy bylo použité hromadné barvení vláken již při jejich vzniku).

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní materiál 100% POLYESTER Vložka 100% POLYESTER Vnější vrstva 100% POLYURETAN

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Před uložením se ujistěte, že je bunda zcela suchá.

TESTY

Vývojové centrum značky Quechua se nachází ve francouzském městě Passy na úbočí masivu Mont-Blanc.
Díky této jedinečné poloze se zde mohou členové našich vývojových týmů (designéři, produktoví manažeři, inženýři...) setkávat přímo s milovníky outdoorových sportů.
Je to skvělý způsob, jak s využitím veškerého našeho know-how a navrhovat výrobky na turistiku, které budou maximálně funkční.

Schváleno

Tato bunda byla testována a schválena skupinou turistů v regionu Rhône-Alpes-Auvergne během testů používání v letech 2020 a 2021. Aby výrobky Quechua odpovídaly vašim požadavkům, jsou testovány v terénu, tedy v podmínkách, které na túrách můžete potkat i vy.
Naše týmy a skupina uživatelů (našich partnerů, ambasadorů a zákazníků) je zkoušeli po celou dobu jejich vývoje až do zahájení prodeje.

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - běžný postup

Nebělte bělicími prostředky

Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi