Pánská turistická nepromokavá bunda Raincut na zip

249 Kč

Nepromokavá bunda Raincut se zipem u krku vhodná na příležitostnou turistiku nenáročným terénem. Spolehlivý parťák do deště!

Nepromokavá bunda za nejnižší cenu! Lehká, skladná, nepromokavá a prodyšná bunda na ochranu před deštěm, kterou lze složit do vlastní kapsy.

Otázky a odpovědi
Barva: Černá
Velikost: průvodce velikostí
Naše služby:
  • Výměna a vrácení do 90 dnů zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 2500 Kč (standardní zásilky)

Klíčové vlastnosti

Voděodolnost

Nepromokavý zátěr 2 000 mm. Hlavní švy jsou nepropustné. Kapuce.

SNADNÝ PŘENOS

Kapsa na zip. Bunda se skládá do své pravé kapsy.

Prodyšnost

Hydrofilní zátěr. RET = 12: omezuje srážení vlhkosti pod oblečením.

Snadné použití

Poutka na zipech usnadňují rozepnutí s rukavicemi.

Nízká hmotnost

Lehká a skladná pláštěnka. Hmotnost: 175 g ve velikosti L.

Technické informace

Nepromokavost materiálu

Materiál této bundy má vodní sloupec 2000 mm.
Oděv byl testován v dešťové komoře pod proudem 60 litrů vody/m²/h po dobu 1 hodiny. Ochrání před přeháňkou (tj. 6 cm deště za 1 hodinu). K měření nepromokavosti se používá metoda, která udává výšku vodního sloupce (podle normy ISO 811).
Čím je hodnota vyšší, tím je materiál odolnější vůči prosáknutí. Materiál s nepromokavostí 2 000 mm odolá tlaku 2 000 mm vysokého vodního sloupce.

Prodyšnost materiálu

Materiál je velmi prodyšný (12 RET). Prodyšnost se určuje podle tzv. „Résistance Évaporative Thermique“.
Jedná se o schopnost materiálu propouštět vodní páru vyprodukovanou tělem při námaze na vnější stranu, díky čemuž se vodní pára nevysráží na pokožce, která tak zůstane suchá.
Čím je hodnota RET nižší, tím je materiál prodyšnější.
RET < 9 = extrémně prodyšný materiál.
RET < 12 = velmi prodyšný materiál. RET < 20 = prodyšný materiál.
RET > 20 = málo prodyšný nebo neprodyšný materiál.

Náš závazek: snížit spotřebu vody

Klasické barvení textilu je náročné na spotřebu vody a použitou vodu zároveň nelze nijak dál využít. Abychom snížili dopad výrobku na životní prostředí, rozhodli jsme se pro hromadné barvení a integraci barevných pigmentů již při výrobě vláken: Dope dyed. Technika se používá u červené a modré varianty.U černého provedení používáme recyklovaný polyester.

Proč recyklovaný polyester?

Recyklací plastových lahví nebo použitím výrobního odpadu na výrobu našeho polyesteru omezujeme využívání materiálů pocházejících z ropy. Zároveň však zachováváme všechny technické vlastnosti materiálu.
U černého provedení používáme recyklovaný polyester.

Na vašem zdravím nám záleží

Změnili jsme složení vodoodpudivých úprav, abychom používali technologie bez PFC (perfluorokarbony).
PFC se ve vodoodpudivých nátěrech používá běžně, ale při jeho použití vznikají látky škodlivé jak pro člověka, tak pro životní prostředí. Vyvinuli jsme proto technologie, které PFC nahradí a materiálu poskytnou stejné funkční vlastnosti a jsou šetrnější k životnímu prostředí.

Jak prodloužit životnost a nepromokavost bundy?

Aby si výrobek zachoval vodoodpudivost co nejdéle, doporučujeme úpravu obnovovat. A to ideálně po každém třetím praní (důležité je pořádné máchání) nebo po každých cca deseti použitích v dešti.
Vodoodpudivost lze znovu snadno aktivovat i teplem:
- 15 min (program syntetika) - fénem ze vzdálenosti 20 cm, zopakovat alespoň dvakrát - nebo dvakrát přejet žehličkou (na nejnižší stupeň a bez páry).

Nepromokavou bundy vybírejte podle aktivity

Tato nepromokavá bunda je navržena na dvouhodinovou chůzi o rychlosti max. 5 km/h bez převýšení. Během sportování se člověk více či méně zpotí, záleží na intenzitě a délce aktivity. Pokud prodyšnost oblečení není přizpůsobena dané aktivitě, vlhkost se sráží na vnitřní straně látky. Pak je spodní oblečení mokré. Ale ne proto, že by dešťové kapky prosákly látkou, je to vysrážená tělesná vlhkost, kterou materiál nestihl odvést pryč. Je tedy zapotřebí zvolit bundu do deště podle typu aktivity.

Doporučený výrobek

Svrchní kalhoty chrání nohy před deštěm a větrem a společně s bundou tak tvoří praktickou soupravu. Svrchní kalhoty byly také vyrobeny ekologicky (dle konkrétní barvy bylo použité hromadné barvení vláken již při jejich vzniku).

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní materiál 100% Polyester Zátěr 100% Polyuretan

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Před skladováním se vždy ujistěte, že je bunda zcela suchá.

Pokyny pro uživatele

Nevhodné na náročnou aktivitu.

TESTY

Vývojové centrum značky Quechua se nachází ve francouzském městě Passy na úbočí masivu Mont-Blanc.
Díky této jedinečné poloze se zde mohou členové našich vývojových týmů (designéři, produktoví manažeři, inženýři...) setkávat přímo s milovníky outdoorových sportů.
Je to skvělý způsob, jak s využitím veškerého našeho know-how a navrhovat výrobky na turistiku, které budou maximálně funkční.

Schváleno

Aby výrobky Quechua odpovídaly vašim požadavkům, jsou testovány ve volné přírodě, tedy v podmínkách, se kterými se na túrách můžete setkat i vy.
Naše týmy a skupina uživatelů (našich partnerů, ambasadorů a zákazníků) je zkoušeli po celou dobu jejich vývoje až do zahájení prodeje.

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - běžný postup

Nebělte bělicími prostředky

Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi