Pánská turistická nepromokavá bunda NH 100 Raincut černá

199 Kč

Nepromokavá bunda NH 100 Raincut se zipem u krku vhodná na příležitostnou turistiku nenáročným terénem. Spolehlivý parťák do deště!

Nepromokavá bunda za nejnižší cenu! Lehká, skladná, nepromokavá a prodyšná bunda na ochranu před deštěm, kterou lze složit do vlastní kapsy.

Otázky a odpovědi
Barva: ČERNÁ
Velikost: průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

Voděodolnost

Voděodolnost

Nepromokavý zátěr 2 000 mm. Hlavní švy jsou nepropustné. Kapuce.

Snadný přenos

Snadný přenos

Kapsa na zip. Bunda se skládá do své pravé kapsy.

Ekologická výroba

Ekologická výroba

Nepromokavá bunda vyrobená z recyklovaného polyesteru.

Prodyšnost

Prodyšnost

Hydrofilní zátěr. RET = 12: omezuje srážení vlhkosti pod oblečením.

Snadné použití

Snadné použití

Kapuci lze stáhnout. Poutka na zipech usnadňují rozepnutí s rukavicemi.

Nízká hmotnost

Nízká hmotnost

Lehká a skladná pláštěnka. Hmotnost: 175 g ve velikosti L.

Technické informace

Jak přispíváme k ochraně životního prostředí

Pečujeme o naši planetu, protože chceme ochránit přirozený stav přírody a přispět k radosti z turistiky.
Barvení látek je náročné na spotřebu vody a vzniká při něm i velké množství odpadní vody. Abychom snížili dopad výrobku na životní prostředí, rozhodli jsme se pro hromadné barvení a integraci barevných pigmentů již při výrobě vláken: barvení „dope dye“.

Dopad na životní prostředí

Na stupnici A až E tento výrobek obdržel známku A.
Dopad výrobku na životní prostředí je stanoven pomocí nejrůznějších ukazatelů a zohledňuje celý jeho životní cyklus. Po vyhodnocení je výrobku přiřazena známka na stupnici ABCDE, která vám umožňuje porovnat ekologickou šetrnost výrobků (triček, kalhot, batohů atd).
Decathlon se dobrovolně zapojuje do této iniciativy a tím přispívá k ochraně životního prostředí.

Nepromokavost

Oděv byl testován v dešťové komoře pod proudem 60 litrů vody/m²/h po dobu 1 hodiny. Tento test simuluje podmínky průměrné přeháňky. Materiál této bundy je vodoodpudivý, tzn. že po něm kapky vody stékají a nevsakují se. Materiál tak nenasákne vodou, ale zůstane lehký a prodyšný. Vodoodpudivost je speciální úprava na svrchní straně materiálu. Hlavní švy, které jsou nejvíce vystaveny dešti, jsou nepropustné.

Jak zachovat nepromokavé vlastnosti bundy

Pro udržení nepromokavých vlastností po co nejdelší dobu vám doporučujeme pravidelně obnovovat vodoodpudivost materiálu. A to ideálně po každém třetím praní nebo po každých cca deseti použitích v dešti. Obnovení vodoodpudivosti se nejjednodušeji dosáhne pomocí tepla – buď v sušičce prádla, nebo například pomocí fénu na vlasy, ale po zkrácenou dobu. Pokud výrobek perete v pračce, je zásadní jej nechat důkladně vymáchat. Všechny pokyny k údržbě naleznete na štítku.

Míra nepromokavosti vyjádřená v mm

K měření nepromokavosti se používá metoda, která udává výšku vodního sloupce (podle normy ISO 811). Čím je hodnota vyšší, tím je materiál odolnější vůči prosáknutí. Materiál s nepromokavostí 2 000 mm odolná tlaku 2 000 mm vysokého vodního sloupce.

Prodyšnost materiálu

K měření prodyšnosti se používá hodnota RET, která udává odpor kladený materiálem vůči průniku par (dle normy ISO 11092). Čím je hodnota nižší, tím lépe materiál odvádí tělesnou vlhkost, a je tudíž prodyšnější.
RET < 9 = mimořádně prodyšný materiál.
9 < RET < 12 = velmi prodyšný materiál.
12 < RET < 20 = prodyšný materiál.
RET > 20 = materiál je málo prodyšný nebo neprodyšný.

Jak si vybrat nepromokavou bundu podle náročnosti aktivity

Během sportování se člověk více či méně zpotí, záleží na intenzitě a délce aktivity. Pokud prodyšnost oblečení není přizpůsobena danému typu aktivity, vlhkost se pod bundou sráží. Pak je spodní oblečení mokré. Ale ne proto, že by dešťové kapky prosákly látkou, je to vysrážená tělesná vlhkost, kterou materiál nestihl odvést pryč. Je tedy zapotřebí zvolit bundu do deště podle typu aktivity. Tato bunda je navržena na turistiku trvající dvě hodiny při chůzi o rychlosti max. 5 km/h.

Další doporučené výrobky

Svrchní kalhoty Raincut chrání nohy před deštěm a větrem a společně s bundou tak tvoří praktickou soupravu. Od roku 2019 jsou tyto kalhoty také barveny ekologicky šetrnějším způsobem.

Záruka

Na naše turistické bundy poskytujeme dvouletou záruku.
Naším cílem je nabízet výrobky s dlouhou životností, které by se pro vás staly spolehlivým společníkem na výletech do přírody. Největší radost nám totiž udělá, když se naše výrobky stanou součástí některého z vašich nezapomenutelných dobrodružství.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní materiál 100% Polyester Zátěr 100% Polyuretan

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Před skladováním se vždy ujistěte, že je pláštěnka zcela suchá.

TESTY

Všechny naše modely byly testovány reprezentativním vzorkem uživatelů při simulaci reálných podmínek. Domníváme se totiž, že pouze testování v reálných podmínkách umožňuje vyvinout jedinečné funkční a stylové výrobky Quechua.

Pokyny k údržbe

Perte v pračce - max. 30 °C - běžný postup

Perte v pračce - max. 30 °C - běžný postup

Nebělte bělicími prostředky

Nebělte bělicími prostředky

Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě

Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě

Nežehlete

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Nečistěte chemicky

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi

Podobné produkty