Pánská turistická nepromokavá bunda 3v1 Travel 900 Compact

4 799 Kč

8549489

Nová nepromokavá a hřejivá bunda 3v1, bez které se neobejdete, se perfektně přizpůsobí jakémukoliv počasí, ať už chladnému, deštivému nebo větrnému.

Díky spodní plnohodnotné péřové bundě bude tato funkční a skladná bunda vašim nejlepším spojencem při vašich dobrodružných cestách jak ve městech, tak i na trecích.

Barva:

Tmavě skořicová / Černopetrolejová

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

KOMBINOVATELNOST

3v1: vhodná do všech ročních období díky odepínací péřové bundě.

VODĚODOLNOST

Nepromokavá membrána (25 000 mm). Odolá cca 3h bouřce. 100% nepropustné švy.

HŘEJIVOST

Tepelná izolace: komfortní až do -10 °C. Vnitřní odepínací péřová bunda.

ODOLNOST

Materiál čtvercové struktury pro co nejlepší odolnost.

Skladnost

3v1, péřová bunda (660 cuin) pro optimální skladnost.

Kapsy

1 skrytá kapsa pro bezpečné uložení osobních věcí + 2 kapsy na ruce.

HMOTNOST

Tato bunda váží asi 1 kg ve velikosti L.

ANATOMICKÁ PŘIZPŮSOBIVOST

Lemy rukávů lze v případě potřeby stáhnout.

Technické informace

Koncept 3v1 se přizpůsobí každé situaci

Díky systému 3v1 je bunda ideální do jakéhokoliv studeného počasí (až do -10 °C), ale také na cestování za příjemnějších teplot. V teplejším počasí můžete nechat spodní bundu doma a vzít si jen tu vrchní, která je nepromokavá.
Vnitřní péřovou bundu můžete použít i samostatně jako další vrstvu přes tričko a svetr. S jedinou bundou máte hned 3 možnosti!

Bunda s dlouhou životností díky dobré odolnosti vůči oděru...

Naše materiály testujeme laboratorně dle několika kritérií jako například na odolnost vůči oděru.
Abychom napodobili oděr popruhů batohu, provádíme protokolovaný test Martindale, při kterém se materiál bundy odírá o jiný abrazivní materiál. Cílem je stanovit hranice opotřebení výrobku a vzniku žmolků. Tato bunda v tomto testu dosáhla vynikajících výsledků 20 tisíc cyklů, což přesahuje průměr jiných bund dostupných na trhu.

... a s dobrou odolností vůči roztržení

Bunda také podstoupila testy roztržení. Jejich cílem je v laboratoři simulovat situaci, kdy se bunda v přírodě zachytí za předmět a roztrhne se.
Pomocí tohoto testovacího protokolu ověřujeme, že se roztržený materiál dále netrhá a bude vás chránit v průběhu dalších let.

Výhody bundy s výplní z kachního draného a prachového peří

Díky nadýchanosti je peří vhodné na výrobu sportovního oblečení na cestování ze tří důvodů:
1. Tepelně izoluje (peří zadržuje vzduch). 2. Je velmi lehká (peří je lehčí než srovnatelně hřejivá vatová výplň ze syntetické vaty). Bunda tak příliš nezatíží váš batoh. Je velmi skladná.

Jak se měří plnivost péřové výplně?

Plnivost peří udává schopnost materiálu tepelně izolovat. Tepelnou izolaci zajišťují molekuly vzduchu, které jsou výplní zachyceny. Je vyjádřena jednotkou cuin.
Čím má peří větší plnivost (čím vyšší má číslo cuin), tím je objemnější, a tudíž zachycuje více molekul vzduchu, a proto lépe izoluje. U této spodní péřové bundy je garantována plnivost min. 660 cuin (evropská norma).

* Co je to certifikace RDS?

Díky našemu systému vystopovatelnosti můžeme zaručit původ peří, jenž je v souladu s našimi závazky v oblasti využívání materiálů. Naši dodavatelé se zavázali, že budou využívat peří pouze z kachen chovaných na maso a oškubaných až po porážce. Také jsme získali certifikaci RDS (Responsible Down Standard) vydávanou nezávislou organizací.
Více informací: https://www.decathlon.com/blogs/inside-decathlon/what-is-rds-certification (v angličtině).

Nepromokavost materiálů

Nepromokavost látky je u bund řešena dvěma způsoby, a to zátěrem nebo nepromokavou membránou. Uvádí se v jednotkách „schmerber“ nebo v mm vodního sloupce (tlak vodního sloupce), což je to samé.
Čím je hodnota vyšší, tím je materiál odolnější vůči prosáknutí.

Nepromokavost bundy

Nepromokavost bundy nezáleží pouze na použitých materiálech. Jedním z kritérií hodnocení nepromokavosti je také způsob, jakým jsou jednotlivé části bundy propojeny. Ať už jsou švy tepelně lepené nebo podlepené nepromokavými lepícími pásky, celková nepromokavost bundy je měřena ve sprchové komoře vyvinuté Decathlonem, která simuluje deště o různých intenzitách. Tato nepromokavá bunda vás ochrání během 3h deště o intenzitě 30 cm.

Hmotnost

1 kg

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Materiál na zádech 78% Polyamid , 22% Polyester Hlavní materiál 100% Polyester 100% Polyester Vložka 100% Polyamid Membrána 100% Polyuretan

TESTY

Tato bunda byla nejprve testována laboratorně na několik faktorů (hřejivost, nepromokavost, odolnost). Následně byla také otestována skupinou uživatelů v našem světovém sídle vývoje co se týče pohodlí, střihu a praktičnosti.
Nakonec byla schvalována přímo v terénu zákazníky a dobrovolníky v rámci testovací mise, stejně jako velké množství výrobků značky Decathlon. Více informací: https://cocreation.decathlon.fr/ (ve francouzštině).

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - běžný postup

Nebělte bělicími prostředky

Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Návod k použití

Více informací o tomto výrobku naleznete ZDE

VIDEO

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi