Pánská spodní lyžařská bunda FR900

1 799 Kč

Spodní bunda na časté použití, ideální ochrana proti chladu, která neomezuje v pohybu.

Péřová bunda, která vám zaručí tepelný komfort. Díky 3D síťovině je prodyšnější a poskytuje dobrou volnost pohybu.

Otázky a odpovědi
Barva: Černošedá
Velikost: průvodce velikostí
Naše služby:
  • Výměna a vrácení do 90 dnů zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 2500 Kč (standardní zásilky)

Klíčové vlastnosti

Hřejivost

90 % prachové, 10 % drané peří pro maximum hřejivosti. Kapuce.

Prodyšnost

3D síťovina na zádech a na bocích zaručuje dobrou prodyšnost.

VOLNOST POHYBU

3D síťovina na zádech pro maximální volnost pohybu.

KOMBINOVATELNOST

Maximální ochrana: vysoký límec, kapuce, kterou lze dát pod helmu.

Kapsy

Dvě kapsy na ruce a jedna vnitřní náprsní kapsa.

Skladnost

Díky péřové výplni ji lze snadno stlačit.

Hmotnost

0,42 kg ve velikosti L.

Technické informace

Vývoj výrobku

Lehká a pohodlná bunda s péřovou výplní (90 % prachové, 10 % drané). Hřejivé díly jsou tam, kde jsou nejvíc třeba. Strečový materiál na bocích a pod pažemi pro maximální volnost pohybu. Tento pružný materiál je velmi prodyšný a také odvádí tělesnou vlhkost. Kapuci lze nosit pod helmou a vysoký límec chrání obličej před nepříznivým počasím.

Doporučení

Při vysoké fyzické zátěži může příliš hřejivé oblečení vyvolat pocit chladu. Vlhkost od těla totiž není účinně odváděna, zůstává u pokožky a ochlazuje ji. Proto je praktické mít pod nepromokavou bundou spodní bundu, kterou lze sundat v případě, že by vám bylo moc teplo. Je také důležité otevřít odvětrávací zipy ještě před tím, než vám bude příliš horko a zavřít je jakmile se intenzita aktivity sníží (třeba před nástupem na lanovku), a to dříve, než vám bude zima.

Co si vzít na svah pod bundu?

Aby tělo zůstalo v teple a suchu, doporučujeme dodržovat pravidlo 3 vrstev: Spodní lyžařské oblečení, hřejivá druhá vrstva např. spodní bunda, lyžařská bunda jako ochranná třetí vrstva. První vrstva vás udržuje v suchu, tedy zajišťuje odvod tělesné vlhkosti od těla do dalších vrstev. Druhá vrstva vás udržuje v teple. Jedná se tedy o hřejivou spodní bundu, svetr nebo fleecovou mikinu.

Třetí vrstva

Třetí vrstva chrání před vnějšími faktory (sníh, déšť, vítr), a to tak, že je nenechá dostat se k tělu. Zároveň ale stále umožňuje odvod potu, abychom se nezpotili. Ideálně by tedy třetí vrstva měla být jak nepromokavá, tak prodyšná. Třetí vrstva může také zvýšit účinnost kalhot či bund s podšívkou a doplnit tak druhou vrstvu.

Co znamená certifikace RDS?

Péřová výplň má certifikaci o etičnosti RDS (Responsible Down Standard). Díky našemu systému sledování můžeme zaručit, že peří v našich bundách je plně v souladu s naší politikou používání materiálů s eticky nezávadným původem. Naši dodavatelé používají peří z kachen, které byly chovány na maso. Peří získávají výhradně až po jejich porážce.

Plnivost prachového / draného peří

Výplň: 90 % prachové, 10 % drané. Plnivost peří udává schopnost materiálu tepelně izolovat. Tepelnou izolaci zajišťují molekuly vzduchu, které jsou výplní zachyceny. Čím má peří větší plnivost, tím je objemnější, a tudíž zachycuje více molekul vzduchu, a proto lépe izoluje.

Výhody výplně z kachního draného a prachového peří

Díky nadýchanosti peří je bunda vhodná na freeride: 1) Tepelně izoluje (peří zadržuje vzduch).2) Nízká hmotnost: Peří je lehčí než srovnatelně hřejivá vatová výplň ze syntetické vaty. Batoh tak bude lehčí.
3) Skladnost.

Jak prát péřovou bundu?

Doporučení: zapněte všechny zipy a dejte do pračky. Zvolte program na syntetiku a vyperte na max. 30°.
Do bubnu pračky můžete přidat i dva tenisové míčky. Bunda bude nadýchanější a tedy hřejivější.
Pokud chcete zachovat co nejlepší plnivost i hřejivost, nastavte pouze mírné ždímání. Ždímání na moc otáček může v peří vytvořit chomáče, které se špatně rozdělávají.

Jak sušit péřovou bundu?

Když vyndáte bundu z pračky, budete mít pocit, že se z ní všechno peří snad odplavilo. Nejlepším způsobem, jak vrátit peří jeho nadýchanost, je usušit bundu v SUŠIČCE. Dejte bundu do sušičky s alespoň 2 tenisovými míčky a sušte ve dvou až třech cyklech. Pokud nemáte sušičku, můžete samozřejmě bundu usušit i na sušáku, ale pravidelně ji obracejte a proklepávejte.

Porovnání dopadu výrobků na životní prostředí

Dopad výrobku na životní prostředí je stanoven pomocí nejrůznějších ukazatelů a zohledňuje celý jeho životní cyklus. Po vyhodnocení je výrobku přiřazena známka na stupnici ABCDE, která vám umožňuje porovnat ekologickou šetrnost výrobků (triček, kalhot, batohů atd). Decathlon se dobrovolně zapojuje do této iniciativy a tím přispívá k ochraně životního prostředí.

Více informací naleznete na: https://blog.decathlon.cz/ekologie/

Hmotnost

S : 0.4 kg
M : 0.41 kg
L : 0.42 kg
XL : 0.45 kg
2XL : 0.5 kg

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Výplň 90% ŠEDÉ KACHNÍ PEŘÍ, 10% ŠEDÉ KACHNÍ PEŘÍ Hlavní materiál - Vnější vrstva 83% POLYESTER, 17% ELASTAN Hlavní materiál - Vnitřní vrstva 85% POLYESTER, 15% ELASTAN Vložka 100% POLYAMID Hlavní materiál 100% POLYAMID Hlavní materiál - Střední vrstva 100% POLYURETAN

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Skladujte na suchém a větraném místě, Neskládejte.

TESTY

Vývojový tým značky Wedze sídlí ve Francii v Horním Savojsku na úpatí hory Mont Blanc poblíž několika lyžařských středisek. Během celého roku navrhujeme a vyvíjíme jednoduché a funkční výrobky. Tyto výrobky se následně podrobují nejnáročnějším testům. Jsme totiž přesvědčeni, že jen díky testování v praxi můžeme výrobky neustále vylepšovat.

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - běžný postup

Nebělte bělicími prostředky

Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Obrázky

Pánská spodní lyžařská bunda FR900
Pánská spodní lyžařská bunda FR900
Pánská spodní lyžařská bunda FR900
Pánská spodní lyžařská bunda FR900

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi