Pánská snowboardová a lyžařská bunda JKT 500 PROTEC 3v1 vínová

2 399 Kč

Bunda ideální pro snowboardistky, které se chtějí i nadále zlepšovat. První bunda s lehkým, nenápadným a vyjímatelným chráničem.

Bunda JKT 500 PROTEC je první lyžařskou bundou s nenápadným vyjímatelným chráničem páteře, který splňuje náležité normy. Perfektní pro bezpečné pokroky. Technologie Hexaflex.

Otázky a odpovědi
Barva: Tmavě vínová / Černošedá
Velikost: průvodce velikostí
Naše služby:
  • Výměna a vrácení do 90 dnů zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 2500 Kč (standardní zásilky)

Klíčové vlastnosti

Ochrana proti nárazům

Záda: Chránič dle nařízení EU 2016/425 a testování dle normy EN1621-2 úr. 1

Odolnost

Materiál je odolný vůči oděru a roztržení.

Voděodolnost

Membrána 15 000 mm. 100% nepropustné švy.

Volnost pohybu

Inovativní, lehký a flexibilní chránič zad.

Hřejivost

70 % recyklované vaty (imitace peří): tělo 100 g/m², rukávy a kapuce 80 g/m².

Prodyšnost

Prodyšný materiál umožňuje odvod tělesné vlhkosti. (RET = 18).

Možnost nastavení

Vyjímatelný chránič páteře se 2 pozicemi, které se přizpůsobí každé postavě.

Kapsy

5 zapínacích kapes, z nichž jedna na skipas.

Technické informace

Pomoc s vybíráním velkosti

Muž na obrázku měří 180 cm a má na sobě velikost L. Míry: Obvod pasu: 100 cm. Obvod pasu: 83 cm. Délka paží: 51 cm.

Jak mě bunda ochrání při nárazu?

Bunda 500 PROTEC s integrovaným chráničem páteře je vůbec první bundou svého druhu na trhu. Integrovaný chránič s technologií Hexaflex vyhovuje evropské normě o chráničích zad EN1621-2 úroveň 1. Pokud v bundě nemíříte zrovna na svah, chránič páteře jde snadno vyjmout.

Jak funguje záruka?

Záruka platí 5 let od data uvedeného na účtence. Výrobek, na který se vztahuje záruka, bude zdarma opraven nebo vyměněn. Záruka se vztahuje na všechny vady výrobku kromě těch, které vznikly běžným opotřebením nebo nesprávným či nestandardním používáním.
Podmínky záruky naleznete zde: https://www.wedze.fr/quest-ce-que-la-garantie-textile-5-ans

Jsou použité materiály odolné? A jakou mají životnost?

Na výrobky poskytujeme pětiletou záruku. Zároveň nabízíme i možnost opravy, pokud byste si výrobek nedopatřením poničili. Pro více informací o tom, jak v takovém případě postupovat, nás můžete kontaktovat přes naše stránky decathlon.cz. Výběru odolných materiálů určených na výrobu lyžařského a snowboardového oblečení je věnována mimořádná péče.

Dopad výrobku na životní prostředí

Dopad výrobku na životní prostředí je stanoven pomocí nejrůznějších ukazatelů a zohledňuje celý jeho životní cyklus.
Po vyhodnocení je výrobku přiřazena známka na stupnici ABCDE, která vám umožňuje porovnat ekologickou šetrnost výrobků (triček, kalhot, batohů atd). Decathlon se dobrovolně zapojuje do této iniciativy a tím přispívá k ochraně životního prostředí. Více na https://blog.decathlon.cz/ekologie/

Jak bunda chrání před nepřízní počasí?

Použitý materiál a švy zabraňují prosakování vody dovnitř a chrání před nepříznivým počasím (deštěm, sněhem, větrem). Nepromokavost oděvu byla testována ve speciálně navržené dešťové komoře simulující reálné podmínky na svahu. Nakonec byla ověřena přímo při jízdě na snowboardu v nejrůznějších podmínkách během několikadenního pobytu na horách.

Voda často prosakuje v místech prošití. Jsou švy u této bundy nepromokavé?

Jednotlivé díly nepromokavého materiálu jsou mezi sebou spojeny nepropustnými švy. Švy jsou tepelně podlepeny speciálními nepromokavými pásky. U tohoto výrobku jsou všechny švy nepropustné.

Co je to vodoodpudivost?

Vodoodpudivosti je dosaženo pomocí speciální úpravy vnější strany materiálu. Díky této úpravě voda po látce stéká a nevsakuje se. Materiál tudíž nenasákne vodou a zůstává lehký a hřejivý. Tuto úpravu je třeba obnovovat po celou dobu životnosti výrobku (přibližně po každém druhém až třetím praní). Všechny naše nepromokavé bundy pro snowboardisty mají vodoodpudivou úpravu.

Co je to membrána a k čemu slouží?

Membránu tvoří velmi tenká (přibližně 5 až 25 mikrometrů silná) vrstva polymeru, která se aplikuje na vnitřní stranu materiálu a zlepšuje jeho prodyšnost a nepromokavost. Materiály s membránou nepropouští vodu a zároveň umožňuje odvod tělesné vlhkosti.

Je bunda dostatečně hřejivá?

Jako izolační materiál používáme vatu v podobě peříček. Tu tvoří syntetický materiál na bázi polyesteru, který v sobě zadržuje vzduch. Čím je vlákno silnější, tím více vzduchu v sobě dokáže zadržet. Výplň může být z klasické, funkční nebo silikonové vaty, přičemž každá z nich má odlišné funkční vlastnosti (různou hřejivost, hmotnost, pružnost atd.).

Jak se obléknout, aby vám na horách nebyla zima?

Aby tělo zůstalo v teple a suchu, doporučujeme dodržovat pravidlo 3 vrstev. Je to snadné: noste 3 vrstvy oblečení s odlišnými funkcemi. Spodní vrstva by měla být hřejivá a udržovat tělo v teple. Mikina a svetr vás mají zahřát, zatímco bunda ochránit před nepříznivým počasím. Všechny vrstvy by měly být prodyšné, aby byl umožněn odvod tělesné vlhkosti.

Jak výrobek udržovat?

Pro zachování funkčních vlastností a dlouhé životnosti perte výrobek v pračce na 30 °C.Zvolte program na syntetické materiály. Perte naruby. Používejte malé množství pracího prášku. Nepoužívejte aviváž. Ždímejte nejlépe ručně. Sušte na ramínku na teplém a větraném místě. Nečistěte chemicky. Nepokládejte na radiátor. Nepromokavost lze obnovit pomocí impregnačního spreje na textil. Věnujte pozornost informacím uvedeným na štítku.

Proč se liší hodnota nepromokavosti uvedená přímá na bundě a na internetu?

Bundu jsme navrhli s funkční membránou, která při nákupu zaručuje nepromokavost v hodnotě 15 000 mm. S každým praním každá membrána něco ze své účinnosti ztratí. Proto nezanedbáváme testování i vypraných výrobků abychom vám mohli zaručit nepromokavost alespoň 5000 mm i po pěti vypráních. Tato hodnota mm po 5 praních je pak vytištěná přímo na bundě, aby, když si třeba vezmete bundu další sezónu nebo po několika letech, byla tato informace stále pravdivá.

Hmotnost

1.3 kg

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Vnější část – hlavní materiál 100% Polyamid Vnější část – výplň 100% Polyester Membrána 100% Polyuretan Vnější část – hlavní podšívka 100% Polyester Hlavní materiál 60% Polyamid, 28% Polyester, 12% Elastan Materiál v podpaží 84% Polyester, 16% Elastan Všitý díl 100% Polyester

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Skladujte pověšené na ramínku. Skládáním by mohlo dojít k poškození membrán. Před uložením se ujistěte, že je výrobek zcela suchý.

TESTY

Všechny výrobky Dreamscape určené na snowboard se testují v reálných podmínkách přímo na svahu. Ve sněhu, v mrazu, zkrátka za všech podmínek, s nimiž se lze při lyžování či snowboardingu setkat. Týmy vývojářů, produktoví manažeři a návrháři se starají o to, aby výrobky odpovídaly skutečným potřebám sportovců.

Schváleno

Schválili lyžaři a snowboardisté. Chcete se také zapojit do testování? Kontaktujte nás na decathlon.com!

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - velmi šetrný postup

Nebělte bělicími prostředky

Nesušte v bubnové sušičce

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Podobné produkty

Obrázky

Pánská snowboardová a lyžařská bunda JKT 500 PROTEC 3v1 vínová
Pánská snowboardová a lyžařská bunda JKT 500 PROTEC 3v1 vínová
Pánská snowboardová a lyžařská bunda JKT 500 PROTEC 3v1 vínová

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi